Skocz do zawartości

BMW F20 Dziwny dziwięk klimatyzacji i odpalanie


Bartosz93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

Jestem tutaj nowy więc jeśli jest tutaj podobny temat to z góry przepraszam ale nie odnalazłem odpowiedzi na poniższy temat.

Czy u was klimatyzacja też tak głośno działa a raczej sam nadmuch? Problem jest taki, że głośność wzrasta wraz ze zwiększeniem obrotów. Trochę to dziwnie brzmi ale tak jest. Oprócz tego dźwięku wszystko działa prawidłowo, chłodzi itd.

Dźwięk ten jakby dochodził ze środka deski rozdzielczej, takie przynajmniej sprawia wrażenie. Dodatkowo jak włączę maksymalne chłodzenie klimatyzacji to jakby załączał się dodatkowo wentylator pod schowkiem i robi się mega głośno ( w tym przypadku inny, niezależny dźwięk).

Ktoś spotkał się z takim problemem? Są na to jakieś sposoby?


Jeśli chodzi o odpalenie auta. Trochę się naczytałem, że drobne drgania drążka zmiany biegów to normalne w bmw, spotykane w dużej ilości modeli. O ile to jestem w stanie zaakceptować to męczy mnie fakt, że podczas samego odpalenia samochodu drążkiem tak jakby rzuci lewo-prawo. Oczywiście nie jest to duży skok ale występuje. Trochę to specyficzny objaw i nie mam pojęcia czego to może być wina. Przeczytałem w internecie, że może być to objaw zużytego koła pasowego. Spotkaliście się może z takim problemem?


Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Jestem tu nowy ,Moje BMW to F20 116d 2.0 diesel 116km 2013 r z climatronikiem.

Zauważyłem u siebie również dziwne dźwięki których natężenie wzrasta wraz z obrotami dochodzące jak na początku mi się wydawało gdzieś z pod maski ,przypuszczałem że to łożysko gdzieś na pasku klinowym jednak zauważyłem że gdy wyłączę kompletnie klimatronik to to jęczenie ustaje .

Co najlepsze że to jęczenie nie jest zawsze obecne,raczej nigdy na zimnym silniku.

Jaki to miało u was dalszy rozwój bo widzę że nie jestem sam z tym problemem ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz bardzo powszechną usterkę w BMW serii 1 czyli wpadł liść lub papierek do dmuchawy. Dostać się do niej jest bardzo prosto, zdejmujesz osłonę pod schowkiem od strony pasażera, a następnie odkręcasz 3 śrubki i dmuchawa wyjęta.

P.S. Dmuchawa jest po prawej stronie od filtra kabinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.