Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21


jackrabittslim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę piszcie jakie macie spalanie w swoich F20, miasto oraz jaki rodzaj ogumienia posiadacie, jestem ciekaw co ma wpływa na wartości , rodzaj benzyny, stacji paliw , a może styl jazdy, a może coś innego? Zachęcam do wymiany doświadczeń :D Nigdzie w necie nie można znaleźć faktycznych danych dotyczących spalania. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

Sie chłopaki rozpisali to zeedytuje :D

118i 170hp +box.

Felgi 17, opony 225.

Średnie spalanie z ostatnich 60k km 7,8.

Minimalne w trasie ok 6,2 przy jeździe emeryckiej.

Codziennie latam dwupasmówka 140km/h wtedy 7,5-8.

Przy bucie w podłodze 180-220km/h 15-18.

Miasto 9-13 w zależności od ruchu.

Nie widziałem różnicy w spalaniu miedzy 16 cali 205 a 17 cali 225.

Po boxie mam wrazenie ze pali troche mniej, tak do pół litra, przy spokojnej jeździe. Przy normalnej nie widzę różnicy.

Paliwo tylko BP ultimate.

Edytowane przez stuffman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zmieniłem nazwę na odpowiednią :)

 

120d + PPK manual

 

nigdy nie używane ECO-PRO

 

miasto comfort, trasa zawsze sport

 

spalanie średnie na dystansie 89 tyś KM - 7.6

Trasa minimum, przepisowa jazda krajówkami - 4.5 - 5.0

Trasa normalna - 5.5 - 6.5

Trasa autostrada ogień - 7.0 - 7.5

Miasto (krótkie odcinki, wyłączony ASS) - 7.9 - 8.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

118d

 

Miasto korki (Kraków) - 7-7.5

Trasa ecopro przepisowo - rekord 3.5-4

Trasa comfort - 4-4.5

Autostrada ecopro (120/130) - 4.7

Autostrada comfort (150-160) - 5.5-6

Autostrada comfort (200-220) - 7.5-8

 

Średnie z 35.000 - 5.5

 

Paliwa głównie Orlen,Shell

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nazwę na odpowiednią :)

 

120d + PPK manual

 

nigdy nie używane ECO-PRO

 

miasto comfort, trasa zawsze sport

 

spalanie średnie na dystansie 89 tyś KM - 7.6

Trasa minimum, przepisowa jazda krajówkami - 4.5 - 5.0

Trasa normalna - 5.5 - 6.5

Trasa autostrada ogień - 7.0 - 7.5

Miasto (krótkie odcinki, wyłączony ASS) - 7.9 - 8.2

 

poza przepisową jazdą krajówkami to możesz po prostu napisać w okolicach 7 :P Niesamowity jest ten diesel:)

 

to teraz ja:

 

120i po lifcie 225 / 245 @ 18"

 

srednie z 5tys 9.3l/100km. niecała połowa to wschodnie krajówki, reszta to miasto / hajłeje

Ekspresówka + autostrada na ECO Pro baaaardzo spokojnie 6-6.3/100km z 360km (było 6 ale potem miasto i wzrosło :P)

Podobna trasa we wersji autobahnowej ok 15l/100km z 360km :P

Krajówki baaaardzo spokojnie EcoPro 5.7l/100km

Miasto Kraków głównie Comfort, czasami sport+ jak trasa na tyle dłuższa, że się silnik dogrzeje ;) 11.4l/100km (tutaj przy postojach w korkach dłuższych niż 10-15 sekund włączam ASS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Wam pali 116i (najlepiej zchipowane na 200+ KM)?

Może Irek się wypowie.

Hej,

moje średnie spalanie na letnich 17/225/45 to 7,3 , czyli chyba może być, tym bardziej że lubię się czasami pobawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol. miałem 116i zastępcze 136KM i nie bylem w stanie w Warszawie zejśc nim poniżej 13 litrów. patrząc na kolegę który ma f20 lci 120i czyli 1.6 również i ma spalanie w mieście na poziomie 15 litrów, a wiem że nie ciśnie - w Twoje 7.6 to wierzę ale co najwyzej w trasie - no chyba że chip zmienia tak charakterystyke i auto tak malo zaczyna spalać - nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol. miałem 116i zastępcze 136KM i nie bylem w stanie w Warszawie zejśc nim poniżej 13 litrów. patrząc na kolegę który ma f20 lci 120i czyli 1.6 również i ma spalanie w mieście na poziomie 15 litrów, a wiem że nie ciśnie - w Twoje 7.6 to wierzę ale co najwyzej w trasie - no chyba że chip zmienia tak charakterystyke i auto tak malo zaczyna spalać - nie wiem

 

z ciakwości zacząłem zerować codziennie. I jeśli akurat nie jadę po dłuższych kawałkach obwodnic które zbijają spalanie to przy normalnej jeździe (nieco szybciej niż inni ;)) od świateł do świateł w comforcie wychodzi 13.5.

 

Generalnie takie porównywania są trochę od czapy, bo o ile w trasie daje to rzeczywiście jakiś pogląd, to mieszkając swego czasu w warszawie i pracując w różnych miejscach raz dojeżdzałem 18 km gdzie mijałem 3 skrzyżowania ze światłami a resztę mozna było jechać spokojnie 70-90km/h, innym razem dojeżdżałem do miejsca gdzie wpadało się w korek przed światłami co 200-300 metrów. Nie widze zatem problemu, żeby spalanie w mieście się mogło wachać od 7 do 15. Pytanie czy ma się miasto gdzie jeździsz ze średnią prędkośią na poziomie 20km/h czy 70km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35i jak sie postarasz to w mieście poniżej 18 zejdziesz, wiec 13 czy 15 przy przyspieszeniu z 8 do setki powoduje ze stosunek osiagi/spalanie w 16i 18i 20i jest bardzo kiepski

 

A to w 100% racja. Na pewno w takim m135i nawet jakbyś się postarał to tak nisko przy bardzo oszczędnej jeździe jak w 118i nie zejdziesz. Ale jak zaczniesz jeździć dosyć dynamicznie i szybko to się okaże, że m135i pali mniej niż taki 1.6 który, żeby nadążyć musisz kręcić non stop pod 4.5 - 5 tyś obrotów.

 

Top gear nawet zrobił taki eksperyment jak M3 "próbowało" nadążyć na torze z Priusem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol. miałem 116i zastępcze 136KM i nie bylem w stanie w Warszawie zejśc nim poniżej 13 litrów. patrząc na kolegę który ma f20 lci 120i czyli 1.6 również i ma spalanie w mieście na poziomie 15 litrów, a wiem że nie ciśnie - w Twoje 7.6 to wierzę ale co najwyzej w trasie - no chyba że chip zmienia tak charakterystyke i auto tak malo zaczyna spalać - nie wiem

Mieszkam w małym mieście, ok. 100tys. tak, że u mnie brak korków (wiekszych) , z jednego końca miasta na drugi przejeżdża się w pietnaście minut :) . Wiem że jeżeli bym poruszał się po większych miastach ( nieraz bywam :D ) to spalanie spokojnie skoczyłoby powyżej 10 litrów. Chip zbytnio nic nie zmienił w ilości spalanego paliwa , wszystko zależy gdzie się samochodem jezdzi i z jakimi prędkościami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.