Skocz do zawartości

BMW F20/21 Usterki


danyblack1987

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniał ktoś rozrząd w swojej 1 ? Na jakie koszta trzeba się nastawić ?

Zaraz mi stuknie 200k i myślę czy dla świętego nie wymienić mimo że mechanik na razie nie wspominał że go słychać i żadnych dziwnych dźwięków nie ma ..

 

Jak twój mechanik ogarniety to kup części i wymieniaj.

Pod Wrocławiem polecany tu na forum warsztat braci fafarow wymienia rozrzad na gotowo za 2600pln na zamiennikach febi mieszanych z oryginalami.

Robią to w 6 godzin a na czas naprawy dają auto zastępcze.

W F30 i F10 z lat 11-12 nadal zrywaja się łańcuchy a nawet widziałem w f11 salonowym z 14 w którym przy 250 tys tez się zerwał.

Niestety cześć ich tez zrywa się bez wcześniejszych oznak co niestety sugeruje naprawę przy 200 tys nalotu.

Optymalne obroty silnika dla łańcucha iwis to 2 do 2.5 -warunkowo 3 tys a wszystko powyzej 3.5 niszczy strukturę.

Co ciekawe już na rynku pojawiły się już łańcuchy "tritan coated" do B47 :lol:

Pierwsze auta z tym silnikiem maja już nalatane 165-175 ale nie słyszałem jeszcze o zerwaniu łańcucha.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1er w M Paku nie jest niepozorna, kwestia gustu ale np moja żona jest zakochana w tym aucie.

 

Wg mnie jest niepozorna, zwłaszcza w wersji bez oznaczeń, na standardowych kołach, w stonowanym kolorze np mineral grey, tylko wydech i niebieskie zaciski zdradzają ukrytą moc. Dla niewtajemniczonych to zwykła i skromna beemka.

Widać to jak się ją porówna z type r, focus rs czy nawet a45 - spoilery, wloty, felgi 19, splittery itp, te auta wręcz krzyczą: zobacz jaki jestem szybki i groźny, trochę jak nastoletni napakowany, wytatuowany, bujający się z bezprzewodowym głośniczkiem amator ulicznych sztuk walk, a 140i jest jak dobrze zbudowany atleta, porządnie ubrany, w drogie jeansy(bez dziur ;)) i dobrą kurtkę miejską, jak mu się uważniej przyjrzy to zaczyna się dostrzegać, że może on faktycznie te plecy ma jakieś szersze, a barki jakby bardziej napompowane i leg day też nie odpuszczał, ale z pewnością budowa ciała nie służy mu do zdobywania szacunku na dzielni, respekt osiąga swoimi czynami, nie ma żadnych kompleksów i potrzeby informowania wszystkich dookoła o swoich mocno ponadprzeciętnych możliwościach.

 

To oczywiście tylko taki mój przejaskrawiony opis, którym chciałem pokazać przewagę i wartość sleepera :).

To prawie jak Sławek naklejający napis 116i na swojego M135i :D

@auropark Opony się zmienia nie po to żeby mieć lepszą trakcję w warunkach optymalnych, tylko żeby mieć mniej złą w najgorszych. A już się zaczynają przymrozki więc jak ktoś jeździ w nocy czy rano to dobra decyzja.

 

dzisiaj w waraszawie sypał snieg. leciałem na letnich i byłem w szoku że tak dobrze się spisują. Owszem miotało bardziej i hamowało gorzej ALE na tyle przewidywalnie że można było jechać bez większego stresu.

 

biorąc pod uwagę że w weekend ma być plus 11 to raczej jeszcze poczekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś rozrząd w swojej 1 ? Na jakie koszta trzeba się nastawić ?

Zaraz mi stuknie 200k i myślę czy dla świętego nie wymienić mimo że mechanik na razie nie wspominał że go słychać i żadnych dziwnych dźwięków nie ma ..

 

Jak twój mechanik ogarniety to kup części i wymieniaj.

Pod Wrocławiem polecany tu na forum warsztat braci fafarow wymienia rozrzad na gotowo za 2600pln na zamiennikach febi mieszanych z oryginalami.

Robią to w 6 godzin a na czas naprawy dają auto zastępcze.

W F30 i F10 z lat 11-12 nadal zrywaja się łańcuchy a nawet widziałem w f11 salonowym z 14 w którym przy 250 tys tez się zerwał.

Niestety cześć ich tez zrywa się bez wcześniejszych oznak co niestety sugeruje naprawę przy 200 tys nalotu.

Optymalne obroty silnika dla łańcucha iwis to 2 do 2.5 -warunkowo 3 tys a wszystko powyzej 3.5 niszczy strukturę.

Co ciekawe już na rynku pojawiły się już łańcuchy "tritan coated" do B47 :lol:

Pierwsze auta z tym silnikiem maja już nalatane 165-175 ale nie słyszałem jeszcze o zerwaniu łańcucha.

Teraz pytanie czy taki rozrząd zamiennik mieszany z org nie zerwie się szybciej ?

Znajomy troszkę handluję BMW i robi rozrządy do n47 u kogoś za 2500 więc pewnie też zamiennik i auta spokojnie na tym jeżdżą kolejne 100-150 tys km bez żadnych problemów z tego co mi mówił.

Co do tych obrotów silnika to rzadko przekraczam te 3,5 tys obrotów..nie widzę sensu katowania 130 km diesla i akurat jedynką jeżdżę oszczędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat manual.

Troszkę żałuje bo automat mniej pali szczególnie przy 120 +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzisiaj w waraszawie sypał snieg. leciałem na letnich i byłem w szoku że tak dobrze się spisują. Owszem miotało bardziej i hamowało gorzej ALE na tyle przewidywalnie że można było jechać bez większego stresu.

 

biorąc pod uwagę że w weekend ma być plus 11 to raczej jeszcze poczekam

 

 

Dokładnie miałem to samo dziś z rana, zreszta szybko śnieg znikł, dobrze ze się tez wstrzymuje bo szkoda opon jak na razie i wyglądu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj podczas każdorazowym ruszaniu z 1go biegu, auto jakby trzymały hamulce bo lekko mną trząsło, miał ktoś podobną sytuację ? Mrozu nie było ale obstawiam że ten hamulec postojowy coś się odzywa.

 

 

tak miałem - jak auto stało nie jeżdżone przez 3 tygodnie - aby ruszyć musiałem palić gumę praktycznie bo efekt był podobny jak wciskanie gazu z wcisnietym hamulcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały research i rozrząd albo org albo ten Febi mieszany zamiennik z ORG.

Odpowiednio 3850 brutto oraz 2650 brutto. Na tą tańszą opcję jest też normalnie gwarancja i nie ma podobno żadnych problemów.

Pyknie mi zaraz 200 k i zapobiegawczo wymienię ten rozrząd żeby potem nie było niespodzianki i wymiany silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część mam problem, w moim f20 wyrzuca błąd czujników ciśnienia w kołach przestają odbijać kierunki nie działa tempomat oraz esp :( pierwsza diagnoza padła na "pająk pod kierownicą" kupiłem wymieniłem zakodowano, przekroczyłem 40 km/h wywaliłó błędy ponownie... Ktoś coś może doradzić w tej sprawie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie/Panie, mam problem.

Wymieniałem ostatnio maglownice na akcji serwisowej. Od tego czasu sporadycznie slysze w kabinie kierowcy jakies wybuchy niezaleznie czy jade, czy stoje na swiatlach. Dobiegaja z okolic kierowcy przy lewym kole. Co to moze byc i czy w ogole ma cos wspolnego z maglownica? W serwisie twierdza, ze maglownica jest ok.

Nie mam pojecia co to za huki są słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, próbuję, ale ciężko to wywołać. Chciałbym, żeby mieć materiał dla nas na forum i dla mechanika, ale póki co nie trafiam.

Dzisiaj jeszcze wymieniałem cewkę na trzecim cylindrze bo raz paliła raz nie - samochód zaczął równo pracować, nawet sobie nie zdawałem sprawy że coś jest nie tak, przyzwyczaiłem się chyba do sporadycznie nierównej pracy silnika, była mało wyczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam . Jestem tu nie długo pozdrawiam wszystkich. Moja furka to 114 i rok 2013 . Jeżdżę już od roku i nie było problemu dopóki nie otworzyłem szyby od strony pasażera chodzi głośno przy otwieraniu i jeszcze głośniej przy domykaniu sprawdziłem podnośnik i linki i prowadnice nie uszkodzone silnik się kręci ale odgłos jest inny jak z prawej strony tak jakby coś przystawiało ale co proszę o poradę. Pozdrawiam wszystkich....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.