Skocz do zawartości

zbyty wysokie spalanie


damianlukas

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie f30 z tym silnikiem 1.6 136 KM w manualu paliło w cyklu mieszanym 7,5-8l/100 km, po chipie na 180 KM średnio o 0,5l więcej. 12,5 litra to zdecydowanie za dużo, chyba, że jeździsz tylko po mieście. Podłącz pod komputer, może któryś z czujników jest do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie f30 z tym silnikiem 1.6 136 KM w manualu paliło w cyklu mieszanym 7,5-8l/100 km, po chipie na 180 KM średnio o 0,5l więcej. 12,5 litra to zdecydowanie za dużo, chyba, że jeździsz tylko po mieście. Podłącz pod komputer, może któryś z czujników jest do wymiany.
o jakich czujnikach mówisz? we wtorek daje do

mechanika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich podstawowych, które przychodzą mi do głowy i są odpowiedzialne za wyższe spalanie są m.in. sonda lambda, przepływomierz, czujnik temperatury płynu chłodniczego. Możesz też sprawdzić czy ktoreś koło Ci nie blokuke. Napisz co wyjdzie po diagnozie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dlatego ja nie wierzę w niskie spalanie w małych benzynkach. Moje F10 3.0 turbo benzyna 306KM paliło na autostradzie 10l (do 160 na tempomacie; powyżej tej prędkości 10.5), srednio na trasie 8-10l i to wcale nie emerycko, co uważam za rewelacyjny wynik w stosunku do komfortu, mocy i możliwości auta. Rekord spalania to 6.6l na trasie 80km ale nie wytrzymalem dłużej tej jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damascus7 miałem Passata cc 1,8 tsi 160@200km i bez problemu w mieście przy normalnej jeździe mieściłem się w 11 litrach. Autostrada 140km/h 7,5 litra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
damianlukas raczej wątpliwy temat. Padnięta cewka to raczej by nie palił na jeden cylinder to byś odczuł. Obawiam się że problemem u Ciebie mogą być lejące wtryski, wtryskiwacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianlukas raczej wątpliwy temat. Padnięta cewka to raczej by nie palił na jeden cylinder to byś odczuł. Obawiam się że problemem u Ciebie mogą być lejące wtryski, wtryskiwacz.

ale lejący wyrysk komputer by pokazał ze jest wadliwy ? a komputer nie pokazuje żadnego bledu wtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie po wymianie cewki niby wszystko ok chodź czuć czasem jak obroty się minimalnie zwiększają i z rur bardzo czuć spaliny i leci często dym jak minimalnie zwiększają się obroty, pytanie czy cewka poprstu pada czy ma jakiś stopień nie wiem jak to nazwać wypalenia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.