Skocz do zawartości

BMW f20 B48 Brak kompresji na pierwszym cylindrze


hawkooo765

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa tygodnie temu samochód załącz się trząść na biegu jałowym, komputer pokazywał wypadanie zapłonu. Zostały wymienione świece, sprawdzone wtryski oraz cewki, bez poprawy. Okazało się, że na pierwszym cylindrze samochód nie ma kompresji. Czy ktoś z was miał podobny przypadek w tym silniku? Aktualny przebieg to niecałe 55 tys kilometrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, rozwiązałeś problem, u mnie to samo tylko na 4 cylindrze, serwis chce wymieniać głowice, wtrysk i cholera wie jeszcze co za 6,5k EUR. Jutro mam rozmowę w serwisie ale zabieram auto pomimo że miałem gwarancję która się poszła gwizdać przez chipowanie silnika..

Przebieg 46k kiedy to się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór na wydechu nieszczelny, serwis chciał cała głowice wymieniać, auto zabrane i ląduje u znajomego mechanika co ich delikatnie prawie że wyśmiał...

Co do czystości w silniku po takim przebiegu to płakać można była, tyle syfu i nagaru że ciężko uwierzyć że auto miało 46k km przebiegu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór na wydechu nieszczelny, serwis chciał cała głowice wymieniać, auto zabrane i ląduje u znajomego mechanika co ich delikatnie prawie że wyśmiał...

Co do czystości w silniku po takim przebiegu to płakać można była, tyle syfu i nagaru że ciężko uwierzyć że auto miało 46k km przebiegu....

Witam, samochód oddałem dopiero wczoraj, ponieważ byłem na wyjeździe, teraz czekam na diagnozę. Czy mechanik powiedział jaki będzie koszt naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic, to trochę taki znajomy więc góry kasy nie weźmie ale patrząc to podejrzewam że wystarczy oddać głowice do regeneracji, a nawet polerka zawou i gniazda mogła by wystarczyć.... Też jadę na urlop więc dopiero za jakieś 2 tygodnie będę wiedział co i jak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawkooo765 miałeś auto chipowanie czy w standardzie? Mój miał moda i zastanawiam się czy miało to jakiś wpływ na to...

Samochód był chipowany na 250 koni i też zastanawiałem się czy nie miało to pływu na awarię ale, widziałem, że dużo ludzi robi na podobną moc i raczej nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawkooo765 miałeś auto chipowanie czy w standardzie? Mój miał moda i zastanawiam się czy miało to jakiś wpływ na to...

Samochód był chipowany na 250 koni i też zastanawiałem się czy nie miało to pływu na awarię ale, widziałem, że dużo ludzi robi na podobną moc i raczej nie ma problemów.

Czyli oboje po czipie. Zdzwonię się z mechanikiem i powiem może żeby od razu wszystkie gniazda i zawory do polerki dał żeby znów po jakimś czasie się na innym nie wysypał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

U mnie w tym momencie ten sam objaw co u was. Drugi mechanik ma teraz auto i sprawdzone wszystko z osprzętu łącznie ze sterownikiem. Jednak brak kompresji u mnie na drugim cylindrze akurat. Pacjent F31 B48 2018 50k przebiegu. Dowiedzieliscie się coś u swoich mechaników? Ktoś zna przyczynę lub wie co się stało? Czeka mnie wyjęcie silnika a tego chciałbym uniknąć w 3 letnim aucie..


Auto też po mapie na 250km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ciężko stwierdzić, głowica została całkowicie zregenerowana, nie pytałem jaka była dokładnie przyczyną ale bardziej nagar, choć teraz się okazało że brak ciśnienia dalej jest i po złożeniu silnik będzie ponownie rozbierany żeby się do tłoków i pierścieni dostać :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Hej, sorki za późną reakcje. Koniec końców trafił używany silnik do środka, pęknięty tłok i popękane pierścienie na tym samym cylindrze, szybciej było inny silnik montować, ten będzie regenerowany i pójdzie pewnie do sprzedaży. Mapa była u chłopaka w Holandii robiona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.