Skocz do zawartości

BMW F20 - Felgi i opony - szerokości, ET


Michael_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak sprawdzic nazwe, model felg ktore aktualnie mam zalozone w samochodzie, jest jakis numer na felgach od wewnatrz, bo szukalem, ale nie moglem znalezc. Kolejna sprawa czy majac teraz opony RFT 225/40 R18 przod i 245/35 R18 tyl moge zmienic opony na zwykle (nie run flaty) na tych samych felgach ? Czy tez tak macie w swoich F20 ze 2 opony sa inne a 2 inne ? Wiem ze powinny byc 4 takie same ale auto kupilem od 1 wlasciciela to tak mial zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam przy letnich 17". Wygląda bardzo fajnie, jednak prowadzenie na nierównościach moim zdaniem jest nieprzyjemne, niestabilne i męczące. Na gładkiej drodze tego nie czuć.

Po przesiadce na zimowe 16" w jednakowym rozmiarze, prowadzenie jest znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wszystko jest tak jak ma być. Tylne felgi są szersze wiec opony również. Możesz założyć zwykłe bez runflat.

 

Ja też tak mam przy letnich 17". Wygląda bardzo fajnie, jednak prowadzenie na nierównościach moim zdaniem jest nieprzyjemne, niestabilne i męczące. Na gładkiej drodze tego nie czuć.

Po przesiadce na zimowe 16" w jednakowym rozmiarze, prowadzenie jest znacznie lepsze.

 

Prowadzenie tego auta na 16” było koszmarem i zawsze czekałem z utęsknieniem na założenie letnich 18”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie tego auta na 16” było koszmarem i zawsze czekałem z utęsknieniem na założenie letnich 18”.

 

I jadąc w koleinach nie odczuwasz szarpania kierownicą i rzucania samochodem?

Ja nie mam odwagi pojechać >100km/h na drodze na której są koleiny, bo boje się, że mnie gdzieś wyrzuci, natomiast na 16" robię to bez stresu.

 

Rozumiem, że koleiny i nierówne drogi nie są naturalnym środowiskiem i samochód może się tam zachowywać nienaturalnie... dlatego próbuję zdiagnozować czy u innych, też występuje to zjawisko. Kiedyś mi powiedziano, że to naturalne, jeśli samochód ma szerokie opony i nie mieści się w koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Staram się unikać kiepskich dróg ale wiadomo ze nie zawsze się uda.

Nigdy nie miałem aż takich kłopotów w koleinach - może spróbuj ustawić geometrię :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko znalazlem dzięki waszej pomocy. Tauchet bardzo przydatna strona z tymi felgami.

Randall felgi są fabryczne. Mam ostatnie kilka pytan: Jak zmienię opony Run Flat na normalne to co z zapasem, jeśli z przodu mam 225/40 a tył 245/35 ? Jeśli będę miał zapas na przód a walnie mi tył ? Robi to jakaś różnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje się tym że runflaty są podobno wzmocnione...

 

wzmocnione na bokach, zeby po przebiciu nie zrobil sie kapec i mozna bylo do warsztatu podjechac.


samo przebicie opony jest tak samo prawdopodobne jak w zwyklej oponie.


A co to ekstremalnego rozerwania opony podczas jazdy to mozna sie zasugerowac limuzyna prezydenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

żeby nie zakładać nowego tematu..to zapytam tutaj.

Posiada ktoś dane jakie powinny mieć felgi przy różnych szerokościach ?

np. przy feldze 18'' Et od 30 do 45 będzie ok...nie będą obcierać ani wystawać.( przykładowe liczby podałem).

Dane fabryczne posiadam dla 17 i 18 co producent podaje. Chodzi mi o aftermarktowe felgi :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.