Skocz do zawartości

Sprzedana!! NA SPRZEDAŻ F30 330i lci17r 322PS/445


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam wszystkich forumowiczów.

Podczas długiego oczekiwania jakie pozostało jeszcze do odbioru auta postanowiłem podzielić się konfiguracją , którą może jeszcze minimalnie zmienię ( według sugestii innych użytkowników )

Mój konfig.

BMW 330i rwd estoril blue produkcja 01/2017 f30

wyposażenia standardowego nie będę pisał, nie jest to tak istotne.

Estoril blue

B45 Estoril PLN 3 923,00

HAAT Tkanina Hexagon/alcantara antracytowa PLN 0,00

siedzenie standardowe (cena brutto z VAT)

216 Servotronic

258 Opony z funkcją jazdy awaryjnej Runflat

2PA śruby zabezpieczające

2VB Czujnik ciśnienia powietrza w oponach

302 System alarmowy

423 Dywaniki welurowe

http//pulpit.felgi.jpg

428 Trójkat ostrzegawczy

465 System załadunkowy

4AE podłokietnik z przodu, przesuwany

521 Czujnik deszczu z automatyczna kontrola

534 Klimatyzacja automatyczna, 2-strefowa

575 Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

5DA Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu

5DC składane zagłówki tylne

6AC Intelligent Emergency Calling

6AE Teleservices

6NH Zestaw głośnomówiący z interfejsem USB

Wyposażenie opcjonalne (cena brutto z VAT)

248 Ogrzewanie kierownicy PLN 838,00

2TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów PLN 10.359,00

320 Rezygnacja z emblematu modelu PLN 0,00

494 Ogrzewanie foteli przednich PLN 1.631,00

688 Zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound PLN 4.805,00

6WA Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie PLN 661,00

2PE 18" Obrecze kol ze stopu lekkiego Star Spoke 400 M PLN 0,00

481 Sportowe fotele przednie PLN 0,00

493 Pakiet dodatkowych schowków PLN 0,00

4FT Listwy ozdobne szotkowane wzdluznie aluminium z

listwa akcentowa czarna

PLN 0,00

508 Czujniki parkowania z przodu i z przodu PLN 0,00

544 Regulator predkosci z funkcja hamowania PLN 0,00

563 Pakiet dodatkowego oświetlenia PLN 0,00

5A1 Diodowe swiatla przeciwmgielne PLN 0,00

704 Sportowe zawieszenie M PLN 0,00

710 Kierownica sportowa M, skórzana PLN 0,00

715 Pakiet aerodynamiczny M PLN 0,00

760 Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na

wysoki połysk

PLN 0,00

775 Podsufitka Individual w kolorze antracytowym PLN 0,00

7NH Service Inclusive - 5 years/100.000 km PLN 0,00

8A1 Polska wersja językowa PLN 0,00

8AT Polska instrukcja obslugi PLN 0,00

ZCP Pakiet Convenience Plus PLN 7.291,00

430 Lusterka składane elektrycznie, automatycznie

przyciemniane po stronie kierowcy

PLN 0,00

431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie PLN 0,00

502 Spryskiwacze reflektorów PLN 0,00

552 Adaptacyjne reflektory diodowe PLN 3 493,00

5AC Asystent świateł drogowych PLN 0,00

 

 

Poniżej wklejam zdjęcie felg z oponami na zimę jakie kupuję również

Może ktoś wie jaki to model??

Cena podana nawet po rabacie wyszła niższa :)

 

http://vlep.pl/2z6end.png

 

 

jak na zimę chyba nie są najgorsze??

 

Do tego za przysłowiową złotówkę otrzymałem wraz z montażem wydech m performance.

 

Jestem bardzo zadowolony, gdyż od wielu miesięcy wielu użytkownikom tego forum "zawracałem " głowę setką pytań, wiele wątków oraz postów z pytaniami.

 

Jest to moje pierwsze bmw stąd też taki entuzjazm ;)

Pewnie wielu użytkowników uzna mnie za wariata z powodu takich emocji hehe , ale cóż nie jestem milionerem i i tak jak dla mnie jest to mega wydatek i jedno z marzeń.

 

Mam jeszcze parę dylematów.

Mogę jeszcze zmienić konfigurację i zastanawiam się tylko nad dołożeniem 2 rzeczy a mianowicie:

 

- regulacja lędźwi w fotelach przednich warto?? potrzebne?? must have??

-asystent parkowania, żona też będzie jeździła czy czujniki zdają egzamin?? wystarczą??

 

Mam nadzieje iż napęd rwd da rade i nie będzie problemów ,tak samo jak stałe zawieszenie m.

Będę informował na bieżąco jak sytuacja wygląda z zamówieniem, można gdzie je śledzić??

Kiedy dealer powinien podać mi vin?

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

Ma ktoś lusterka składane automatycznie , to teraz standard?? Chyba fajna opcja??

Edytowane przez wehyr
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 346
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Emocje są zrozumiałe :) Gratuluję decyzji o nowym aucie i życzę szybkiej realizacji zamówienia.

 

Postaram Ci się doradzić coś. Ogólnie nie napisałeś, czy to F30, F31 czy F34, albo nie zauważyłem :)

 

Estoril to super kolor, wziąłeś M-Pakiet moim zdaniem brakuje hamulców M. Z 330i myślę, że też będziesz zadowolony. Hamulce M to wisienka na torcie dla tej konfiguracji. Tylko jeżeli zdecydujesz się na hamulce M to musisz od razu wziąc felgę minimum 18" (zima).

 

RWD i zawias M :cool2:

 

Lusterka wymieniłeś: Lusterka składane elektrycznie, automatycznie, przyciemniane po stronie kierowcy. Moim zdaniem warto!

 

Regulacja lędźwi moim zdaniem też się przyda. Natomiast w pierwszej kolejności wziąłbym elektrycznie regulowane fotele. Nawet jak będzie jeździć tylko jedna osoba, jest to o wiele bardziej wygodne i na plus przy odsprzedaży.

 

Asystent parkowania bym sobie odpuścił. PDC w zupełności powinno wystarczyć, chyba, że ktoś ewidentnie nie ogarnia parkowania.

 

Zamieniłbym HK na HiFi o ile nie jesteś audiofilem. Pokombinuj z Business Class Package i Convenience Plus Package. Może być tak, że coś dostaniesz prawie gratis.

 

Zrezygnowałbym z kół zimowych. Ja długo nad tym myślałem i doszedłem do wniosku, że na zimówkach jeździ się praktycznie pół roku, więc przez pół roku auto "nie wygląda" tak jakbym chciał bo "muszę" mieć felgi zimowe założone, które zazwyczaj są "byle jakie". Ja koniecznie chciałem jeden wzór 19" bo mi bardzo pasuje do M Sportu i Estorila i przez pół roku bym się męczył patrząc na auto na byle jakich 18". Koła zimowe to kupa kasy: felgi, czujniki ciśnienia i same opony. Stwierdziłem, że jak mam wydać 10tys teraz na byle jakie koła to wolę założyć na obecną felgę (wykorzystując obecne czujniki), która mi się podoba zimówki a jak się felga nawet uszkodzi lub trzeba będzie wymienić bo zima ją "zniszczy" to i tak jestem tyle tys. zł do przodu bo nie kupiłem tych kół, że to nie problem. Ja dokupiłem tylko nowe opony w rozmiarze i założyłem na obecną felgę. Ostatnie zimy w dużych miastach są i tak byle jakie, śniegu prawie brak... Całe koła zimowe zawsze możesz skompletować później, konfiguracji już tak łatwo nie zmienisz. Ale to moje zdanie :)

 

Zamówienia śledzić nie możesz. Jedynie co to możesz męczyć dealera cały czas i powinien Ci podawać status zamówienia :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przepraszam kupuje f30 ;)

Podziękowania dla Randala, gmike, oraz stach1111 za pomoc.

Co do zimowek w Szczecinie to raczej tylko na 4 miesiące koła już w umowie zakupione naprawdę za dobrą cenę. Na hamulce już nie starczy niestety ;)

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja lędźwi przydaje się długich trasach ponieważ fotele sportowe są twarde, ale tak jak kolega napisał bierz pełną elektrykę! Manualna to porażka BMW.

Weź felgi 19" no i hamulce M!

Asystenta odpuść, ogrzewaną kierę też, na rzecz elektrycznej rolety tył, bardzo z niej korzystam.

Co do muzyki.. HiFi gra naprawdę pięknie jeśli dostarczysz mu odpowiednie źródło (spotify) nie zapomnij o bluetooth ze strimem muzyki, cały czas korzystam, są basy i dynamika. Zrezygnuj z HK a weź ADAPTACYJE ZAWIESZENIE polecam.

Dlaczego nie wziąłeś przyciemnianych szyb, potem będziesz kombinował z wieśfolią.

Najbardziej będziesz zadowolony z adaptacyjnych ledów to po prostu bajka.

Ja jeszcze wziąłbym rozpoznawanie znaków to naprawdę pomaga, bo czasami nie wiadomo jak jechać a w 330i baaardzo ci pomoże ;) Ja mam z HUD i korzystam.

Nie jestem pewny czy potrzebny ci tempomat z funkcją hamowania, ja wcale z tego nie korzystam.

ja zrezygnowałem nawet z koloru na rzecz wyposażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat z funkcją hamowania to chyba jest ten standardowy.

 

Odnośnie czujników parkowania to są one tak mega dokładne, że asystent parkowania jest totalnie zbędny.

 

Standardowy zawias M i RWD to bajka i będziesz mega zadowolony, moim zdaniem szkoda kasy na adaptacyjny (tym bardziej, że ktoś wrzucał na forum info o tym, że nie jest on aż tak twardy jak standardowy zawias M).

 

Podobnie jeśli budżet masz ograniczony to nie warto brać regulacji elektrycznej (chyba, że masz często sytuacje, że ktoś poza Tobą będzie prowadził).

 

Ja w swoich sportowych fotelach nie odczuwam żadnego dyskomfortu w długich podróżach (a moja 430 głównie eksploatowana jest na trasach) ale może to kwestia mojego kręgosłupa :wink:

 

Jedyne nad czym bym się zastanowił to kamera cofania. Przy parkowania bajer ale przy wyjeżdżaniu tyłem z ciasnych miejsc parkinowych itp. mega ułatwia życie.

 

Świetny samochód będziesz miał mega frajdę :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

Dodałem w konfigu ciemne szyby hehe tylko nie napisałem ( przeoczenie, było to już po wstępnym skonfigurowaniu)

Felgi 19 na szczecińskie dziury niestety odpadają i niestety za drogo :) nie mogę mieć wszystkiego...

Dla mnie to i tak będzie auto z innej bajki ;)

Tempomat standardowy jest, lusterka też ;)

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety za funkcję hamowania trzeba płacić.

Jeśli autem będzie jeździł z żoną to elektryka foteli z pamięcią to mus. Otwierasz drzwi swoim pilotem i fotele ustawiają się pod ciebie. nie ma ciągłego ustawiania foteli, to mega upierdliwe :? a z tego będzie korzystał codziennie.

Moim zdaniem adaptacyjny sprawdza się szczególnie przy dużych kołach. Auto może być zarówno komfortowe jak i sportowo sztywne. Jeśli zawias m jest tak twardy na co dzień jak u mnie po zmianie na twardości to dziękuję że go nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 3 miesiącach użytkowania stwierdzam, że jedną z kluczowych opcji jest Dostęp komfortowy, szczególnie jeśli masz małe dziecko. Ja w ostatniej chwili dokupiłem H/K. Nie jestem audiofilem ale lubię dobry dźwięk. Różnica w mojej ocenie jest ogromna. Sam w sobie H/K jest drogi i nie warty swojej ceny ale te 3k więcej w stosunku do Hifi to prawie okazja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za opinię i podpowiedzi.

Wczoraj odbyłem jazdę testową f30 318i....

silniczek jak kosiarka, choć miło zaskakuje dynamiką... Jednak wtedy spalanie ponad 11 litrów

Jak będzie ze spalaniem 330i?? przy normalnej jeździe w trybie comfort?? koło 10-11??

z zewnątrz była to wersja sport ( w miarę oki, ledy super, tylne światła mega )

Natomiast odnośnie środka.... Jak dla mnie tragedia ... Siedzenie średnie... kierownica plastikowa... listwy brzydkie, audio do bani...

Jestem tez negatywnie zaskoczony ilością miejsca ... Z przodu dość wąsko, z tyłu ( jeżeli z przodu siedzą wysokie osoby to tragedia )

W bagażniku wózek się nie mieści... LIpa , no ale zaliczka już zapłacona....

Żeby nie było , że kupuje auto które jest do bani dla mnie....

Wygląd zewnętrzny bajka , jak dojdzie m pakiet i estoril i 18 cali m -10mm będzie na pewno jeszcze lepiej i te ciemne szyby...

Prowadzenia takiego jak ma bmw nie ma jak dla mnie żadna inna marka i wtedy te plastiki w środku, mała ilość miejsca i inne drobne niedociągnięcia znikają jak siedzi się za kierownicą ....'

jednak rwd to inna bajka , przednie koła skręcają , tylne napędzane to inny wymiar jak dla mnie prowadzenia ....

jeździłem kilkoma audi quatroo i napęd na 4 koła nie daje takiego czucia samochodu...

tutaj przy fotelach m kierownicy m ambiencie i innych dodatkach m w środku też będzie lepiej.

Skrzynia biegów super na plus!!! szybka, dynamicznie zmienia biegi, fajne launch control....

tryb eco pro przy 252 ps będzie dobry chyba na stanie w korkach ;)

pozdrawiam...

To takie moje małe uwagi...

podsumowując auto z podstawowym silnikiem do miasta i dla kobiety lub spokojnej osoby daje radę w zupełności....

Ale podstawowa linia to tragedia, jak dla mnie bez m pakietu nie opłaca się tego auta kupować ...

Ale każdy oczekuje czego innego od samochodu i to są tylko moje odczucia i spostrzeżenia....

pozdrawiam wszystkich uzytkowników

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekasz na ilość miejsca, ale to co podpisałeś umowę a później dopiero pojechałeś na jazdę próbną i oglądałeś jak wygląda bagażnik? F30 królem przestrzeni może nie jest ale bez przesady. Ja mam 198cm i ilość miejsca z przodu dla mnie jest ok, chociaż wiadomo, że 5tka to to nie jest. Właśnie przez wózek i bagażnik w F30 ja wziąłem F31. Dla mnie to był priorytet przed zakupem porównać bagażniki w F30, F31, F34, F36 pod kątem możliwości wsadzenia wózka. Listwy szczotkowane wzdłużnie absolutnie nie wyglądają tandetnie, szczególnie z kierownicą M-Pakietową, która jest mega przyjemna w dotyku. Nie ma co porównywać z wersją podstawową. Z silnika B48 będziesz zadowolony zarówno pod kątem spalania jak i dynamiki. Z trybu eco pro ja w ogóle nie korzystam, chyba, że lubisz jak Ci silnik gaśnie na środku skrzyżowania przy lewo skręcie (auto start stop domyślnie włączony dla eco pro). Tryb comfort z wyłączonym auto start stop to rozsądny kompromis między oszczędnością a dynamiką. Z launch control nie skorzystałem jeszcze ani razu, na dłuższą metę lepiej oszczędzać skrzynię moim zdaniem niż mieć dobry start z pod świateł, a ta dostaje po d...e przy takim ruszaniu. Jeżeli auto Ci nie pasuje, to ja na Twoim miejscu bym nie brał samochodu za 200k na siłę. Na tak wczesnym etapie zamówienia wszystko kwestia dogadania z dealerem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Auto oglądałem i jechałem na próbna z dealerem.

Bagażnik wyglądał na większy :/ maxi cosi wózek dopiero wchodzi jak koła się wyciągnie.... Nie mogę już na kombi zmienić. Mi tylko środek nie pasował ale w m będzie dobrze :) przecież o reszcie pisałem w superlatywach... Ktoś tam czuwa i tak ma być jak jest :) mam nadzieję że będę mega zadowolony :) dzięki za opinie :)

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, wózek za jakiś czas też będziesz musiał zmienić albo teraz szukaj już jakiegoś mniejszego :) A bmw zostanie z Tobą na długo.

Chyba że planujesz jakąś większą serię dzieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Próbowałem wózek z każdej strony włożyć i lipa.... :/

Zmiana delikatna w konfiguracji.

Rezygnacja z podgrzewanych siedzeń przednich

Dodane koła Alu ferretic Grey 18"

Dodana kamera cofania fajny i przydatny oraz cenowo akceptowalny dodatek

Dodany asystent parkowania

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię i podpowiedzi.

Wczoraj odbyłem jazdę testową f30 318i....

silniczek jak kosiarka, choć miło zaskakuje dynamiką... Jednak wtedy spalanie ponad 11 litrów

Jak będzie ze spalaniem 330i?? przy normalnej jeździe w trybie comfort?? koło 10-11??

Mi ostatnio 125i spaliło około 17,3l. Kontrolka zapaliła się po przejechaniu 250km. Tak nawet mocno nie dusiłem, jazda po mieście.

 

Wygląd zewnętrzny bajka , jak dojdzie m pakiet i estoril i 18 cali m -10mm będzie na pewno jeszcze lepiej i te ciemne szyby...

Golas vs opcje to nie ma co porównywać. Teraz mam na użyczenie F31 w pełnym M-paku i M-Performance (czekamy na F30 i się spóźniają) i opcji jest tam za prawie 100k pln także jest w czym wybierać.

Z tego co mi się spodobało i na pewno chciałbym przy następnym aucie to: dostęp komfortowy, składane lusterka, czytanie znaków drogowych (mega fajne), kamera cofania.

 

Podsumowując auto z podstawowym silnikiem do miasta i dla kobiety lub spokojnej osoby daje radę w zupełności....

Ale podstawowa linia to tragedia, jak dla mnie bez m pakietu nie opłaca się tego auta kupować ...

Ale każdy oczekuje czego innego od samochodu i to są tylko moje odczucia i spostrzeżenia....

pozdrawiam wszystkich uzytkowników

Kobieta będzie miała podstawę + skórzane sportowe fotele wenecki beż, kierownica M-pak, czujniki przód-tył, lakier błękit cesarski, ledy, dodatkowe podświetlenie ambiente, automat i auto wygląda jak limuzyna klasy 5 ;-) A to wszystko w 318i i 136km. Na miasto super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nerki czarne będą już założone przed odbiorem ;)

Wyczytałem dziś, że czujniki z przodu same się nie uruchamiają podjeżdzając do przeszkody.

Czy jest jakaś procedura ich uruchamiania?

Rozumiem iż same , automatycznie nie działają, bo byłoby to uciążliwe na każdych światłach.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uruchomić czujniki z przodu musisz je włączyć przyciskiem. Automatycznie włączają się przy wrzuceniu biegu wstecznego.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Może to i głupie pytanie ale czy ktoś w ogóle mierzył czujnikiem grubość lakieru przy odbiorze auta??

Czy dealer może to zrobić na życzenie?

Znajomy zamawiając mke odebrał ja od dealera a potem okazało się że miała bok malowany i była puknieta i naprawiona.... Potem zwracali mu kasę, przepraszali itd. nie tak to powinno wyglądać.

Może ktoś wie jaka jest grubość powłoki nowego bmw?

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w ASO i odbiór auta z miernikiem to norma ;)

Najlepiej przyjedź z czujnikiem a nie zlecaj, będziesz spał spokojniej. Co do grubości powłoki, powinna być pewnie w okolicach 150-160um ale różnie to bywa. Ważne żeby każdy element miał +/- tyle samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.