Skocz do zawartości

Hak holowniczy w X5 F15 ?


gregwlkp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem czy serwisujesz samochód w PL ale niestety moje doświadczenia z ASO BMW skończyły się odejściem od marki. Kusi mnie jednak powrót :)

Wiem, że za naprawy gwarancyjne płaci BMW ale być może (tak jak w innych markach), płaci znacznie niższą stawę niż ta cennikowa i stąd zauważalny "brak zaangażowania" ASO w naprawy gwarancyjne. Co innego po gwarancji! Sam doświadczyłem "zjawiska" w postaci udostępnienia za darmo na 2 dni samochodu demo "bo przecież nie będzie pan taksówką wracał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oryginalny hak z demobilu to koszt 1-3k zl. Naprawde nie wyobrazam sobie, aby BMW robilo jakiekolwiek problemy z gwarancja, gdy zamontujesz taki hak. Nawet jesli zamotujesz od innego producenta, to gwarancje moga wypowiedziec tylko w zwiazku ze szkodami wynikajacymi z uzytkowania tej czesci.

 

Jestem na etapie "wzmacniania" oryginalnego haka w moim BMW, gdyz zamierzam ciagac ciezka przyczepe i korzystac z "weight distribution system”, ktory nie dziala z oryginalnym hakiem. Zwiazane jest to z pewnymi przerobkami haka oraz podwozia. Samochod mam jeszcze przez 3 lata na gwarancji. Badalem temat I nie sadze, aby bylo duze ryzko zwiazane z tymi przerobkami.

 

Jesli myslisz, ze serwis BMW w Polsce jest do bani, to nie wiem jak okreslic serwis w US. Dno, to malo powiedziane. Ale duzo zalezy od oczekiwan. Blaha sprawa - ja im powtarzam, ze maja nie myc samochodu, a oni myja. Z kolei moj znajomy jest zadowolony, ze odbiera samochod umyty i odkurzony...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie "wzmacniania" oryginalnego haka w moim BMW, gdyz zamierzam ciagac ciezka przyczepe i korzystac z "weight distribution system”, ktory nie dziala z oryginalnym hakiem. Zwiazane jest to z pewnymi przerobkami haka oraz podwozia. Samochod mam jeszcze przez 3 lata na gwarancji. Badalem temat I nie sadze, aby bylo duze ryzko zwiazane z tymi przerobkami.

 

Zamawiając oryginalny hak, wziąłem z opcją zwiększonego uciągu przyczepy; czy te Twoje przeróbki to właśnie coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, to nie to. Samochod ma uciag 3.5 tony. Chodzi o zwiekszenie nacisku na hak (tongue weight) oraz to aby moc uzywac system dystrybucji masy (nieznana sprawa w Europie, w niektorych krajach niedozwolona, w US bardzo popularna).

 

Przerobka polega na dospawaniu dodatkowego ramienia / podparcia idacego od spodu haka i laczacego sie z podwoziem.

 

Wpisz w google "can-am rv hitch reinforcement" i wybierz obrazki. Can-Am RV to firma w Kanadzie, ktora zajmuje sie tym od ponad 40 lat.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Jesli myslisz, ze serwis BMW w Polsce jest do bani, to nie wiem jak okreslic serwis w US. Dno, to malo powiedziane. Ale duzo zalezy od oczekiwan. Blaha sprawa - ja im powtarzam, ze maja nie myc samochodu, a oni myja. Z kolei moj znajomy jest zadowolony, ze odbiera samochod umyty i odkurzony...

"

 

 

Mysle ,ze nie mozna uogolniac ,korzystam od kilku lat z serwisu w NYC i nie moge sie do niczego przyczepic. Co wiecej ,polecam go znajomym i tez nie narzekaja :D

Pewnie i w kraju sa dobre serwisy ,ale my zawsze wolimy cos znegowac...

Co do haka ,to wlasciwie trudno sie dziwic, iz ASO nie bierze sie za montaz czesci nie pochodzacych z BMW. Choc i tu sa elastyczni ,bo mozna np. zamontowac chip DINAN u Dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

rafusa - zdaje sobie sprawe z tego, ze sa lepsze i gorsze serwisy. Dolina Krzemowa, w ktorej mieszkam jest miejscem, gdzie serwisow jest naprawde duzo i kazdy jest generalnie do bani. Odnosnie generalizowania - tak zgadzam sie, nie ma co generalizowac, ale jesli poczytasz sobie opinie z bimmerfest, to mysle, ze zauwazysz, iz jest konsensu - serwis BMW w US jest do bani... w szczegolnosci na tle innych marek premium. Ludzie twierdza, iz moze to byc kwestia wynikajaca z zaszlosci historycznych, kiedy BMW chcialo zbudowac siec dilerska i nie bylo chetnych po tej stronie stawu do wchodzenia w dil z BMW. W koncu dilerzy wynegocjowali dla siebie kontrakty na swoich warunkach, itd.

 

Sorry za OT

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW oferuje wyłącznie (?) hak wysuwany elektrycznie za "nierozsądne" pieniądze. Po to by 2x w roku pociągnąć przyczepę szkoda mi po prostu kasy.

 

Na alledrogo są OEMowe używane haki w granicach 2000zł-3000zł więc opcja warta rozważenia. Czy jeśli zamawiamy hak przy produkcji samochodu tudzież robimy retrofit w salonie BMW to dodawany jest gdzieś jakiś przycisk wysuwania/chowania haka?

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba nie piszesz powaznie. Jesli samochod byl walniety z przodu albo z boku, jak to sie przeklada na wadliwosc haka? Jesli uderzenie jest z tylu, hak bedzie uszkodzony.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może był walnięty z przodu a za hak wyciągano go na siłę spomiędzy drzew. A może na tym haku jednak ciągnął przyczepę ale na pierwszy rzut oka nie widać, że jest odkształcony.

Każdy robi jak chce. Ja wolę nowy markowy nieoryginalny niż niewiadomego pochodzenia używkę BMW.

Z podobnych względów kupuję wyłącznie nowe samochody. Jak mnie nie stać na "wymarzony" to przechodzę na inną markę zamiast kupić 3 letnią używaną "igłę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam wszystkich czlonkow klubu i z gory przepraszam ze nie mam Polskich liter.Jestem swiezo zarejestrowanym fanem Bmw.Mam spory problem z hakiem W X5 F15 z 2015 roku.Po prostu nie dziala.Samochod kupilem jako nowy i w ciagu 3,5 roku juz drugi raz sie popsul.Wymieniono mi po roku czasu od kupna w ramach gwarancji i dokladnie rok pozniej znow przestal dzialac.Czy ktos moglby mi cos poradzic w tej sprawie?Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

czy ktoś z forumowiczów w ostatnim czasie doposażał F15 w hak?

w serwisie zawołali taką cenę, że dalej szukam czapki po tym jak mi spadła z głowy :duh:

chodzi mi o oryginalny hak elektryczny

może ktoś montował i kodował hak w jakimś warsztacie poza ASO?

zależy mi na bagażniku rowerowym, nie chodzi o ciągnięcie przyczepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich czlonkow klubu i z gory przepraszam ze nie mam Polskich liter.Jestem swiezo zarejestrowanym fanem Bmw.Mam spory problem z hakiem W X5 F15 z 2015 roku.Po prostu nie dziala.Samochod kupilem jako nowy i w ciagu 3,5 roku juz drugi raz sie popsul.Wymieniono mi po roku czasu od kupna w ramach gwarancji i dokladnie rok pozniej znow przestal dzialac.Czy ktos moglby mi cos poradzic w tej sprawie?Pozdrawiam wszystkich

A nie masz gwarancji na wymieniony hak? Ja bym się udał do tego samego dealera, który wymieniał mi hak.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam,

czy ktoś z forumowiczów w ostatnim czasie doposażał F15 w hak?

w serwisie zawołali taką cenę, że dalej szukam czapki po tym jak mi spadła z głowy :duh:

chodzi mi o oryginalny hak elektryczny

może ktoś montował i kodował hak w jakimś warsztacie poza ASO?

zależy mi na bagażniku rowerowym, nie chodzi o ciągnięcie przyczepki

 

I jak założyłeś ten hak? Jak wyszło? Jak wpięli Ci elektrykę? Daj znać co i jak i gdzie zakładałeś. Dzięki.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.