Skocz do zawartości

[F20] 116d (1.5L) 2016 M sport 116km - spalanie ponad 8l?


Isapi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.


Moje pytanie kieruję do posiadaczy tego właśnie autka.


Od 2 tygodni jeżdżę tym autem do pracy (11km w jedną stronę), pracuje na nocki więc nie stoję w korkach.

Wydaje mi sie że spalanie na poziomie 8l w aucie z silnikiem 1.5l to trochę dużo.


Przebieg 40k km.

Dodam że wczesniej miałem X1 xdrive 2.0d wersje 177km z 2012r. i palił mniej jak to.

Ah jeszcze dodam że opony mają szerokość 245..


Czy powinienem go oddać z powrotem do dilera żeby go sprawdzili, czy takie spalanie to norma?


Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to za szerokie gumy to tego silnika. Kolejna to czy liczysz tylko jazdę do pracy czy też dochodzą jakieś inne trasy w ciągu dnia?

Moje drugie auto to 2,2 crdi i tam muszę mieć bardzo ciężką nogę, aby osiągnąć wynik spalania o który nie trudno w „benzynie”... :norty:

BTW, wszystkie cztery to 245?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jazda tylko do pracy albo do znajomych ale nie i podobna trasa podobny dystans. Wszystko bez stanika w korkach czy jakiegoś dynamicznego przyspieszania.. (w X1 cisnąłem dobrze żeby osiągnąć wynik 7,4 a tu delikatnie i jest więcej)


Sprawdziłem opony - są fabryczne z 2016r Bridgestone.

Przód 225/40/R18 - 88Y

Tył 245/35/R18 - 88Y


Dwie różne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tym ze chyba zle zrozumialem poniewaz tu jeet napisane o bowej serii 2018.. https://www.motofakty.pl/artykul/nowe-bmw-serii-1-otrzyma-naped-na-przod.html

Sugerujesz się artykułem napisanym 4 lata temu, skoro dziś nie ma jeszcze żadnych informacji na temat nowej 1?

Owszem, Mercedes jakiś czas temu odszedł od tylnego napędu na rzecz przedniego w swoich najmniejszych modelach, więc BMW może zrobić to samo, bo taka jest moda, tym bardziej, że posiada już małe platformy przednionapędowe (2GC, 2GT, X2), ale BMW w przeciwieństwie do mercedesa wciąż ma małe platformy tylnonapędowe (2, M2), z których morze korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam F20 LCI 1,5 benzyna 136km w automacie i fabrycznym mpaku. Ogumienie takie same jak autora wątku. Spalanie w mieście przy dosyć dynamicznej jeździe (głównie krótkie odcinki) jest na poziomie 10 litrów. W trasie przy prędkościach 140/150 wychodzi jakieś 7,5 - 8 litrów. Wydaje mi się że spalanie 8 litrów w Twoim dieslu przy takich trasach powinno być trochę niższe. Jak odbierałem auto z salonu to przyjechał po nas sprzedawca własnie takim modelem jak Twój. Z ciekawości spytałem o spalanie i w warunkach miejskich (Poznań) komp wskazywał 7, 5 litra. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam silnik. Jeżdżę do pracy codziennie 10km w jedną stronę, czyli coś podobnego jak u Ciebie.

Spalanie średnie na poziomie 6,5-7 l ale to wartość na przestrzeni powiedzmy 2-3tygodni z całego zbiornika paliwa.

Codzienne spalanie jest różne w zależności czy się spieszę, czy jadę spokojnie.

Weź pod uwagę przede wszystkim to że największe spalanie jest na odcinku pierwszych 2-3 km, gdy auto nie jest rozgrzane.

W zimne dni, to nie rozgrzeje się nawet do tych swoich nominalnych wartości na tak krótkim odcinku drogi.

Z moich obserwacji wynika, że na większe spalanie może mieć wpływ:

1. Jazda na krótkich odcinkach do 10-15km na zimnym silniku.

2. Ukształtowanie terenu, jazda pod górkę.

3. Dynamika jazdy.

4. Tryb jazdy, w eco pro udało mi się zejść do 5,5 litra na ww trasie.

5. Skrzynia biegów jeżeli manual, to nie umiejętne zmiany biegów.

Ale to takie moje przemyślenia, mogę się oczywiście mylić, bo nie mam wiedzy w tej dziedzinie.


Mam porównanie z moją 15 letnią E46 i powiem szczerze, że po F20 spodziewałem się mniejszego spalania.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.