Skocz do zawartości

Tanie doposażenie w nawigację Business S606A


dzesio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Istnieje.

Należy jednak zwrócić uwagę na datę produkcji auta i nr idrive'a, bo 2013 roku nastąpiła zmiana sterowania.

Dodatkowo, jak już go zmienisz to powinieneś go zakodować, bo pomimo tego, że będzie działał, to podczas diagnostyki będzie wyrzucać błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Nie dawno kupiłem BMW F30 ale bez nawigacji i bardzo mnie kusi aby ją dorzucić. Zauważyłem że mam opcje teleserwis w samochodzie czy to znaczy że antena GPS już jest ? Mógłbym prosić o info jaka nawigacje muszę kupić ? Nie mogę znaleźć tej entry wszędzie jest profesjonalna, cic albo nbt. Sorry ale jestem nowy w temacie więc może to głupie pytanie...

 

Pozdrawiam i dzięki za tutorial!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na początku sprawdź jaką masz jednostkę obecnie. Od tego zależy czy cała operacja przebiegnie P&P czy też trzeba będzie trochę pokombinować.

Nową jednostkę najbezpieczniej dobrać na podstawie nr części. Na stronie realoem lub bmwfans sprawdzisz kompatybilne z Twoim autem czytniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

OK, a jakie sa opcje, w momencie, gdy mamy Combox`a?

Auto z 2012 roku, wersja US, mam Combox`a z GPS (jest port na antene, ale samej anteny brak).

 

Jakie wtedy sa opcje jesli navi ma byc dodana w sposob budzetowy (tez bez zmiany wyswietlacza)?

CHAMP2?

To jest modul dodatkowy, czy wchodzi zamiast radia professional?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz instalować HU_ENTRYNAV, ale wtedy więcej zabawy z kablami. Combox jest to wymontowania, a kable z combox'a trzeba przenieść do HU (ewentualnie pociągnąć nowe kable USB i BT z HU) i zamknąć szynę MOST wpadającą do combox'a.

Jeśli combox ma zostać, to montujesz CHAMP2 zamiast radia professional i dokupujesz antenę GPS jak nie ma. Powinno być P&P.

Warto sprawdzić wcześniej jakie masz radio professional (numer lub wtyczki), żeby mieć pewność, że CHAMP2 to właściwa jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzesio - dzieki za odpowiedz - dopiero teraz ja zauwazylem!

 

Ja wlasnie chcialbym uniknac przeciagania kabli przez auto do HU.

Robilem retrofit PDC przod, musialem juz pol auta rozebrac i nie chce za bardzo tego powtarzac.

 

Jesli chodzi o CHAMP2, ktory mam na oku - sa wersje ze zlaczami pod GPS i bez tych zlaczy.

Moj Combox ma zlacze na antene GPS (samej anteny brakuje) - w takim wypadku moznaby rozwazyc podlaczenie anety GPS do Combox`a i wybranie CHAMP2 bez zlacza GPS, ale z funkcja Navi? Cos takiego ma prawo zadzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Czy HU_ENTRYNAV będzie gadać z modułem DAB ? mam u siebie wersje bez navi ale mam tuner DAB - czy taka opcja jest możliwa ?

 

Ja jakiś czas temu u siebie założyłem hu_entrynav 9365833

DAB działa na oryginalnej antenie (stary hu miał dab). Oczywiście po podłączeniu wszystkiego trzeba to zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy HU_ENTRYNAV będzie gadać z modułem DAB ? mam u siebie wersje bez navi ale mam tuner DAB - czy taka opcja jest możliwa ?

 

Ja jakiś czas temu u siebie założyłem hu_entrynav 9365833

DAB działa na oryginalnej antenie (stary hu miał dab). Oczywiście po podłączeniu wszystkiego trzeba to zakodować.

jakieś kody trzeba miec czy tylko przypisać do auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy HU_ENTRYNAV będzie gadać z modułem DAB ? mam u siebie wersje bez navi ale mam tuner DAB - czy taka opcja jest możliwa ?

 

Ja jakiś czas temu u siebie założyłem hu_entrynav 9365833

DAB działa na oryginalnej antenie (stary hu miał dab). Oczywiście po podłączeniu wszystkiego trzeba to zakodować.

jakieś kody trzeba miec czy tylko przypisać do auta ?

 

Potrzebny jest kabel i oprogramowanie e-sys. Kody w zależności od tego jaki HU będziesz montować. HU też zależy czy masz combox czy nie. Jeżeli twoje auto jest z przed 2014 to żeby połączyć entrynav będziesz też potrzebował emulotatora nbt żeby navi działało, podłączenie bez emulator skończy się uszkodzeniem HU. Potrzebna będzie też antena gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.