Skocz do zawartości

BMW F20/F21 - Akcja serwisowa


gruby19

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Może nie wszyscy z Was wiedzą, ale BMW ogłosiło akcję serwisową na serię 1.

Problem dotyczy jakiś trzech śrub w kolumnie kierownicy, które mogą się urywać.

Ja otrzymałem informację z serwisu przed świętami, a dziś już jestem po.

Sprawdzenie trwa 1h, a wymiana około 3h.

Może warto sprawdzić czy problem nie dotyczy Waszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, korzystaliście ze strony: https://www.service-bmw.pl/index.php ?

Ja dzisiaj postanowiłem się zarejestrować i przyszła wiadomość o treści:


W odpowiedzi na przesłane zapytanie informujemy, że zgłoszony samochód jest objęty akcją techniczną dotyczącą Poprawki przekładni układu kierowniczego.

Prosimy o kontakt z Autoryzowanym Serwisem BMW w celu umówienia wizyty.

Akcja techniczna zostanie przeprowadzona bezpłatnie.


A później zadzwonili z wybranego przeze mnie serwisu BMW, żeby umówić wizytę.


Zaskok wielki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj się zarejestrowałem, dzisiaj o 13 dostałem maila z informacją, więc działa i to całkiem sprawnie ( brak akcji serwisowych )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja niedawno wymieniałem śruby w maglownicy a będąc dziś dowiedziałem sie o nowej akcji.

Do kontroli jest ponoć chlodnica EGR.

Ponoc ogladaja czy nie cieknie. Jak cieknie wymieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ostatnio byłem w serwisie i nie było żadnej akcji serwisowej. Dziwne...

 

Bo sprawdzaja po vinie i widocznie Twój nie ma wadliwiej maglownicy, ja dzwoniłem i dla pewnosci do innego serwisu wysłałem zgłoszenie ze strony podanej wyżej i również brak takowej akcji dla mojego modelu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
A czy może ktoś orientuje się kiedy poprawiono silniki 1.5 136KM (B38)? W początkowej fazie miały one wadliwe panewki, ale podobno BMW poprawiło silniki. Jak rozpoznać czy silnik w danym modelu jest już po modyfkacjach?

Coś mi się kojarzy, że poprawiono je od kwietnia 2015r (gdzieś tak kiedyś czytałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś orientuje się kiedy poprawiono silniki 1.5 136KM (B38)? W początkowej fazie miały one wadliwe panewki, ale podobno BMW poprawiło silniki. Jak rozpoznać czy silnik w danym modelu jest już po modyfkacjach?

Coś mi się kojarzy, że poprawiono je od kwietnia 2015r (gdzieś tak kiedyś czytałem).

 

Ja też o tym słyszałem, ale nie wiem jak rozpoznać czy samochód został wyprodukowany przed kwietniem 2015 czy po. Może ktoś pomoże :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś orientuje się kiedy poprawiono silniki 1.5 136KM (B38)? W początkowej fazie miały one wadliwe panewki, ale podobno BMW poprawiło silniki. Jak rozpoznać czy silnik w danym modelu jest już po modyfkacjach?

Coś mi się kojarzy, że poprawiono je od kwietnia 2015r (gdzieś tak kiedyś czytałem).

 

Ja też o tym słyszałem, ale nie wiem jak rozpoznać czy samochód został wyprodukowany przed kwietniem 2015 czy po. Może ktoś pomoże :roll:

Rok, miesiąc i dzień produkcji można uzyskać z rozkodowania VIN - u mnie przykładowo jest po rozkodowaniu wpis:

Production date: 2020-11-06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.