Skocz do zawartości

B38 118i LCi - silnik szarpie/drga w trakcie jazdy


max1xx4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


Od roku mierzę się z problemami związanymi z moim samochodem, BMW serii 1, silnik 3-cylindrowy 1.5 136 km, produkcja koniec 2015, przebieg 88.000.


Samochód w trakcie jazdy niekiedy raz lekko szarpnie, lub zaczyna szarpać z częstszą częstotliwością i się trząść. W chwili gdy wpadnie w mocne trzęsienie (np. w mieście) nawet jak zatrzymam pojazd, mam wrażenie, że lekko "ciągnie do przodu". Nie wyskakują żadne błędy w pojeździe.


Pierwsza wizyta w serwisie:

stwierdzono, że w jednym miejscu pod świecą były dwie podkładki, a pod drugą nie było żadnej - wymieniono świece i problem minął. Na 3 miesiące.


Druga wizyta w serwisie:

wymieniono komplet świec i historia taka sama - 3 miesiące spokój.


Trzecia wizyta w serwisie:

Samochód przestał miesiąc w serwisie specjalizującym się w BMW, przejeździł prawie 1000 km testowo, komputer nie łapie żadnych błędów. Serwisant zastanawia się, czy może to nie problem z wtryskami, ale nie jest w stanie powiedzieć, czy po wymianie problem ustąpi.


Zachowanie samochodu nie jest charakterystyczne dla konkretnego momentu - niezależnie od tego, czy silnik jest ciepły, czy zimny, auto jedzie szybko czy wolno. Niekiedy problem się nasila, a ostatnio zrobiłem trasę 2x 600 km po autostradzie, może "szarpnął" ze 3-4 razy w każdą stronę. Występuje zarówno przy dynamicznej jeździe (dynamicznym przyspieszaniu), jak i przy spokojnej, jednostajnej.


Serwisant rekomendował mi czekać, aż "się pogorszy i zepsuje", wtedy będzie wiadomo, co naprawiać.


Być może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz napęd 4x4 - xdrive, to sprawdź opony czy mąż dokładnie ten sam rozmiar, oraz czy ich zużycie jest jednakowe. To też skutkuje tym że wały napędowe się nie zgrywają w dyferencjale i auto szarpie co jakiś czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć,

W moim samochodzie było podobnie, drgało szczególnie na zimnym silniku, później komunikat o niepełnej mocy.

Padła cewka, naprawa ok 200 zł, przy okazji wymieniłem świece. Teraz żadnych problemów pracuje równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
cześć,

W moim samochodzie było podobnie, drgało szczególnie na zimnym silniku, później komunikat o niepełnej mocy.

Padła cewka, naprawa ok 200 zł, przy okazji wymieniłem świece. Teraz żadnych problemów pracuje równo

Jakiej firmy cewkę założyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
cześć,

W moim samochodzie było podobnie, drgało szczególnie na zimnym silniku, później komunikat o niepełnej mocy.

Padła cewka, naprawa ok 200 zł, przy okazji wymieniłem świece. Teraz żadnych problemów pracuje równo

Jakiej firmy cewkę założyli?

Cewka beru, świece Bosch,

Na marginesie, w Serwisie BMW zakładają świece (niby oryginały) za 120zl/szt, a to świece..... championa u mnie tak było :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.