Skocz do zawartości

Felgi 18x8j


SabiF20

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Planuje zakup nowych felg. Z tego co mi "znawcy" mowia. Nie wejdzie mi na przod felga 18x8j z et 35 lub 40. Tzn wejść wjedzie ale bedzie wystawac. Podobno f20 maja malo miejsca z przodu. Ludze sie nadzieja ze moze jednak ktos z was ma takieparametry felgi na przodzie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18x8 et35 z oponą 225/40 i według mnie to idealny rozmiar.

Z przodu sama felga jest schowane ok 8mm pod górną krawedzią błotnika. Z tyłu jest podobnie.

O obcieraniu również nie ma mowy. Mam zwykłe zawieszenie. Wydaje mi się, że i przy obniżonym też powinno być ok.

Nie wiem czy można linkować obce fora ale na szybko znalezione np:

Na obniżonym 25/30mm

https://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=53&t=56914&sid=15c690e2762d61359e4570315803c2bb&start=195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku miałeś przykładowe fotki z obniżonym.

U mnie wygląda gorzej bo wysoko trochę:) Niemam w tej chwili zdjęć takich aby było widać dobrze osadzenie koła. Jak zrobie to podeślę.


tu np masz fotki kolegi z forum:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=211&t=369479

Przód taki jak cię interesuje - w zasadzie na równo z błotnikiem. Tak jest u mnie również.

Tył przy feldze 8,5 i et 47 trochę schowany. Pół cala szarsza felga wiec na stronę wychodzi 6mm do tego et o 12mm wieksze wiec przy 8" i et35 będzie te 6mm mocniej wysunięta. Myślę że te 6mm mocniej wysunięta to tylko na plus:) U kolegi Vit0 trochę ten tył wąski w porównaniu z przodem.

Edytowane przez Krieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :)


Co do wąskiego tylu, to faktycznie na żywo delikatnie brakuje tych kilku mm, dlatego u mnie wleci jeszcze dystans 5mm i będzie akurat. Przód u mnie tez minimalnie wystaje poza błotnik, ale tylko opona. Niestety Continentale, które założyłem są dosyć szerokie. Przy innym modelu opony może to wyglądać trochę lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje założyć na przod i na tyl 18x8j z et 35 lub 40. Znalazlan wlasnie takie felgi z tymi parametrami ale goscie co maja te felgi w ofercie odradzaja ze na przod 8j z tym et to straszna lipa bo w tych Fkach ciasno z przodu. Kurde ale widze ze u Was to na luzie siadlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :)


Co do wąskiego tylu, to faktycznie na żywo delikatnie brakuje tych kilku mm, dlatego u mnie wleci jeszcze dystans 5mm i będzie akurat. Przód u mnie tez minimalnie wystaje poza błotnik, ale tylko opona. Niestety Continentale, które założyłem są dosyć szerokie. Przy innym modelu opony może to wyglądać trochę lepiej :)

U mnie nawet opona z rantem ochronnym chowa się równiutku z błotnikiem.

Czyli potwierdzasz że et 35-34 przy 8" jest idealne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje założyć na przod i na tyl 18x8j z et 35 lub 40. Znalazlan wlasnie takie felgi z tymi parametrami ale goscie co maja te felgi w ofercie odradzaja ze na przod 8j z tym et to straszna lipa bo w tych Fkach ciasno z przodu. Kurde ale widze ze u Was to na luzie siadlo.

Znam f20 które ma chyba et 30 ale przy 7,5 lub 8" ale to w sumie nie ma znaczenia bo opona i tak 225. Też się wszystko mieści. Nie wiem skąd ci specjalisci mają informację o ciasnych przodach w f20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje założyć na przod i na tyl 18x8j z et 35 lub 40. Znalazlan wlasnie takie felgi z tymi parametrami ale goscie co maja te felgi w ofercie odradzaja ze na przod 8j z tym et to straszna lipa bo w tych Fkach ciasno z przodu. Kurde ale widze ze u Was to na luzie siadlo.

Czyli potwierdzasz że et 35-34 przy 8" jest idealne? :)

 

Potwierdzam, że 8" z ET 35-34 siądzie idealnie. Niższego ET niż 34 bym nie zalecał przy 8" i seryjnym zawiasie, bo może to już wystawać i wyglądać średnio. Natomiast jak chcesz ET40, to już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać czy pasuje, bo nawet nie będzie na równo z błotnikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.