Skocz do zawartości

Olej ,filtry .. lancuch 120d 184 ps


avoo1er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , na forum jestem nowy wiec z gory przepraszam jesli temat sie pojawil ale nie potrafie znalezc , mianowicie jest to moje drugie bmw z znacznie nizszym przebiegiem niz poprzednie (e91 320d 189kkm) ,mianowicie stalem sie posiadaczem 1er z 2013 z silnikiem 2.0d o mocy 184 km i przebiegiem 93 kkm. Nie wierze w zadne oleje long life i nie chcialbym rowniez takiego zalac gdyz w roku robie mniejwiecej ok 20 czasem nawet 30 tys km. Stad mam pytanie co do oleju jak i filtrow, poprzedi wlasciciel twierdzi ze robil w grudniu wszysko ale lepiej jednak zrobic osobiscie ;) rowniez olej chcialb wymieniac tak co 10-15 tys km , podobno zdrowsze to dla tego silnika ,chcialbym rowniez zpytac co z keta tzn nic nie slychac jednak warto by bylo ya pare km sprawdzic jak sie tryzma bo koledze wlasnie strzelil i troche to tu kosztowalo . Przebieg jest oryginalny do tego zastrzezen nie mam jednak warto sprawdzic gdyz chce nia troche dluzej pojezdic . mieszkam w de wiec moze by ktos tu cos polecil jesli chodzi o olej jak i filtry chociaz teraz chyba wszedzie sa takie same ale moze sie myle :roll: i drugie pytanie to .. jak ustawic by przy zamykaniu samochodu swiecilo tzw doswietlanie drogi do domu ? dzieki za odpowiedzi,sorka jesli temat byl ale nie potrafilem odnalezc glownie z podobnym przebiegiem . pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej polecam Millers EE Long Life 5W30 C3, wymiana wiadomo co 10-12k km

Co do filtrów to ja zamawiam tak :

- Filtr kabiny z węglem aktywnym Valeo

- Filtr paliwa Bosch

- Filtr powietrza Knecht

- Filtr oleju Knecht

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.