Skocz do zawartości

Zakup BMW F20 czy e90 po lifcie


Witch3re87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy w dobrym dziale, ale może się uda. Przymierzam się do zakupu nowego (używanego) BMW. Będzie do albo F20 lub E90. W tej chwili posiadam e87. Zostaje on w rodzinie, więc będę miał na niego oko :) . Mój budżet to max 35 tys. na auto + ubezpieczenie, ew. opłaty itp... W grę wchodzą tylko jednostki benzynowe z manualną skrzynią biegów. Skreślam 114i 102 km, bo jest za słaby... W przypadku F20 myślę nad motorem 116i Twin Power 136 km , w e90 118i 143 km. Pieniążki, które chcę przeznaczyć pozwolą na zakup 8,9 letniego auta. F20 może przy dobrych wiatrach 7-letniego. Które z tych jako eksploatujący na co dzień te auta byście polecili i ew. które silniki. Proszę o komentarze kierowców użytkujących te bawareczki :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

F20 jest mniejsze od E90 i to czuc. Jazda hatchbackiem a sedanem sie rozni.

Jezdzisz stara jedynka wiec jezeli ci nie przeszkadza wielkosc to bierz F20 (jest troche wieksze od E87, szczegolnie z tylu), auto technologicznie nowsze od E90 i to widac w srodku i na zewnatrz.

Nie skreslaj silnika 114i, to dokladnie to samo co silnik w 116i i 118i, program za 1000 PLN i bedziesz mial 200KM, zupelnie bezpiecznie.

W porownaniu do nieuturbionego E90 140km to bedzie scigacz.


Manual w F20 jest wg mnie slaby, ZF w E90 jest duzo przyjemniejszy w codziennej jezdzie a ZF 8-biegowy w F20 to roznica niebo a ziemia.


PS. Nie pisz "pieniazki", to infantylne :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.