Skocz do zawartości

Hamulce sportowe M a felgi


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy posiadając hamulce sportowe M można zamontować każdą felgę 18 cali , czy też tylko jakieś konkretne modele ?

Sprawdzałem w konfiguratorze BMW i zauważyłem że wybór niektórych felg 18 -tek kasuje wybór hamulców M i w ogóle M pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To przez to że nie możesz skonfigurować nowego BMW w Mpakiecie na nie Mpakietowych felgach. Dlatego kasuje Ci wybór. Co do rozmiaru to nie sądzę żeby w F20 hamulce M były większe niż w F30 więc 18 cali spokojnie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa.

Mam na oku 120d w m pakiecie , używaną. Ma wlasnie hamulce M. Szperalem w necie w poszukiwaniu ewentualnych zimówek do niej i znalazlem informację ze do takich hamulcow pasują tylko felgi 18 cali. Ale gdy zadzwonilem to serwisu i podałem vin to zaproponowali mi komplet opon zimowych na 17 stkach. I zarzekali sie ze będą pasować.

To jak to w koncu jest? Da sie zalozyc 17 cali do takich hamulców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w koncu jest? Da sie zalozyc 17 cali do takich hamulców?

 

U siebie mam hamulce ///M i na zimę 17", wchodzą bez problemu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

U siebie mam hamulce ///M i na zimę 17", wchodzą bez problemu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Jeszcze troche poprzynudzam ...

 

Bo byłem dzisiaj w serwisie ( innym) i jeszcze raz pytałem o te 17-stki. Facet obejrzał koła, pomacał palcem i stwierdził, że może i wejdą, ale nie radzi zakładać , bo będzie zbyt ciasno i jak kamień wejdzie pomiędzy felgę a zacisk, to może jedno i drugie rozwalić.

Co myślicie o takim argumencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup co Ci bardziej odpowiada ja jeżdżę na 17" w zimie i nie widzę żadnego problemu poza tym ze auto wyglada beznadziejnie, zreszta auto kupiłem na 17", druga rzecz to w zimie jest ciężko utrzymać auto w czystości z zewnątrz wiec i felgi łatwo zaniedbać i później zostaje malowanie.

Porównanie poniżej.

7a3728307cbdfd0412545bd85036627e.jpg682d141f4ff109d0abdeab1dee285436.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Odzywam się już po zakupie kół zimowych. Ostatecznie zdecydowałem się jednak na 18-stki, ale miałem okazję przymierzyć także i 17-stki i rzeczywiście pasują do zacisków hamulcowych M , chociaż odelgłość zacisku od felgi to tylko kilka milimetrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.