Skocz do zawartości

F20 wymiana chłodnicy klimatyzacji


Krieger

Rekomendowane odpowiedzi

W F20 2012r silnik n13 mam nieszczelny układ klimatyzacji. Wstępnie podejrzewam chłodnicę (skraplacz).

Czy da się ją wyjąć z góry odkręcając tą metalową belkę z zamkami maski, czy trzeba ściągać zderzak?

Ma ktoś jakieś doswiadczenie z wymianą chłodnicy i z dziurami w klimie w tym modelu? Może gdzieś indziej występuje typowe rozszczelnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu to sie zdejmuje zderzak i wyjmuje caly zespol chlodnic ktory przy okazji sie czysci z piachu oraz sprawdza stan uszkodzen poduszek gumowych (razem 2 dolne i 2 gorne).

Oryginalna chlodnica jest marki valeo made in poland :D

Dodatkowo trzeba kupic 2 nowe oringi OEM przewodow chlodnicy za 12zl i 16zl.

Mam taka uzywana chlodnice z roku 2017 jak chcesz kupic po kosztach :mrgreen:

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

W sieci są tylko filmiki z wymian w F10. Z F20 i F30 niestety nie znalazłem nic ciekawego.

Zainspirowany jednak wyaminą z F10 od góry bez zdejmowania zderzaka stwierdziłem, że zajrze u siebie.

Jestem w trakcie wymiany.

A wiec wyciągamy oczywiście filtr powietrza. Odkręcamy wszystkie śrubki metalowego pasa i zdejmujemy go.

Teraz trzeba odpiać górny wąż od chłodnicy. Aby nie narobić bałąganu nadmiar płynu ściągnąłem strzykawką ze zbiorniczka.

Dzięki odpięciu tego weża możemy spokojnie wyciągnąć wentylator i odchylić chłodnice wody. Jeśli by odbiąć dolny wąż można ją wyjąć ale myślę, że nie trzeba.

i właśnie...

Już był w ogródku, już witał się z gąską :lol:

Odkręciłem śruby od złączy chłodnicy klimy a te złączki ani drgną. Jak je odłaczyć aby nic nie rozwalić?


aktualizacja:

Rozłączyłem wbijajać pomiędzy złączki nóż, później śubokręt i wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.