Skocz do zawartości

Zmiana zwykłych lamp na led


Lukas1991b

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to do ledów tez musza być spryski…..tylko auta z USA nie maja ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit to 2000 lumenów. Wszystko do 2000 lumenów nie potrzebuje spryskiwaczy (xenon LED itp), wszystko ponad 2000 lumenów potrzebuje spryskiwaczy. Także jak chcemy mieć dobre światła to jak auto nie ma spryskiwaczy to omijamy szerokim łukiem bo to xenon "bez xenonu" i led "bez ledów"


Do normalnych ledow mają być(powyżej 2000 lumenów), tak wymyślił producent, poza tym nie przejdzie to przeglądu jak diagnosta będzie nadgorliwy....druga sprawa czyste lampy to bezpieczeństwo więc bez sensu ładowanie czegoś na siłę jak i tak nie będzie spełniać swojego zadania, chyba że mają być do lansowania się pod remiza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit to 2000 lumenów. Wszystko do 2000 lumenów nie potrzebuje spryskiwaczy (xenon LED itp), wszystko ponad 2000 lumenów potrzebuje spryskiwaczy. Także jak chcemy mieć dobre światła to jak auto nie ma spryskiwaczy to omijamy szerokim łukiem bo to xenon "bez xenonu" i led "bez ledów"


Do normalnych ledow mają być(powyżej 2000 lumenów), tak wymyślił producent, poza tym nie przejdzie to przeglądu jak diagnosta będzie nadgorliwy....druga sprawa czyste lampy to bezpieczeństwo więc bez sensu ładowanie czegoś na siłę jak i tak nie będzie spełniać swojego zadania, chyba że mają być do lansowania się pod remiza....

 


Coś gadasz głupoty

pierwsze lepsze ogłoszenie, full led adaptacyjny bez sprysków, i jest kupa innych takich ogloszeń. Są też ze spryskami ale wygląda na to, że to dodatkowe wyposażenie. Vaporr u siebie też nie ma z tego co kojarzę więc to też nie jest kwestia czy USA czy EU.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-340-xdrive-326-km-mpakiet-led-asystent-lopatki-navi-kamery-360-vat-23-ID6BACtv.html#f2fb309c51

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0-318d-150km-m-sport-shadow-pakiet-first-class-i-wiele-wiecej-ID6CwGpF.html#c616e8e352

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz głupoty...poczytaj trochę

Skąd wiesz ile lumenów emitują te auta z ogłoszeń które wrzuciles, to prawdopodobnie te do 2000 lumenów pisałem wyżej od czego to zależy


Tu jest obszerny artykuł i jest to dokładnie wyjaśnione


https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/reflektory-led-postep-czy-regres/6snwb9e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Także jak chcemy mieć dobre światła to jak auto nie ma spryskiwaczy to omijamy szerokim łukiem bo to xenon "bez xenonu" i led "bez ledów"

Czyli omijamy większość nowych BMW typu G20, G30 :mrgreen:


 

chyba że mają być do lansowania się pod remiza....

Takie tam biedne auto (z Adaptive LED) do upalania pod remizą :norty: :norty: :norty: :mrgreen:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-m550ix-xdrive-max-opcja-100-stan-idealny-jak-nowy-aso-gwarancja-ID6AG2zJ.html#f60ea2ba25


Po prostu wstyd wsiadać, bo spryskiwaczy nie ma :twisted:



Tu też wiocha

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x7-m50d-400km-nowy-model-demo-dealera-ID6BX5Yu.html#gallery-open

auto za pół bańki i też z pseudo LED'em bo bez sprysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tymi spryskami w BMW, te same lampy adaptacyjne ze spryskami jak i bez - być może tylko kwestia wyposażenia ?

W katalogu nie ma czegoś takiego jak podział według mocy.

Raczej nie bawili by się w "różne" lampy w tych samych modelach pod taką samą nazwą. Przychodzi mi jedynie na myśl, że jeżeli faktycznie muszą mieścić się w 2000 lm, to po prostu są osłabione komputerowo - np na 60% i wtedy nie ma sprysków.

U siebie bimmercodem sprawdzałem, mam 100% mocy. Może uda się sprawdzić dokładniej na diagnostyce z ciekawości czy się mieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam f45 2015 ful led Niemcy bez spryskiwaczy oraz f21 2018 mpakiet fulled Belgia bez spryskiwaczy

F20 2k16 Mpakiet full-led Polska spryskiwacze...

#rąbiąnas czy co?

Z drugiej strony, co rynek to inne wymagania. Miałem kiedyś Megane 2. Wg specyfikacji w Polsce to była wersja tak 2/3 w porównaniu do Belgii /kraju pochodzenia/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F20 2k16 Mpakiet full-led Polska spryskiwacze...

#rąbiąnas czy co?

Z drugiej strony, co rynek to inne wymagania. Miałem kiedyś Megane 2. Wg specyfikacji w Polsce to była wersja tak 2/3 w porównaniu do Belgii /kraju pochodzenia/.

 

To co w innych krajach jest standardem w wyposażeniu, u nas jest jako "dodatkowe" norma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.