Skocz do zawartości

Termin wymiany klacków wg komputera.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Może ktoś wie jak to jest... Wg kompa mam wymianę klocków za 6kkm. Ale one mają 6mm z tyłu i 10mm z przodu! Więc te 6tys. to totalna bzdura!

Co się stanie jak zbliżę się do tego szacowanego przebiegu? Wiem, że ASO "z przyjemnością" wymieni mi klocki - choćby nowe na nowe ;) Ale co można zrobić by "urealnić" przewidywany przez kompa moment wymiany klocków?

 

Tak na prawdę o konieczności wymiany klocków poinformuje mnie moment przetarcia czujnika klocków. Wtedy będzie pewnie jeszcze zapas na jakieś 5tys. km... Tylko co z tym wskazaniem kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok. Tylko samochód jest na gwarancji. Kolega, który ma X3 mówił mi, że z ASO zadzwonili do niego sami, że ma się stawić na wymianę klocków bo "komputer tak zdecydował". Mają jak widać wgląd online co dzieje się w naszym samochodzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pakiecie connected drive każda sygnalizacja o wymianie

idzie do serwisu w którym robisz przegląd.

U mnie przy poprzednim X5 jak tylko pokazał się komunikat

o wymianie klocków to w ciągu pół godziny miałem telefon z serwisu żeby

się umówić na wymianę.

Notabene mimo iż też auto cały czas na gwarancji nigdy nie wymieniałem klocków w serwisie.

Przyczyna bardzo prosta - do najbliższego miałem wtedy 100 km i jechać na wymianę klocków to absurd.

Kupowałem u polecanego kolegi z forum oryginały podawając nr. VIN , wymiana u pewnego mechanika

i nigdy nie było problemu.

Te wskazania są dziwne bo u brata przejechane po roku 9 tys. i info iż za 6 tys, wymiana.

U mnie teraz po przejechaniu F10 23 tys. też pokazuje 6 tys. do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

ponoć jak komputer Ci pokazuje 5 tys do wymiany a faktycznie masz jeszcze spory zapas to sie odliczanie zatrzymuje...i dopiero zaczyna biegnąć jak się na tyle zużyją ze pokrywa sie to ze stanem fizycznym. tak mi w ASO powiedzieli. co do wymiany poza ASO, to jesli jest robiona zgodnie z technologią producenta, to nie tracisz gwaranacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Faktycznie "odliczanie do wybuchu" zatrzymało się na 5.000km i tak się trzyma już jakieś 3.000km. Domyślam się, że zacznie odliczać ponownie po przetarciu czujników na klockach.

Przy okazji czy ktoś stosował zamienniki czujników? Klocki już nabyłem na przód i tył oryginały ale nie mam jeszcze czujników i tak się zastanawiam czy przyoszczędzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdzieś czytałem (chyba na tym forum), że to nie są proste czujniki NC ale rezystancyjne (opór zmienia się zależnie od stopnia zużycia) ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Po co komplikować prostą sprawę?

W dodatku "zatrzymanie licznika" na 5kkm świadczy raczej o czekaniu na sygnał "prawie ZERO" z czujnika a nie na realne mierzenie grubości klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radziłbym zmianę mechanika :wink: Elektronika nie zwalnia nas od myślenia.

Na forum promujemy bezpieczne zachowania na drodze, wymiana klocków co 150 000 km, no cóż - bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Hmmm jezdze autem które odebrałem w salonie 23.03.2017 , wymieniłem klocki przy 32000 km bo tak pokazywal komputer i jeszcze chcieli mnie naciagnac na tarcze hamulcowe bo niby wartosc graniczna to 28,1mm a ja miałem 27,9mm podziekowalem im za to ... koszt za tarcze jedyne 2000 pln....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :( klocki wymienione przy przebiegu 134000 km.

Witaj kolego. Dystans 134 ooo to przejechałeś na pierwszych klockach od zakupu ???

To chyba niemożliwe ?

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :( klocki wymienione przy przebiegu 134000 km.

Witaj kolego. Dystans 134 ooo to przejechałeś na pierwszych klockach od zakupu ???

To chyba niemożliwe ?

Jak się turlał po autostradzie i hamował dużo silnikiem to jak najbardziej możliwe :)

Ja też jestem pozytywnie zaskoczony trwałością pierwszego montażu, bo w swoim przy 65k km jeszcze spokojnie bym do 100k podciągnął, ale też jeżdżę dużo tras i nie hamuje komuś 2cm przed zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przebiegi na klockach cieszą oczywiście przy odpowiedniej jezdzie wówczas mogę przeglądy robić w ASO i spokojnie przełknąć ich nie małe/niskie ceny.

Dzięki za odpowiedz.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.