Skocz do zawartości

Felgi na lato


Krzysiek-1973

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się wiosna i szukam felg do mojej F20 na które mógłbym założyć opony letnie.

Budżet mam nie za duży ok. 2000zł.

Podobają mi się czarne felgi. Kolor nadwozia to BLACK SAPPHIRE.

Znalazłem takie na allegro:

https://allegro.pl/oferta/felgi-bmw-5x120-r17-e46-e92-e90-e87-f20-f30-x1-x3-7785803106

i

https://allegro.pl/oferta/bmw-f20-e87-e90-felgi-aluminiowe-17-styling-379-7855862118


Czy może lepiej zdecydować się na nowe ale w budżecie do 2tys. zł?

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Autec Kitano Black za 2150 zł mam zamiar zakupić...18"..ale jeszcze się wacham :)


A z linku co podane to bym brał Ronale za 2000zł...bo mają czujniki dodatkowo(ciekawe ilu letnie?)..to ze 400zł odchodzi...ale pewnie już to wliczone w cenę. No i Ronal chyba lepszy od Brocka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świadomość, że te felgi z aukcji to chiński kibel? Lepiej kup jakiekolwiek oryginalne i zrób ich regenerację.

A te oryginalne, to jakie?

Z tego co czytałem to RONAL ma fabrykę w Wałbrzychu i robi felgi m.in. dla BMW, VW i Mercedesa.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem felgi, czujniki oraz zamówiłem u mechanika opony 225/45 R17 runflat Nokian powerproof.

Dzisiaj rano założył mi już kompletne koła, bo wcześniej podrzuciłem mu felgi i czujniki, a opony przyszły do niego (on sam zamawiał).

Skasował mnie 370zł za jedno koło z montażem. Zrobiłem dzisiaj ok 100km na tych oponach, od razu poczułem różnicę, że jest jakoś miętko, jedzie się inaczej.

Po przyjechaniu do domu obejrzałem opony i jakie było moje zdziwienie, że zamiast runflat-ów mam zwykłe opony :/

Napisałem do niego sms-a, ale się nie odezwał. Jutro rano od razu do niego pojadę.


Co zrobić z tym fantem? Na samych oponach jestem 300zł w plecy... Czy mogę żądać wymiany na opony jakie zamówiłem?


Czy zostawić opony i dokupić zestaw naprawczy?

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeżeli zleciłeś mu kupno opon, to on jest winien, nie w twojej gestii wiedzieć, czy masz run flaty czy nie, i jaki masz rozmiar, bo powiedzmy, że przychodzi biedna kobieta/facet którzy nie wiedzą nic o aucie, nie interesują się tym, on jest od tego, aby to załatwić, on się na tym zna i jemu dałeś takie zadanie w zamian za pieniądze.

Dobrał złe opony do auta, nie mniej pewnie nie będzie chciał wymienić, bo są używane.

Ja bym walczył.

Możesz jeździć z zestawem, ale on wiesz ile da :D :D :D

Zawsze lepiej mieć assistance od ubezpieczyciela.

Zawiecha w aucie jest pod run flaty, i jak nie jesteś mega wyczulony na zawieche/opony itp. to nie poczujesz OGROMNEJ różnicy z przesiadki na non RFT, lepiej jeździć na serii, bezpieczniej.

Ja jestem wyczulony, a mimo to przesiadka z 17 RFN na 18' non, prawie nie ma różnicy.

Te Nokiany tylko z RFT są droższe chyba 60 zł na sztuce wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.