Skocz do zawartości

F20 Nagłośnienie samochodu


kamazzi

Rekomendowane odpowiedzi

bo nie kupujesz ramki od harman kardon tylko od systemu retrofit ALPINE

 

prawa: 51 33 2 240 350

 

lewa: 51 33 2 240 351

 

i do tego naklejka ALPINE: 65 13 2 230 426 - ja nie bralem naklejki harman bo wiocha jak nie ma harmana mimo ze gladen lepszy wiec wzialem alpine zeby nie bylo po prostu wolnego miejsca na napis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w niedalekiej przyszłości interesuje mnie założenie u siebie harmana lub to co właśnie Ty zaproponowałeś autopark skoro lepiej to ma grać od Harmana,

czyli to będzie coś takiego

http://sklep.soundpower.pl/pl/p/GLADEN-ONE-201-BMW-EXTREME/551

+ wzmacniacz Mosconi, tylko z tego co widzę to modeli jest dużo a ja niestety jestem laikiem, więc jakiś konkretny polecasz? :wink:

 

Przeszukałem allegro i znalazłem od razu z wzmacniaczem, co o tym sądzisz ? Jest ok ?

http://allegro.pl/gladen-one-201-mosconi-one-80-4-zestaw-do-bmw-i6700597058.html

Jeśli tak to wtedy taki zestaw nowy wychodzi taniej jak używany Harman

dla przykładu http://allegro.pl/bmw-f20-f21-lci-glosniki-wzmacniacz-harman-kardon-i6562886290.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz Ci odpowiadam na Twoje pytanie:

 

1. dzwoń do tego sklepu z allegro i zapytaj gdyz ja uzylem zestawu

 

GLADEN ONE BMW + wzmacniacz MOSCONI 120.4 + Mosconi quadlock (jest to gotowe okablowanie podpinane do nawigacji w BMW - do zwyklego radia chyba tez - ktore z drugiej strony dopinasz do wzmacniacza) dzieki temu wymieniasz glosniki w aucie dokladajac tweetery i zwrotnice, wymieniasz glosniki pod siedzeniami i w sumie nie musisz zmieniac kabli glosnikowych, podpinasz wzmacniacz i hula

 

nie wiem czy ten zestaw na allegro ma quadlocka czy tylko dostajesz zwykle kable glosnikowe - dodatkowo nie wiem czy ten wzmacniacz z allegro jest P&P z kablem quadlock.

 

tu masz isntrukcje z ktorej korzystalem - f30 ale w f20 tobi sie tak samo

 

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=997859&highlight=gladen+201

 

używany mosconi 120.4 kupisz na allegro za 1300, zestaw gladen one BMW za 1999 (lub tansza wersja alpha za 1400), quadlock 500zł i masz razem 1300+2000+500=3800 i wszystko jest plug and play. oczywiscie mozna kupic tanszy wzmacniacz JL audio ale to juz musi byc wprawiony w bojach ktos od car audio ktoi ci to tak pdoepnie zeby to mialo rece i nogi. ja jednak polecam robienie tego na gladen/mosconi z quadlockiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
jak chcesz miec czysty dobry dzwiek ale nie chcesz bawić się w wzmaczniacz i rzeźbę z kablami. Kup zestaw GLADEN ONE BMW

 

Od razu mówię zastosowanie zestawu GLADEN ONE BMW + wzmacniacz MOSCONI powoduje że masz lepsze naglosnienie niz HARMAN

 

A bez wzmacniacza

 

Wymieniasz glosniki w drzwiach, w drzwiach tez montujesz zwrtonice z zestawu, dokupujesz w BMW za ok 125zł sztuka (2szt) ramek do drzwi z uchwytem na tweetery, montujesz tweetery i tyle nie robisz nic wiecej i masz czysty dobry dzwiek, ale niekoniecznie bardzo głośny zeby Cie sasiedzi slyszeli na drugim koncu miasta. Nie wymieniasz niskotonowych pod fotelami bo nie masz wzmacniacza

 

Taka zabawa kosztuej CIe tam 1600zł i niskotonowe komus opychasz za 600.

 

Ewentualnie opocja druga to wzmacniacz mosconi za dodatkowe 2500 i wiazka za jakies 600 i masz [bAD] sprzet

 

Zrobiłem jak Kolega opisał. w aucie Żony,z tym że kupiłem GLADEN ONE BMW EXTREME i wymieniłem od razu niskotonowe pod fotelami. Wzmacniacz o ile się na niego zdecyduję trochę musi poczekać na razie poszedł cały głośnikowy set.

Dla tych co zamierzają wymieniać również głośniki niskotonowe pod fotelami to uprzedzam te oryginalne, niestety są wklejanie w obudowę dolną w której docelowo mają być głośniki GLADEN i demontaż (rozdzielenie głośnika od obudowy) nie jest taki prosty. Dlatego by przebiegło to bezproblemowo to zalecam dokupić tą dolną obudowę pod głośnik lewą i prawą ( nie znam numeru pod jakim należy szukać w serwisie), nie miałem czasu na ponowny montaż i demontaż i domówienie tej części, dlatego rozebrałem te oryginalne i stresu było czy da radę.

Reasumując potrzebne będą:

głośniki,

ramki w drzwi na tweetery

dolne obudowy pod głośniki niskotonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zdecydowanie lepiej, zresztą cokolwiek sensownego włożysz zamiast tego co jest w standardzie to będzie lepiej :). Prawdopodobnie wzmacniacz zrobiłby jeszcze większą różnicę na + . Na razie to co jest mi starcza i jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzien dobry.

 

mam proste pytanie.

 

w 118d F20 mojej zony "warczy" jak to ona mowi glosnik. obiecalem ze sam osobiscie naprawie. i tu pytanie- prosze mi polecic tanie glosniki ktore zastapia przednie fabryczne.

drugie pytanie jak to sie zmienia??? zagladalem pod maskownice ale chyba musze rozebrac kazde drzwi......czy mam racje?

 

pozdrawiam .

 

p.s. czy rozwiazano juz problem kontrolki poziomu plynu do spryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Cześć, odgrzebie stary wątek.

Właśnie przeorowadzilem modyfikacje car audio zgodnie z instrukcja kolegi, czyli zestaw Gladen one 201, quadlock i wzmacniacz mosconi. Pojawił się jednak problem. O ile audio super hula to w samochodzie straciłem parę funkcjonalności. Po zmontowaniu całości nie działa m.in. mikrofon od zestawu głośnomówiącego, funkcje radia z kierownicy działają, ale nie wyświetlają się na ekranie pod licznikami, nie mozna ustawic godziny na ekranie centralnym.

Ktoś ma jakiś pomysł w czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.