Skocz do zawartości

BMW F20 - Wymiana tarczy, klocków ?


Michael_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem BMW F20 z 2015 roku, silnik benzynowy 1.5 , 118i - 136KM, auto w pakiecie M sport (bez sportowych hamulców ), mam przejechane 20754 km.

Wchodzac w komputer, mamy informacje o kolejnych przegladach, wymianach itd. poszczegolnych rzeczy w samochodzie. Jesli wejde w Hamulce --> Okladziny przod to jest pokazane ze w 21000 km. Czyli mam rozumiec, ze osiagajac przebieg 21 tys. mam wymienic klocki ? Co z tarczami ? Wymieniamy tarcze po 2 kompletach klocków czy lepiej wymienic wszystko od razu ? Autem jezdze tylko po miescie. Jak sprawdzic jakie powinienem miec tarcze hamulcowe ? Tnz. 300-setki czy mniejsze. Wgl. jakie moge zalozyc, majac RFT- 18 ? Przepraszam, ze tyle pytan w jednym temacie. Dziekuje za odpowiedz.

 

P.S. Czytalem temat BMW F20- Tarcze, klocki - jest tylko info, ktorych producentow polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem 60 tyś km na oryginalnych tarczach i klockach 60% trasa 40% miasto. Klocki za chwilę będą do wymiany ale tarcze są w dobrym stanie stanie. Założenia producenta są mocno przesadzone myślę że 30-40 tyś zrobisz lekko na klockach w mieście, a tarcze wymienisz po drugim komplecie klocków. Na klockach masz czujnik więc jak będą do wymiany to wyświetli Ci się komunikat że się kończą. Co do doboru tarcz podajesz w sklepie VIN samochodu i dobiorą właściwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
21000 to znaczy ze za tyle km mniej więcej czeka Cię zmiana, a nie ze przy przebiegu 21000. Jeśli miałbyś 300 km do wymiany to przy każdym odpaleniu auta byłby juz komunikat na czerwono i gong.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czerwone to M-Performance (370mm) nacinane.

Niebieskie to M-Pakiet (340mm) gładkie.


Różnica w hamowaniu spora o czym można się przekonać po wymianie hamulców w M135i xDrive - samochodzie na co dzień jeżdżącym w Akademii Jazdy Tor Łódź. Relację znajdziecie na profilu FB Toru Łódź: https://www.facebook.com/ODTJTorLodz/photos/a.1034478233261704.1073741828.976919799017548/1671913986184789/?type=3&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.