Skocz do zawartości

Connected drive - czy warto?


radski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Obecnie z CD mam aktywne Teleservices i Hotline ale zastawiam się właśnie nad kupnem za prawie 1800 PLN connected drive ale ciężko mi znaleźć uzasadnienie dla tej decyzji :)

Pogodę i wiadomości i tak sprawdzam na telefonie.

Streaming ze spotify działa dobrze już teraz.

 

Dlatego mam pytanie,

Czy ktoś z Was faktycznie korzysta z CD?

Czy są jakieś funkcje, które faktycznie są przydatne czy to raczej marketingowy bajer?

 

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto. Super działa wyszukiwanie adresów on-line w nawigacji – nie znasz jakiegoś adresu, ale znasz np. nazwę Hotelu czy miejsca i wyszukuje jak w Googlu, a potem tylko klik i nawiguj. Super sprawa. Druga fajna rzecz, to info o płytach CD z bazy Gracenote zaciągane z netu podczas przegrywania ich na dysk twardy – okładki, tytuły itp. Pogoda fajny gadżet, czasem używam bo fajnie wygląda widget pogoda z zegarkiem na dzielonym ekranie. Informacje o korkach RTTI też przydatna sprawa (ale pewnie działa tylko w większych miastach). Spotify też używam i o wiele lepiej się tym steruje podczas jazdy przez iDrive niż przez telefon. Nie mam zdalnego dostępu - ale to można sobie dokupić, ja na razie nie znajduję potrzeby.

Aha, fajna jest też aplikacja Connected Drive na telefon – zczytuje z auta aktualny przebieg, zasięg i ilość paliwa w litrach w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto. Super działa wyszukiwanie adresów on-line w nawigacji – nie znasz jakiegoś adresu, ale znasz np. nazwę Hotelu czy miejsca i wyszukuje jak w Googlu, a potem tylko klik i nawiguj. Super sprawa. Druga fajna rzecz, to info o płytach CD z bazy Gracenote zaciągane z netu podczas przegrywania ich na dysk twardy – okładki, tytuły itp. Pogoda fajny gadżet, czasem używam bo fajnie wygląda widget pogoda z zegarkiem na dzielonym ekranie. Informacje o korkach RTTI też przydatna sprawa (ale pewnie działa tylko w większych miastach). Spotify też używam i o wiele lepiej się tym steruje podczas jazdy przez iDrive niż przez telefon. Nie mam zdalnego dostępu - ale to można sobie dokupić, ja na razie nie znajduję potrzeby.

Aha, fajna jest też aplikacja Connected Drive na telefon – zczytuje z auta aktualny przebieg, zasięg i ilość paliwa w litrach w baku.

 

zgadzam się że wyszukiwanie on-line jest przydatne - ja nie mam opcji internetu, ale ta wyszukiwarka jest oparta na googlu, więc daje radę,

nawigacja z RTTI jest też OK, wyznacza alternatywne trasy w przypadku korków, tylko należy podchodzić ostrożnie, bo już 2 razy na A1 podawała korki, których w ogóle nie było,

ale ja najwięcej to chyba używam remote control - sprawdzanie lokalizacji auta, włączanie nawiewu, czy ogrzewania, czy zdalne otwieranie i zamykanie.

 

a co do aplikacji na telefon - to o czym piszesz masz na androidzie, czy iphonie ? bo ja tych danych nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream przez bluetooth daje tylko bardzo podstawowe sterowanie (utwór w tył lub w przód), a okładki raz są a raz nie, najczęściej nie ma. Aby mieć pełne sterowanie (wyszukiwanie wg. playlisty, wykonawcy, albumu, etc.) poprzez kontroler iDrive na ekranie samochodu trzeba podłączyć przez USB i używać Spotify lub Deezer wraz z apką BWMConnected. Tyle, że ta funkcja na Androidzie nie działa w ogóle, a na iOS-ie działa kulawo. Często nie widzi tytułów, wykonawcy, ani okładki, nie wznawia połączenia z telefonem, trzeba inicjować apkę, rozłączać, resetować. Męczarnia. Dopiero kiedy nastało Apple Music wszystko działa jak trzeba, po prostu bajka. Używam iPoda, który na stałe jest w schowku, nie ma problemu ze zrywaniem połączenia, wznawia granie samoczynnie tam gdzie sie skończyło odsłuchiwać - praktycznie tak jakby to był dysk wewnętrzny. I mam wrażenie, że Apple Music działa całkowicie niezależnie od tego czy się ma usługę Connected Drive, nie trzeba żadnej aplikacji typu BMWConnected, bo iPod działa jak pamięć masowa.

 

Z pozostałych usług Connected Drive korzystam tylko z RTTI (chwalę sobie) oraz z wysyłania adresu do nawigacji z poziomu Google Maps z komputera (bardzo wygodne). Jednak, czy te dwie funkcje warte są utrzymywania abonamentu podstawowego Connected Drive plus opłaty za RTTI, łącznie kilkaset euro za trzy lata...? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też (5s) po bluetooth Spotify działa słabo jeśli chodzi o ściąganie okładek i wyświetlanie bieżącego utworu. Pokazuje pierwszy utwór i tak już zostaje w kwestii okładki i tytułu. Lecą kolejne utwory, a okładka pozostaje ta sama.

Na kablu USB działa O.K.

I rzeczywiście, Apple Music działa w tej kwestii bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ze Spotify zgłaszano problemy (właśnie z wyświetlaniem okładek) na forum Bimmersów. Czasem pomaga aktualizacja softu (banalnie prosta). Jako alternatywę polecam Deezer i Tidal (zwłaszcza w jakości HI-FI). Tu nie ma żadnych problemów z okładkami, albumami, itd.

 

T_P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jako alternatywę polecam Deezer i Tidal (zwłaszcza w jakości HI-FI). Tu nie ma żadnych problemów z okładkami, albumami, itd. T_P

 

Widzę, ze co pojazd to obyczaj, u każdego działa nieco inaczej :-). U mnie Deezer działał po kablu o tyle, że bezbłędnie podawał nazwe wykonawcy i tytul, ale okladki żadnej, doslownie żadnej. Ponieważ apple music dziala bezbłędnie i to bez konieczności posiadania Connected Services BMW najprawdopodobniej straci kilku klientow na tę usługę. I to na własne życzenie bowiem oferuje produkt niedopracowany i przez lata nie robi wiele, aby go dopracować (przynajmniej w zakresie integracji serwisow myzycznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie odnośnie sterowania ogrzewaniem i nawiewem w samochodzie. Po pierwsze czy mogę to zrobić np. siedząc w biurze jak samochód jest zamknięty?

Po drugie w jaki sposób mogę to aktywować jeśli się zarejestrowałem w Connected Drive, ale nie chce wykupywać Connected Drive Services? Czy konieczny jest zakup CDServices?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jako alternatywę polecam Deezer i Tidal (zwłaszcza w jakości HI-FI). Tu nie ma żadnych problemów z okładkami, albumami, itd. T_P

 

Widzę, ze co pojazd to obyczaj, u każdego działa nieco inaczej :-). U mnie Deezer działał po kablu o tyle, że bezbłędnie podawał nazwe wykonawcy i tytul, ale okladki żadnej, doslownie żadnej.

 

Jedna rzecz - którą zauważyłem. Jak jest po kablu i na dzielonym ekranie po prawej mamy muzykę to okładek nie pokazuje. Nie wiem dlaczego, bo jak w tym samym momencie uruchomimy po lewej (albo nawet równocześnie po lewej i prawej) - to na lewym jest zawsze a na prawym nigdy.

Ten problem nie występuje w ogóle po Bluetooth (tam jest zawsze bez względu która strona).

 

T_P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja używam pogody, info o korkach i wysyłania trasy zaplanowanej w domu.

 

Zdecydowanie wygodniej się szuka na dużym ekranie laptopa z myszką w łapie.

Ponadto, w trybie "earth" można sobie dokładnie wybrać miejsce, gdzie się chce dojechać - np. brama wjazdowa jakiegoś większego kompleksu.

Jak się wpisze sam adres, często punkt wypada gdzieś w połowie ogrodzenia a do wjazdu okazuje się, że trzeba objechać na około, żeby nie pod prąd itp.

A tak - ogląda się zdjęcia, klika konkretny punkt. i tam będzie autko prowadzić :)

 

Ja bym jeszcze potrzebował czegoś jak Spotify ale w aucie, nie za pomocą telefonu.

 

No i nie rozumiem, co można zrobić z autem zdalnie za pomocą tego pakietu i po co.

Ogrzewanie - to by miało sens, ale trzeba mieć zamontowane ogrzewanie postojowe. Ja nie mam :(

 

I podobno dokupić się nie da. Nie rozumiem, czemu. W ogóle bardzo małe są możliwości doposażenia auta, nie rozumiem dlaczego - przecież nie chcę tego za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie rozumiem, co można zrobić z autem zdalnie za pomocą tego pakietu i po co.

Ogrzewanie - to by miało sens, ale trzeba mieć zamontowane ogrzewanie postojowe. Ja nie mam :(

 

jak nie masz ogrzewania postojowego, to chociaż latem możesz włączyć zdalnie nawiew i trochę "przedmuchać" auto jak np. stało na słońcu

 

poza tym możesz też otworzyć/zamknąć auto - ja korzystam, jak np. nie pamiętam czy zamknąłem samochód to zawsze dla pewności mogę puścić sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki, widzisz, nie pomyślałem o tym co w lecie a to faktycznie przydatna sprawa może być.

 

Tak jeszcze teraz pomyślałem o nadmuchu na przednią szybę - może też się w zimie przyda, jeśli będzie zaparowana.

Bo np. pies albo dziecko czy inna sapiąca istota została na chwilę w zgaszonym aucie i naparowała. Nie mam dziecka, ale tak teoretycznie.

 

Co prawda w lecie 99% będę albo motocyklem jeździł albo innym autem, ale Tata pewnie będzie za miasto x5 na weekendy itp jeździł, to w sam raz mu się przyda.

 

Dziękuję :)

 

A można np. ogrzewanie foteli włączyć?

Albo ogrzewanie szyb?

Albo silnik?

James Bond to nawet jeździć mógł za pomocą telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.