Skocz do zawartości

BMW F20/21 Usterki


danyblack1987

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się podpytać czy f20.21 męczą jakieś typowe usterki ?

Rozrząd mechanik zalecał mi dopiero przy 230-240 k ..zdarzyło się już komuś wymieniać ?

I jak z dwumasem i sprzęgłem ? Kwestia pewnie normalnego zużycia..

Jakieś inne usterki doskwierają wykraczające poza normalne zużycie ?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja używam od ponad 2 lat z silnikiem N47 i przez ten czas sprawy typowo eksploatacyjne. Raz wymieniałem cięgno od EGR, koszt nowego ok 180zł. Mam przebieg ok 118tys.

Co do wentylatora dmuchawy to w 99% powodem głośnej pracy jest:

3777b47ba5825f08med.jpg

Nie wiem jak można dać się namówić na wymianę za ponad 1tys zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 116 i rok 2012 przebieg 112 tys.-Przy 87 tys wymieniłem pompę wody- mimo komunikatu samochód normalnie jeździł udałem się do serwisu gdzie wymieniono pompę na gwarancji. oprócz tego żadnych problemów( wymiana filtrów,olejów oraz klocków). F20 dobrze stoi w rankingach samochodów mało awaryjnych TUV a szczególnie DEKRA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie już wymieniłem, ogólnie słyszałem, że co 100 tys powinno się rozrząd wymienić.

ile z ciekawości płaciłeś za rozrząd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komunikat o niskim stanie płynu mimo że on tam fizycznie jest...może przymarza czujnik ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komunikat o niskim stanie płynu mimo że on tam fizycznie jest...może przymarza czujnik ?

Też niedawno to przerabiałem,praktycznie za każdym razem jak odpalałem wyskakiwał komunikat o niskim stanie płynu czasami potrafił wyskoczyć w trakcie jazdy,chociaż poziom płynu był Ok .Nawet płyn wymieniłem ale dalej było to samo i wiesz co pomogło zostawiłem auto na tydzień na parkingu na lotnisku bo akurat musiałem wyjechać ,po powrocie odpaliłem i brak komunikatu,od jakiś 2 miesięcy wszystko Ok .Myślę że wina leży po stronie czujnika w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam komunikat o niskim stanie płynu mimo że on tam fizycznie jest...może przymarza czujnik ?

Też niedawno to przerabiałem,praktycznie za każdym razem jak odpalałem wyskakiwał komunikat o niskim stanie płynu czasami potrafił wyskoczyć w trakcie jazdy,chociaż poziom płynu był Ok .Nawet płyn wymieniłem ale dalej było to samo i wiesz co pomogło zostawiłem auto na tydzień na parkingu na lotnisku bo akurat musiałem wyjechać ,po powrocie odpaliłem i brak komunikatu,od jakiś 2 miesięcy wszystko Ok .Myślę że wina leży po stronie czujnika w zbiorniczku.

Zrobiło się cieplej i już wszystko ok,ten czujnik chyba przymarza ogólnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zniknął sam z siebie więc to na pewno nie wina płynu bo ciągle w środku był ten sam.

Stosowałem różne zimowe i nie sądzę że BMW tylko lubi ten z BP :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden czujnik nie przymarza, stosujecie złe płyny, zalej płynem z BP zimowym i problem zniknie. Sprawdzone na 100%

To nie wina płynu mnie ten problem spotkał podczas temperatur powyżej +5 stopni i wymiana płynu nie pomogła czyli ewidentnie coś z czujnikiem.Ale jak narazie problem nie powrócił w sumie rozmawiałem ostatnio ze znajomym i w swojej F30 tez miał taki sam problem i tak samo sam się rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w BMW na temat płynu do spryskiwaczy i błędu który wyskakuje- brak płynu a tak naprawdę jest. Powiedzieli mi że czujnik jest wrażliwy na płyny z dużym stężeniem alkoholu dlatego też wyświetla się błąd. Jak leje letni płyn obojętnie jaki nie wyskakuje błąd natomiast zimowy różnie bywa. Mam sprawdzony z lidla który jak zalej nie wyskakuje nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przypadek ale jak się zrobiło cieplej błędu nie ma już u mnie ;) :8)

Fakt faktem te płyny ze stacji mogą mieć mniejsze stężenie alko ale u mnie płyn był ciągle ten sam a problem rozwiązał się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komunikat o niskim stanie płynu mimo że on tam fizycznie jest...może przymarza czujnik ?

Też niedawno to przerabiałem,praktycznie za każdym razem jak odpalałem wyskakiwał komunikat o niskim stanie płynu czasami potrafił wyskoczyć w trakcie jazdy,chociaż poziom płynu był Ok .Nawet płyn wymieniłem ale dalej było to samo i wiesz co pomogło zostawiłem auto na tydzień na parkingu na lotnisku bo akurat musiałem wyjechać ,po powrocie odpaliłem i brak komunikatu,od jakiś 2 miesięcy wszystko Ok .Myślę że wina leży po stronie czujnika w zbiorniczku.

Zrobiło się cieplej i już wszystko ok,ten czujnik chyba przymarza ogólnie..

 

w BMW Inchcape Warszawa powiedziano mi, że to zależy od jakości wlanego płynu zimowego, a w szczególności od zawartości w nim % alkoholu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję że to tylko tłumaczenie z ich strony.

Przecież to obłęd żeby jakość głupiego płynu do szyb decydowała o tym czy wyskoczy mi błąd w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.