Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21


jackrabittslim

Rekomendowane odpowiedzi

trochę spadła temperatura, tzn. minus 2C w dzień

trochę ulice zakorkowane...

no i trochę zdziwił mnie wynik spalania

 

na szczęście wiem, że to chwilowe... :cool2:

a jak u Was to wygląda?

 

IMG_20171219_145055.jpg

 

Średnia 18km/h - toczysz się furą w korkach to rewelacujne spalanie jak na takie warunki.

U mnie aktualne spalanie w stopce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...
Witam, kolegów mam nadzieje, że pisze w dobrym wątku. Chciałbym zwrócić się do was z prośbą o rade - rozglądam się poważnie za moim pierwszym BMW serii, moje roczne przebiegi to 10-15 tyś km, czy w tym zakresie warto rozglądać się za dieslem. Chciałbym żeby autko małopaliło, mój styl jazdy to raczej spokojny, bez szaleństw jazda ekonomiczna nastawiona na małe spalanie. Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam :) A może ktoś ma jakąś jedynkę na sprzedaż :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę podobnie tyle co Ty, czyli 10-12 tyś rocznie - nawet nie brałem pod uwagę diesla i nie żałuję bo dynamika jazdy jest super.

Wszystko zależy od tego gdzie jeździsz - w trasie jeżdżąc do 120km/h potrafi spalić ~7l/100km, co dla mnie jest bardzo dobrym wynikiem.

Niestety nadrabia w gęstym mieście, gdzie spala 11-12l/100km.


Ja mam na sprzedaż obecnie Białą F21 118i po chipie na 210KM z fajnym wyposażeniem - jeśli będziesz zainteresowany, to zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnia na kompie to 10,7l przy średniej prędkości 48,9km/h. W trasie jak przymulam wychodzi 7-8, w mieście jak przydepczę 11-12.

BTW, w życiu nie pomyślałbym o klekocie do takiego małego auta jak „1”, nawet z nalotem 10-15kkm/rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnia na kompie to 10,7l przy średniej prędkości 48,9km/h. W trasie jak przymulam wychodzi 7-8, w mieście jak przydepczę 11-12.

BTW, w życiu nie pomyślałbym o klekocie do takiego małego auta jak „1”, nawet z nalotem 10-15kkm/rok...

 

Toż to same spalanie jak w moim M140i ( 3 litry pojemności), a ja się martwię, że tak dużo pali.


Średnio z 50 tys 10,96 l/100.


Max 13 l ale noga w podłodze na autostradzie. 5 tys obrotów i koniec licznika. 2 tys brakuje do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moją jazde to sprawa wygląda tak mieszkam 4 km za miastem, w którym pracuje. Przejazd kolejne 4 przez miasto 100 tysięczne, w którym nie ma tragicznych korków - kończąc pracę o 15:00 jestem w domu 15:20. Do tego co drugi dzień 20 km krajowka. Obecnie jeżdżę audi a3 1.6 benzyna i maksymalne spalanie to 7,5l. Czy taki wynik jest realny w 118i zarówno 136 km i wyżej ? Jazda na prawdę rozsądną nastawiona na Eco driving.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moją jazde to sprawa wygląda tak mieszkam 4 km za miastem, w którym pracuje. Przejazd kolejne 4 przez miasto 100 tysięczne, w którym nie ma tragicznych korków - kończąc pracę o 15:00 jestem w domu 15:20. Do tego co drugi dzień 20 km krajowka. Obecnie jeżdżę audi a3 1.6 benzyna i maksymalne spalanie to 7,5l. Czy taki wynik jest realny w 118i zarówno 136 km i wyżej ? Jazda na prawdę rozsądną nastawiona na Eco driving.

 

118i 170KM z domu do pracy 11 kilometrów drogami gminnymi bez korków do obwodnicy prędkość max 80km/h potem 22 km obwodnicą z dużą prędkością do której się nie będę przyznawał, następnie jakieś 3km z prędkością ok 50-60km dwa razy światła, z pracy do domu to samo z tym że te 3km między pracą a obwodnicą w korku. W weekendy raczej drogi gminne i trochę po mieście z prędkościami 60-80km/h. Zielonego pojęcia nie mam co to Eco driving. Stały poziom spalania 8.1 - 8.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

spalanie w miescie 9.0-11.0

srednie : trasa+miasto zazwyczaj bo dojezdzam 50km z Gdanska poza miasto do pracy na odcinku ok 2000km mam 7,7l

tryb comfort w 70% , sport w 30%, eco nigdy

na trasie po emerycku (do 100kmh) zszedlem do 6.5 na comfort. nizej nigdy


pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ja Ci powiem, ze testowalem tryb ECO na wiele sposobow, porownujac z normalnym i jezeli oczywiscie ktos umie jezdzic i rozumie samochod, to tryb ten nie przynosi zadnych korzysci. Uzywanie go nie ma sensu, bo tylko Ci zamula auto, gdy faktycznie potrzebujesz na chwile pelnych osiagow.

Mi 116d 2014 rok automat, palilo w miescie gora 7 litrow, w trasie potrafilem nawet zejsc do 4.5 litra. Co najlepsze, ze F11 520d bez DPF nie pali duzo wiecej. 🙂

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.