Skocz do zawartości

BMW x5 f15 czy Go5


Michalsz85

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie chciałem się was czegoś doradzić. byłem ostatnio w salonie BMW i konfigurowalem najnowsza x5 wyszło 455 tyś. zł. i zastanawiam się czy warto, czy może wybrać starszy model F15 który teraz w podobnej wersji będzie tańszy o 150 tyś. (auto kupuje za gotówkę ). bardziej zastanawia mnie "bolaczka" nowych modeli czy ktos z was przechodząc z starszego modelu na nowszy miał podobny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężki temat. Rozsądek mówi f15... Ja bym poczekał, aż G05 pojawi się w salonach, f15 jeszcze stanieją, tylko pytanie jaki będzie wybór.


Rozumiem, że samochód kupujesz w Polsce. Jaki sens ma kupowanie "za gotówkę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał nowy model + gwarancja na 5 lat. Patrząc na nowe X3 do starszej X3 jest bardzo duży skok na + zwłaszcza w jakości wykończenia środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na wychodzace f15 byly takie fajne promocje ze ciezko bylo nie brac. Ja wzialem nowy za 220k w mpakiecie, 20 cali kola, elektroniczne zegary, connected drive, skora, komfortowe fotele, asystent parkowania, hi fi, przyciemniane szyby, zestaw schowkow. Silnik najnizszy 25d ale tez daje rade. Wyszlo mi taniej niz w podobnym konfigu nowe x3, ktore mialem brac pierwotnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również waham się czy wziąć obecne F15 na promocji, czy poczekać na nowe G05.


Na ile egzemplarze z końca produkcji (2018) są bardziej dopracowane niż okres 2013-2015? W BMW występują w ogóle jakieś zmiany modelowe małe rok do roku jak w VAG-u?


O dziwo znacznie większe upusty są na X6 i większa dostępność tych samochodów. Szukałem X5 z otwieranym dachem i ledami zamiast bixenonów i jak na razie zero szt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z F15 z 2015 roku miałem sporo problemów. Było też sporo upierdliwych akcji serwisowych.

Miałem już wyjść z BMW i do niego nigdy nie wracać ale okazało się, że G05 to obecnie najlepsza opcja na rynku. Pod względem finansowym również.

Byłem zdecydowany na zakup z odbiorem w dniu premiery. W salonie w ostatnim momencie zdecydowałem się na wariactwo :) Kupiłem M4 a na G05 postanowiłem poczekać rok lub dwa. Niech miną te wszystkie wezwania serwisowe lub chociaż niech serwisanci najpierw poćwiczą na innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.