Skocz do zawartości

F20, komunikat: Naped. Wkrotce sprawdzic


lukp

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podjechać pod jakiś dobry nieautoryzowany serwis i się dowiecie więcej jak podłączą pod kompa

Zbyt ogólny błąd i może być wiele przyczyn. Nie pytajcie jak skasować błąd tylko raczej starajcie się dowiedzieć jaka jest jego przyczyna i jak go rozwiązać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki sam problem. Na komputerze błędy:

Błąd sterownika wadliwy Hardware

Napęd sterownika koła ciernego

Pompa płynu chłodzącego turbosprężarki

 

Wiesz dokladnie co one oznaczaja i co do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o błąd pompy płynu chłodzącego to jest ona do wymiany koszt jakies 300-350zł + robocizna.

Błąd nastawnika po skasowaniu już się nie pojawił więcej. Ale pojawił się za to błąd: "Nieprawidłowy kierunek jazdy "... :)

 

 

Puki co auto nie jeździ i nie traci na mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Wczoraj też przechodziłem przez tą udrękę.

U mnie wina była po stronie,, Pompa płynu chłodzącego turbosprężarki,,

Po wymianie w warsztacie narazie błąd się nie pojawił?

Mam nadzieję że to rozwiązało problem

Koszt 600 zł wraz z robocizną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam, u mnie w f20 116i 2012 spłonęła wtyczka i gniazdo od dodatkowej pompy wody. Również otrzymałem komunikat "napęd wkrótce sprawdzić". O ile wymiana pompy to pryszcz to podłączenie przewodów do wtyczki, czarna magia. Mam 3 kable (biały, żółty i czerwony z niebieskim paskiem), może ktoś zrobić u siebie fotkę i podesłać. Nigdzie nie znalazłem opisu a na wtyczka z f31 mam inne kolory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
U mnie zapaliła się kontrolka napęd sprawdz w serwisie. Rozwiązaniem problemu okazała sie pompa chłodziwa gdyż skończyły sie w niej szczotki które smarowaly turbinę, wymieniłem na nowa. Przyczyn może być wiele najlepiej podłączyć pod komputer i sprawdzić po kodzie błędu jak było to w moim przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Ostatnio w mojej F20 116i 136KM pojawił się komunikat tu gdzie licznik kilometrów "Napęd. Wkrótce sprawdzić.", a na wyświetlaczu centralnym "Napęd. Możesz kontynuować jazdę. Wykonaj kontrolę w Twoim serwisie". Dodam, iż z autem wydaje się być wszystko OK, jeździ bez zarzutu, błędów po podpięciu kompa też żadnych nie było. Czy ktoś ma pomysł na czym może polegać problem i czy oraz jak długo można z tym jeździć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam . Dołączam się do pytania kolegi powyżej . Mam identyczne komunikaty od wczoraj .

Okazało się, że uszkodzeniu uległa dodatkowa pompa wody, wymiana jej rozwiązała problem i komunikat już nie pojawia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.