Skocz do zawartości

Klocki i tarcze F15 25d - pierwszy montaż


pejot74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Sporo taniej niż w ASO można kupić te części na "znanym portalu aukcyjnym".

Swoją drogą jaki masz przebieg, że do wymiany są zarówno klocki jak i tarcze?

 

Nie wiem jak w naszych F15 ale w E83 oryginalne klocki miałem Jurida a tarcze o ile pamiętam ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam tylko klocki przód (za ok. 5 tys.).

Ale chciałem wiedzieć co jest na pierwszy montaż oraz jakie produkty polecacie.

Wiem że jest tego sporo, ale co wybrać ?

 

Kiedyś do CLS kupiłem komplet ATE i tarcze padły (biły) bardzo szybko i nie było to wynikiem mojego działania czy błędu.

 

 

PS. przebieg mam 45 tys. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak na razie potrzebne tylko same klocki to wg mnie bierz ori bmw. Jeżeli zdjęcia w jednym ze sklepów z częściami są prawdziwe to klocki są produkowane przez firmę Galfer ale jakoś trudno znaleźć oferty uch sprzedaży jako aftermarket.

 

PS.

Oryginalne klocki na przód można kupić za 580zł na "znanym portalu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak u was z trwałością klocków i tarcz?

Ja mam teraz 75kkm i zbliża się wymiana klocków. O ile od zewnętrznej strony klocek ma jeszcze jakieś 5mm to od wewnątrz czujnik prawie dotyka tarczy. Przednie tarcze niestety też nie nadają się do dalszego użytku. Co do tyłu to okaże się po zmierzeniu grubości.


Kiedyś tarcze starczały na 2-3 komplety klocków. Teraz chyba "celowe postarzanie" nabija kasę serwisom :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście się rozpisali :roll:

Nikt jeszcze nie wymieniał układu hamulcowego czy co?

 

Oryginały wytrzymały mi przod I tył ok. 50 tys km I włożyłem ATE. Teraz mam 100 tys km i jeszcze sporo jest klockòw, więc może troche spokojniej jeżdżę bo ponoć właśnie ATE sa na pierwszy montaż. Myślałem tez nad ceramicznymi ale nawet doradca z ATE mòwił że lepiej wziac zwykłe. Kupiłem już klocki na przòd znòw ATE i zobaczę jak z tarczami - czy jeszcze beda sie nadawały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zdecydowałem się założyć oryginalne BMW. Co by nie powiedzieć to hamują bardzo dobrze. Nigdy też mi się nie "zeszkliły" nawet przy ostrej jeździe. W planach mam już G05 więc pewnie ten komplet starczy aż do sprzedaży samochodu.


A Zimmermanny założone do mojej E83 pogięły się po kilku kkm więc nie mam o nich dobrego zdania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Tez nie mam dobrych wspomnien odnosnie Zimiermann. 2 komplety tarcz z przodu pogiely mi sie w E39. Od tego czasu kupuje tylko OE przez internet. Zawsze wymieniam klocki z tarczami. Przod starcza na 80k km.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,


Jakie klocki i tarcze i tarcze idą na pierwszy montaż w F15 25d 231KM?

Lub może jakie polecacie, bo właśnie mi się zbliża wymiana i oferta ASO jest... dość wysoka :shock:


p.

 

Też mam X5 jak twoja. U mnie od nowości oryginalnie były klocki firmy GALFER wytrzymały długo ale strasznie pyliły. Teraz wymieniłem na TEXTAR EPAD. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.