Skocz do zawartości

Nieprawidłowa praca na zimnym silniku bmw f20 114i


deremir

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim, jeżdżę autem juz od roku i ciągle mam problem przy odpaleniu go na cold start. Silnik wkręca się na wyższe obroty tak jak powinien, jednak przy spadaniu obrotów występują szarpnięcia (jakby takie zadyszki) i po ustabilizowaniu wszystko chodzi idealnie. Nie wiem, czy jest to normalne w tych autach. Proszę o jakąś poradę. BMW F20 114i 1.6 benzyna 102km. Nadmienię jeszcze, że na dniach mam uszczelnienie koła pasowego, ponieważ zbiera się olej. Rozrząd w aucie wymieniony, świece, olej, turbo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

]Witam wszystkich,postanwiłem ,podpiąc się pod temat nieprawidłowej pracy silnika na zimnym,otóz zakupiłem moją 116i niespełna miesiąc temu,do zrobienia wydawał się rozrząd z uwagi na głośną prace silnika(odgłos harbolenia metalicznego ) ,wiec u znajomego mechanika poszedł rozrzad Febi, nowe świece ,auto jezdziło poprawnie,prócz zafalowania na zimnym które obczytałem w postach powyżej, rano przy odpalaniu wielkie oczy! coś terkocze głośno od strony rozrządu ale naprawdę głośno,po 30-40 sek ustępuje, padł werdykt.. mądrzejszych-trzeba było od razu zmienić vanosy, ja się pytam- nagłe padły po wymianie łąncucha??,więc zamówiłem nowe, i co i to samo identycznie to samo wystarczy 4h postoju zeby terkotać... proszę o pomoc, te drobne wymiany doganiają w kosztach remont silnika...rozrzad zakładany na blokadach,nawet z powrotem podmieniony został stary napinacz łancucha...

https://youtube.com/shorts/2bHh1W79rVQ?feature=share

https://www.youtube.com/watch?v=m6lbFrAUIPY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

nie wymieniałem, ale temat teraz rozwiazany

otóż... uwaga uwaga.......!!

nie wiem czy porawnie to nazwę - napinacz elektryczny koło cierne pomy wody. demontaż i montaż podczas wymiany rozrzadu ewidentnie mu zaszkodził, założyłem inny używany, i jest święta cisza, trzymając oba w ręce nie można zdiagnozować który jest hałaśliwy


Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.