Skocz do zawartości

Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.


ARUS1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Pozwolę sobie dodać jeszcze jedno pytanie odnośnie poszukiwań F20: czy tylnonapędowa 120i (184 konie) w rękach kierowcy, który nie ma stażu setek tysięcy kilometrów (ale nie jest też zupełnym nowicjuszem) może być problematyczna (czytaj niebezpieczna)? Pytam, ponieważ pojawiła się opcja na zakup niespełna rocznej 120i na prawie full opcji (poza grzaną kierownicą i adaptacyjnymi LEDami) w dość atrakcyjnej cenie. Poprzednie auto, o które pytałem na forum (120xD) z racji napędu na 4 koła nie budziło moich wątpliwości. Przy 184 koniach i napędzie na tył zaczynam się już zastanawiać...

Akurat mam taki sam moment obrotowy po chipie, co seria 120i (184 konie). Na suchym trzeba się trochę napracować, żeby wprowadzić tył w poślizg. A na mokrym? Wiadomo, że dużo łatwiej, ale nie uważam tego samochodu za niebezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobre opony wystarczą do opanowania tego potwora :wink:

Od razu polecam Michelin Pilot Sport 4, Fulda Sport Control 2 lub Dębica Presto UHP, bo trzymają się drogi jak przyklejone.

 

fulda sport control to tez to samo co SAVA INTENSA UHP 2, która jest najtansza z grupy Fulda SC2, Debica Presto UHP, Goodyear Efficientgrip 5 (to 4 takie same opony z których Sava jest najtasnza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie,

Czy silnik 2.0 184km z 2018 roku to jest n20b20?

Czy ktoś ma doświadczenie z tym silnikiem? Czy dotykają go te same problemy, jak wczesnej?

Jak wyglada spalanie w f20?

W 2k18 były już silniki z serii B :arrow: http://motobenzyna.pl/silniki/3432-silnik-2-0-16v-twinpower-b48-a-b20.html

Spalanie to różnie. Jednym wychodzi 8-10l, mnie przy ~60kkm w stosunku 1/3 trasa, 2/3 miasto wychodzi 10-11/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Już sobie poczytałem o tym silniku. Na spokojny sen przedłużona gwarancja obowiązakowo.

Ja chrzanię gwarancje i wymieniam olej co 10-15kkm. To co potrafią odrzucić w ramach gwarancji to skandal. Musiałem malować na własny koszt klapę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Żeby nie zaśmiecać forum wrzucam tutaj.


Od jakiegoś czasu poszukuje 1ki w roczniku 12-14. I namierzyłem coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-116d-lift-xenon-climatronic-grzane-fotele-keylesgo-tempomat-serwis-aso-ID6BMCl4.html

To najsłabszy silnik 95 KM. Czytałem o nim opinie i podobno nawet to jeździ i jest bardzo oszczędny. Auto dla żony - typowo do miasta. Ktoś miał do czynienia z tą jednostką? Bo bardzo mało opinii znalazłem. Co w ogóle myślicie o tym egzemplarzu? Sprzedający mówi że wszystko jest ok, mam możliwość sprawdzenia go w ASO. Jedynie rozrząd nie był jeszcze robiony - na jakie koszty trzeba by się przygotować?


Pozdrawiam,

eses

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za darmo bym tego kasztana nie chciał. a tak co do konkretów. Malowany był co widać. Przebieg musisz check w aso bo za niski jak dla mnie. jeśli chodzi o wyposazenie:


- nie ma czytnika kart SD

- nie ma DVD

- na 99% nie ma zmieniarki

- wyświetlacz nie jest duzy tylko maly (nie ma tez nawigacji)

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@autopark: po którym zdjęciu jesteś w stanie stwierdzić, że był malowany? Takie rzeczy by na pewno w ASO wyszły bo oni sprawdzają grubość lakieru itp. Co do tego wyposażenia którego niby brak to akurat jest ono dla mnie malo istotne i specjalnie mi na nim nie zależy.

Bardziej interesuje mnie czy ten silnik nie robi problemów i czy wymiana rozrządu to duży koszt.


@Tony_Stark: auto na pewno co jakiś czas jeździło by w trasy, więc myślę że nie było by problemu z przepalaniem DPFa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich. Żeby nie zaśmiecać forum wrzucam tutaj.


Od jakiegoś czasu poszukuje 1ki w roczniku 12-14. I namierzyłem coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-116d-lift-xenon-climatronic-grzane-fotele-keylesgo-tempomat-serwis-aso-ID6BMCl4.html

To najsłabszy silnik 95 KM. Czytałem o nim opinie i podobno nawet to jeździ i jest bardzo oszczędny. Auto dla żony - typowo do miasta. Ktoś miał do czynienia z tą jednostką? Bo bardzo mało opinii znalazłem. Co w ogóle myślicie o tym egzemplarzu? Sprzedający mówi że wszystko jest ok, mam możliwość sprawdzenia go w ASO. Jedynie rozrząd nie był jeszcze robiony - na jakie koszty trzeba by się przygotować?


Pozdrawiam,

eses

 


To chyba akurat jest 114d, w ogłoszeniu widnieje 116d.

Celuj raczej 116-118d jeśli preferujesz diesla.

1er jest małe, ciasne ale daje frajdę z prowadzenia. 95ps to nieporozumienie, nawet dla kobiety do miasta.


Dzisiaj widziałem na ulicy F40 czyli nową 1er.

Myślałem, że brzydsze auto niż 7er trudno będzie wymyślić, jednak 1er nie dość że fwd to jeszcze kasztan jakich mało.

Wygląda na to że Chris Bungle powrócił ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w m pakiecie wygląda OK

 

Być może, widziałem zwykłą czarną, choć dla mnie chyba nie do przeskoczenia jest ten grill.

Mam nieodparte wrażenie, że będą lizać rany za 3-4 lata, jak ich Mecedes wbije w ziemię sprzedażą.

Swoją drogą, dlaczego kolejne oznaczenia modelowe dla 3er i 5er to G, a dla 1er F2x -> F4x ?

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem się przywitać, ponieważ jestem nowy na forum. Witam wszystkich! :wink:


Obecnie mam fiata bravo 2 w silniku 1.9 diesel o mocy podniesionej do 182 KM. Autkiem jeździło stosunkowo dobrze. Spalanie było naprawdę male, auto dobrze się zbierało. Niestety pod koniec jego użytkowania, wymęczyło mnie dość mocno. Pechowo psuło się wszystko po kolei (wymieniłem sprzęgło, dwumase, skrzynie biegów, turbo, rozrząd, kolo pasowe), także szarpnęło mnie to auto dosyć mocno.


Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem f20. Byłaby to moja pierwsza "betka" w życiu, także nie wiem czego się spodziewać przy dłuższym użytkowaniu. Mam kilka pytań:

Jak wygląda sprawa dwumasy ? Przy jakim przebiegu (średnio) można się spodziewać wymiany ? Jakie są najczęstsze usterki/ problemy z tym modelem?


Wracając do sedna, myślałem o silniku 120d i mocy 184 KM. Znalazłem takie ogłoszenie:

https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-seri-1-m-pakiet-x-drive-210-km-m-performance-8479398666

Tutaj jest 210 KM. Czy moc została zwiększona przez użytkownika czy były takie wersje silnikowe wydawane przez producenta ? Co sadzicie o tym ogłoszeniu, auto warte uwagi ?


Z góry dziękuje za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym modelu 20d miał 184KM ale ktoś pisze ze ma m performance power kit -musisz to sprawdzić bo jeśli tak to jest to fabryczne zwieksenie mocy (soft+intercoller) ale ktoś może tez sciemniac i jest tam wgrany program u tunera po prostu



silnik z tych wadliwych n47 wiec po ew. zakupie od razu wymieniaj lancuch rozrządu (koszt ok 4000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym modelu 20d miał 184KM ale ktoś pisze ze ma m performance power kit -musisz to sprawdzić bo jeśli tak to jest to fabryczne zwieksenie mocy (soft+intercoller) ale ktoś może tez sciemniac i jest tam wgrany program u tunera po prostu



silnik z tych wadliwych n47 wiec po ew. zakupie od razu wymieniaj lancuch rozrządu (koszt ok 4000)

 

Silnik z tych wadliwych? masz na myśli własnie ten rozrząd tak ? na dniach jestem omówiony na oglądanie autka, dzwoniłem tez do lokalnego dealera BMW, tam również umówiłem się na wizytę, aby sprawdzić dokładnie auto. Zobaczymy co mi tam powiedzą. Auto podobno po szkodzie parkingowej, malowana maska i błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Jestem na etapie poszukiwań F20 z rocznika 2012. 5 drzwi, 118d,120d z przebiegiem do 200 tyś km cena do 38 tyś zł.

Fajnie jakby miała wyświetlacz na desce , ksenony i grzane fotele.

Obejrzałem w zachodniopomorskim chyba już wszystkie, ogólnie powiem tragedia. Większość po przygodach mniejszych lub większych, albo strasznie zniszczone.

Ciekaw jestem opinii użytkownika silnika o pojemności 1.6 diesel mocy 116KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.