Skocz do zawartości

X5 F15 4.0D metaliczne stukanie w silniku


MARCIN2402

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest problem. Podczas szybkiej jazdy autostradowej zaczeło coś nieładnie stukać w silniku. Metaliczny dźwięk, takie klepanie. Zwolniłem, przy odpuszczonym gazie nie było tak tego słychać, ale po ostrym dodaniu gazu autem zaczyna telepać przy przyspieszaniu i dalej stuka. Teraz to i na postoju jak auto jest odpalone stuka gdzieś jakby na górze silnika. Błędów brak. Myślałem może że któryś wtrysk, ale nie, wszystkie zawiozłem do sprawdzenia, są ok. Wyczyszczone termicznie i chemicznie i dalej stuka. Czy miał ktoś może coś podobnego? Nie mam pomysłów co to może być, ale na ucho drogo to brzmi. Będę rwał dolot i chcę zajrzeć do wałków rozrządu, wcześniej pomierzę ciśnienia. Może coś podpowiecie... Z góry dziękuję. Pozdr. Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To stukanie wskazuje na jedną z panewek głównych wału korbowego. Wiem, że ta rada jest dziwna bo hałas słychać u góry, jednak panewki to główny podejrzany w tym silniku, pomimo że hałas słychać u góry. Czy korekty na wtryskiwaczach takie same, czy przypadkiem po demontażu i montażu wtryskiwaczy na jednym z cylindrów korekta jest inna od pozostałych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Przepraszam za późną odpowiedź, ale nie często tu zaglądam. Generalnie już wszystko jasne, obróciło panewkę na 5-tym korbowodzie, nie główną. Właściwie trzeba było od razu zajrzeć do filtra oleju, opiłki wiele powiedzą. Nawet do głowy mi nie przyszło, że może stać się taka lipa, wydawało mi się to nieprawdopodobne, żeby w takim aucie zacierały się panewki. A jednak... dziadostwo. Dodam jeszcze, że auto 28.01 wyszło z gwarancji. Słabo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potężny moment obrotowy od niskich obrotów zaraz po uruchomieniu, niskopopiołowy olej - bo DPF: razem to wszystko nie służy silnikowi. Wydaje się, że trzeba zmienić nawyki i dać czas olejowi po uruchomieniu silnika, na dotarcie do wszystkich jego zakamarków, zanim wciśnie się mocno pedał przyspieszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.