Skocz do zawartości

Naprawa skrzyni biegów GS6-45DZ


pitermaly

Rekomendowane odpowiedzi

Jak druga uzywana skrzynia padnie to będziesz miał dwie na części z których zawsze możesz złożyć jedna.

Jeśli będziesz naprawiać pierwsza to zostaniesz z niczym przy kolejnej awarii.

Ja mam gdzie trzymać części więc wariant z używana jest dla mnie optymalny i zalecam go dla innych użytkowników na podstawie mojego doświadczenia w tym zakresie.

Ty jeśli lubisz inwestować w wadliwe konstrukcje możesz dodatkowo wytoczyć/wyciac potrzebne ci czesci do skrzyni z nowych stopów metalu na CNC tuningujac producenta firmę getrag.

To tez jest sposób na jakieś tam hobby.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak druga uzywana skrzynia padnie to będziesz miał dwie na części z których zawsze możesz złożyć jedna.

Jeśli będziesz naprawiać pierwsza to zostaniesz z niczym przy kolejnej awarii.

Ja mam gdzie trzymać części więc wariant z używana jest dla mnie optymalny i zalecam go dla innych użytkowników na podstawie mojego doświadczenia w tym zakresie.

Ty jeśli lubisz inwestować w wadliwe konstrukcje możesz dodatkowo wytoczyć/wyciac potrzebne ci czesci do skrzyni z nowych stopów metalu na CNC tuningujac producenta firmę getrag.

To tez jest sposób na jakieś tam hobby.

Ty się czasem zastanawiasz nad swoimi wpisami, czy tylko tak pierd...isz co ci ślina na język przyniesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się czasem zastanawiasz nad swoimi wpisami, czy tylko tak pierd...isz co ci ślina na język przyniesie?

 

Cha..mku spod lublina zanim ty sie urodziles ja juz jezdzilem BMW :)

Twoje prostacke uwagi od dawna mnie irytuja.

Nie masz przyjaciol na wiosce to szukaj ich w sasiedniej gminie a nie na forum bmw.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
.

Ty jeśli lubisz inwestować w wadliwe konstrukcje możesz dodatkowo wytoczyć/wyciac potrzebne ci czesci do skrzyni z nowych stopów metalu na CNC tuningujac producenta firmę getrag.

Czytaj posty z zrozumieniem,wcześniej pisałem

Jeżeli naprawa usunie wadę.

Jak większość zdroworozsądkowych ludzi nie inwestuje w rzeczy, produkty obarczone nieuzasadnionym dużym ryzykiem i puki co dobrze na tym wychodzę. Nie mam takiego hobby by zbierać niesprawne podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja zbieram i prowadzę swoj bank części który mi sie często przydaje.

No właśnie, dlatego Ci się często przydają używane części, bo... nie montujesz nowych części.

Nigdy natomiast nie naprawiam podzespołów jeśli koszt naprawy nie jest ekonomicznie uzasadniony.

Nigdy natomiast nie kupuje używanych podzespołu nie mając pewności czy będzie to technicznie a co się z tym wiąże i ekonomicznie nieuzasadnione. Nie mam kryształowej kuli.

 

Z tego co piszesz można wnioskować że, zakup od Ciebie samochodu byłoby obarczone ryzykiem częstszych awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...

To może ja dodam cos od siebie do tej dyskusji.

Mechanikiem nie jestem.


W mojej F20, 116d był problem ze skrzynią. Problem z wrzucaniem 1,2 i dodatkowo dość duży hałas podczas jazdy na tych biegach.


Wizyta w ASO, diagnoza. Nowa skrzynia koszt 18-20 tyś zł ! Nie naprawiają, części brak.


Zastanawiałem się nad używaną ale tutaj również nie wiadomo w jakim stanie kupisz.


Finalnie oddałem samochód na naprawę skrzyni do firmy Auto Rama w Warszawie.


Przy okazii wyjęcia skrzyni weryfikacja dwumasu (był OK) i na wszelki wypadek nowe sprzęgło aby mieć spokój na dłużej.


Koszty za wszystko 4500 zł brutto z fv. Zrobiłem już ok. 8000 km i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Za 4500zl sa 3 używane skrzynie z małym przebiegiem i gwarancja rozruchowa w tym dwie na fakturę VAT :lol:

Wymiana sprzęgła i dwumasa jeśli auto ma duży nalot pożądana zawsze wiec kupujemy te czesci nowe.

Cały czas stoję na stanowisku ze na terenie PL wymiana skrzyni jest najtańsza opcja jej remontu.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Za 4500zl sa 3 używane skrzynie z małym przebiegiem i gwarancja rozruchowa w tym dwie na fakturę VAT :lol:

Wymiana sprzęgła i dwumasa jeśli auto ma duży nalot pożądana zawsze wiec kupujemy te czesci nowe.

Cały czas stoję na stanowisku ze na terenie PL wymiana skrzyni jest najtańsza opcja jej remontu.

To blednie rozumujesz. Nowe syncro jest uaktualnione, innej, mocniejszej konstrukcji. Zakup uzywki jest bez sensu bo wszystkie maja te slabe syncro i na bank sie rozwali i zas kupno nastepnej. Gdzie logika? Jak nikt tego nie rozbieral/wymienial plecie bzdury w sensie, lepszy zakup uzywanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupuje skrzynie na podmianę z małym nalotem w cenie do 1000-1200zl wiec mi sie opłaca.

Chcesz to sobie naprawiaj ale mnie do tego nie przekonasz.

LInki do skrzyń nie sa tak istotne jak ustalenie numeru właściwej skrzyni :lol:

Często producent poprawia skrzynie w danym modelu i można to ustalić zgodnie z diagramem.

Wtedy wiec wstawiam skrzynie poprawiona w zamian tej z wada fabryczna.

Identycznie postępuje w przypadku skrzyń automatycznych.

Bmw to nie Ferrari do którego skrzynia w używce kosztuje 25 tysi. :mrgreen:

BTW faktem jest ze sie znam bardzo dobrze na częściach i byc może mam zupełnie inne możliwości by je zdobyć niż przeciętny uzytkownik w tym mechanik czy warsztat.

Jako ciekawostkę wam podam ze nowe skrzynie juz w fabryce maja za mały stan oleju i warto go sprawdzić gdy auto trafia w wasze ręce :wink:

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bzdury piszesz, nie ma diagramu bmw z czesciami wewnatrz skrzyni, to nie Honda. Nie ma tez takiego czegos jak poprawiona GS6. Jak prowadzisz szrot i masz dostep do czesci uzywanych za grosze, ok, zgodze sie, mozesz wymieniac co tydzien ale jako zwykly posiadacz bmw, zakup uzywki, ktore mialy wade, jest bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.