Skocz do zawartości

F20 Dobór parametrów felg


Kubenzi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


zbliża się zima i czas zainteresować się felgami i oponami.

Czy istnieje jakiś katalog, w którym mogę dobrać odpowiednie felgi do mojego F20?

Obecnie mam 18', natomiast na zimę wydają mi się odpowiednie 16'.

Opony chcę kupić nowe, dopiero po zakupie felg, także to temat na później.

Jakie felgi 16', o jakich parametrach (ET, szerokość) były montowane w F20 LCi, tak aby wszystko było zgodnie ze sztuką.


Jeżeli ktoś dysponuje informacjami, które mogłyby mi pomóc, bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytam bo osobiście lubię dosyć twarde zawieszenie i w mojej ocenie 17 na polskie drogi są w sam raz ...

 

Co to znaczy "polskie drogi" ?

To takie, które jazdę na gumach o profilu 35/40 gwarantują wypadnięciem plomb z zębów lub dysku z kręgosłupa... :mrgreen:

Z własnego doświadczenia dorzucę jeszcze wynalazki typu RFT :duh:

Dużo lepszym rozwiązaniem są modele XL i zestaw naprawczy z pianką uszczelniającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo osobiście lubię dosyć twarde zawieszenie i w mojej ocenie 17 na polskie drogi są w sam raz ...

 

Co to znaczy "polskie drogi" ?

To takie, które jazdę na gumach o profilu 35/40 gwarantują wypadnięciem plomb z zębów lub dysku z kręgosłupa... :mrgreen:

Z własnego doświadczenia dorzucę jeszcze wynalazki typu RFT :duh:

Dużo lepszym rozwiązaniem są modele XL i zestaw naprawczy z pianką uszczelniającą.

 

Wiesz co, użytkuję obecnie opony o profilu 35 przy 20 calowych felgach, wcześniej na 21 calach i nigdy nie odczułem sytuacji, w której miałyby mi wypadać plomby.

No, chyba że użytkujesz auto jeżdżąc po drogach gruntowych.

Naprawdę trzeba się teraz postarać aby znaleźć drogę z dziurami bądź zaniedbaniami wieloletnimi. Autostrady mamy lepsze niż na zachodzie, drogi krajowe również są w bardzo dobrych obecnie kondycjach (oczywiście z małymi wyjątkami, ale są to wyjątki), nawet drogi powiatowe czy gminne są obecnie po modernizacjach.... to się pytam: po czym TY facet jeździsz?

Felgi mam proste, opony bez wybrzuszeń, do zawiechy nie dotykałem się od prawie 3 lat czyli grubo powyżej 100 tys. kilometrów a to wszystko na profilu 35 a siedzę w tym pudle zwanym samochodem więcej niż w domu.

Jeździć z pianką uszczelniającą? :shock:


Wybacz ale wygląda na to, że mieszkasz w rejonie kraju zapomnianym infrastrukturalnie przez Unię Europejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w średniej wielkości mieście powiatowym /50-60k mieszkańców/ w centrum kraju, ale prezydent nie może dogadać się z kolegami „z województwa” co do przebiegu kilku dróg i jest cyrk nie z tej ziemi. Kilkaset metrów łączących „Gierkówkę” z główną ulica miasta, uczy pokory niejednego i zalecana prędkość to 40km/h, pomimo że znaki mówią co innego. Ulicę liczącą 100 numerów można by śmiało sprzedać firmie testującej zawieszenia do off-roadu, a jest w centrum miasta.

Ja nie spędzam połowy życia w aucie. Z 58kkm nalotu przez 3 lata, połowa jest zrobiona w miastach. Za wykonanie studzienek kanalizacyjnych strzelałbym w kolano. Może 20-30% jest dobrze i równo.

Pianka uszczelniająca do przebitych opon.

Co to modernizacji, to główna ulice miasta zwężki z 4,5m do 3,5m. Wszyscy myśleli, że robią miejsce na ścieżkę rowerowa i miejsca parkingowe. Ścieżki nie ma, a parkingi są w znikomej ilości. Efekt jest taki, że autobusy miejskie nieomal rozjeżdżają rowerzystów podczas wymijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.