Skocz do zawartości

BMW F20 116ed/ tempomat, wymiana kombi


thommush

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,


Pewnie temat łatwy, niemniej jednak. Mam bida wersję F20, w której była zamontowana kierownica z limiterem prędkości. Pewnie i tak handlarzyna go dokładał, żeby samochód ładniej wyglądał.

Potrzebuję tempomatu i tu zaczęły się schody, bo licznik nie przyjmował tempomatu.

Kupiłem licznik, niestety od polifta, po zamontowaniu zaczęło się:

1. Błąd CAS, 30411

2. Błąd ICMQL/RLM2L, error code: D016DD, nieprawidłowa suma kontrolna.

Acha, ICM został zaktualizowany do najnowszej wersji.


Koder, niestety poddał się z licznikiem. Czy jest szansa, że licznik poliftowy zadziała z przedliftem?



Nr kombi: 6805182

Edytowane przez thommush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Licznik wyczyszczony i prawidłowo zakodowany?

Limiter działa normalnie, jest wskaźnik na liczniku?


Edit.

Widzę, że masz mega ubogą wersję i fabrycznie nawet limitera nie było.

P.S. Masz akcję serwisową na sprawdzenie i ewentualną wymianę chłodnicy EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik wyczyszczony i prawidłowo zakodowany?

Limiter działa normalnie, jest wskaźnik na liczniku?


Edit.

Widzę, że masz mega ubogą wersję i fabrycznie nawet limitera nie było.

P.S. Masz akcję serwisową na sprawdzenie i ewentualną wymianę chłodnicy EGR.

 

Licznik poprawnie wyczyszczony, nie ma czerwonej kropki.

Limiter byl dołożony przez handlarza, działał.

Ale tempomatu licznik nie przyjmował.

Znalazłem W sieci informację, że gryzie się kombi z resztą auta. Licznik pewnie ma soft po LCI, samochód jest sprzed LCI. Czyli kwestia zapewnie albo próby zejścia z softem kombi do niższej wersji, albo licznik sprzed LCI.

Kodowanie nie wyszło, teraz nie mam limitera, tempomat po włączeniu daje informacje o braku możliwości uruchomienia. Zakładam, że trzeba FEM podnieść do wyższej wersji (soft?).

Za dużo tego.

Tak, dowiedziałem się o chłodniczce chwilę temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś dobra dusza z Warszawy byłaby w stanie z tym pomóc.


Kontaktowałem się z kilkoma koderami w Wawie, albo nie chcą się podjąć, albo też chcą zostawienia samochodu na dzień/dwa dni (chcą szukać problemu). A na to niestety nie mogę sobie pozwolić (pracuję ponad 400 km od domu, wyjeżdżam w niedzielę, wracam w piątek wieczorem).


Sprawa jest prosta i skomplikowana jednocześnie:


1. Najprawdopodobniej FEM i kombi nie są na tym samym I-step, z tego co doczytałem podobne problemy, trzeba byłoby zmusić żeby gadały tym samym dialektem. Pytanie, czy jest możliwość ze zjechaniem z I-step w kombi.

2. Ewentualnie pozostaje zakup innego licznika, zbliżonego datą produkcji do samochodu. Tylko wszystkie starsze liczniki mają inne numery części. Znalazłem taki: 9276598, tylko nie wiem, czy ma obsługę tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napisz na PW ,mogę sprawdzić zdalnie co tam jest porobione

 

Dzięki za okazanie pomocy. Temat został ogarnięty, przypadkowo się zgadałem ze znajomym. Wystarczyło podnieść soft w FEM, wgrać soft do budzika i zabanglało.

Jeszcze były jazdy z siłownikami przednich szyb, nie można było wykalibrować, ale się unormowało.


Na przyszłość, gdyby ktoś chciał montować tempomat i jednocześnie musiał wymieniać budzik- trzeba pilnować I-Level, żeby wszędzie był taki sam.


Jeszcze zostało mi poprawne kodowanie, bo mam multifunkcję z przyciskami LIM, Reset oraz tempomat. Na razie limiter mi nie działa, ale to już mniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.