Skocz do zawartości

Awaria lewego światła mijania i regulacji zasięgu świateł


gruby19

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

BMW F21 118i

Rocznik: 2015

Przebieg: 90kkm

Światła: Biksenon (bez doświetlania)

 

Dziś podczas jazdy mrugnąłem długimi światłami. Światło reflektora odbite na pojeździe poprzedzającym nie było ciągłe, lecz bardzo szybko mrugało. Myślałem, że to złudzenie spowodowane załamaniami karoserii, brudem, deszczem itd.

Chwile później wyskoczył błąd "Awaria regulacji zasięgu świateł".

Po kilkunastu minutach dalszej jazdy zaczął padać deszcz. Zapaliły się światła mijania i wtedy zobaczyłem na pojeździe poprzedzającym, że lewe światło nie świeci wcale, a po przełączeniu na światła drogowe zaczyna mrugać.

Po chwili wyskoczył błąd "Awaria lewego światła mijania".

Wyłączylem światła i dokończyłem podróż na światła do jazdy dziennej.

Pod domem sprawdziłem jak to wygląda:

Na światłach do jazdy dziennej na pierwszy rzut oka jest OK, jednak raz na jakiś czas lewy LED mrugnie.

Na światłach mijania lewy ksenon nie świeci, lub szybko mruga. LED mruga równie szybko.

Na światłach drogowych lewy ksenon mruga szybko. LED również mruga.

Prawy reflektor wyglada ok.

 

Edit.

Poszedłem do samochodu jeszcze raz.

Po uruchomieniu silnika wyskoczył błąd: "Światło pozycyjne / Światło dzienne uszkodzone"

Po przełączeniu na światła mijania sytuacja wygląda tak jak opisywałem to wcześniej.

 

Edit2.

Nawet gdy światło mijania nie świeci, to Soczewka cały czas się rusza, jakby próbowała się poziomować.

 

Zamieszczam filmy: (Są nie do końca miarodajne ponieważ LED zawsze mruga na filmie.)

https://youtu.be/6bmK5vpf6LM

https://youtu.be/OQumHWWyWGI

https://youtu.be/4VEo9F2ExD0

 

 

Czy ktoś spotkał się z podobna sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jeżeli samochód był uszkodzony, a uszkodzenie nie było naprawione w serwisie, to auto traci gwarancje ?

 

 

najpierw serwis musi o tym wiedzieć

 

kolega wymienil w czasie gwarancji silnik u chłopaków w nowym saczu bo go uszkodzil zalewając wodą i potem ten wymieniony silnik serwisował w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Problem powrócił.

Jako wskazówkę mogę dodać, że lampa jest sprawna - kupiłem drugą, jednak po podłączeniu problem wciąż występuje. Po podłączeniu ich z prawej strony obie (lewe) lampy świecą poprawnie...

 

Przyczyna usterki było pęknięcie lampy, przez co dostała się woda i wywołała taka reakcje. Lampy nie wymieniałem - póki co została uszczelniona.

Jak widać to nie było przyczyną...

Owszem, lampa była pęknięta, paruje podczas deszczu, ale to nie jest przyczyną

 

W międzyczasie wymieniłem, żarówki na nowe, to również nie rozwiązało problemu.

 

Co ciekawe problem ustępuje samoczynnie i pojawia się po jakimś czasie... Raz pojawił mi się podczas jazdy w nocy. Musiałem kontynuować jazdę na światłach przeciwmgłowych. Jak dojechałem do celu okazało się, że światła świecą poprawnie, tak jakby się wysuszyły i zaczęły działać.

Kiedy problem pojawił się w piątek, myślałem, że będzie tak samo, ale po godzinie jazdy lampa nadal mruga. Samochód stał w garażu przez weekend i nic się nie zmieniło.

 

 

Macie może jakiś pomysł gdzie szukać źródła problemu? instalacja elektryczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.