Skocz do zawartości

F21 czujnik temp.nawiewu gdzie jest??


ŁódzJacek70

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się jeden jest czujnik temperatury w panelu a drugi w nagrzewnicy z lewej strony czy po kodzie 8011B5 da się stwierdzić który jest uszkodzony ?

tekst tłumaczony Opis usterki Wykryto zwarcie do B + lub obwód otwarty na lewym czujniku temperatury wentylacji (IHKA) / czujniku temperatury wentylacji (IHKR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

[img[/img]Tylko tak mi się wydawało że go znalazłem to był czujnik na nogi :( , rozkręciłem licznik kratkę z przody pod kierownicą i żadnego czujnika nie widać rozebrałem panel klimy i znalazłem coś takiego https://drive.google.com/open?id=1sKdNBVCwIt4NLFWUmCD0Uf7woySliXU9

No i zrobione :) czujnik temp nawiewu znajduje się w środkowej kratce nawiewu w żadnej dokumentacji nie ma wzmianki gdzie on jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

@ŁódźJacek70 mam ten sam błąd 8011B5, mam manualna klime i czujnika nie ma w kratce nawiewu powietrza, ani w panelu klimy (rozebrałam i sprawdziłem obydwa miejsca). Znalazłem tez czujnik za filtrem kabinowym i w tunelu na nogi kierowcy - ale to nie te (po rozpięcie kostek od nich pojawiały sie nowe błędy).

czy ktoś może podpowiedzieć gdzie szukać czujnika „ventilation temperature sensor” w f21 116d r2012?

Edytowane przez CiechanT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 4 to czujnik temperatury parownika - i ten znalazłem - jest zaraz obok filtra kabinowego. Po odłączeniu tego czujnika parownika - pojawia sie nowy komunikat o błędzie - wiec to na pewno nie on powoduje błąd 8011B5.

mnie chodzi o czujnik nr 5… - bo to jest (chyba) czujnik wentylacji auta.

Nowy czujnik już mam kupiony, nie wiem jedynie gdzie go zainstalować…

Edytowane przez CiechanT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.