Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21


jackrabittslim

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem zgadzam się z Tobą i BMW powinno także informować klientów że auto czysto w mieście pali 6,7 l nie 4,2 jak rzekomo w przypadku effecient dynamics.

Warunki w jakich oni mierzą te spalanie są osiągalne w normalnym użytkowaniu.

No na wioskach na tempomacie spokojnie się robi 3,5-4 l ale podobny wynik masz u sb jak widać bez jakiś mega oszczędnych technologi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No po to się kupuje diesla 115km :D Aby jezdzic oszczednie..juz mi wystarczy spalanie 20l w 6er wieć w 1er na spokojnie musi być dla mnie.

Cale szczescie jednak Lexus RC jest poki co za drogi i jestem wierny BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie Gdynia - Kraków, przy klimie (32 stopnie na zewnątrz) moja 120i spaliła 9,8 L. Na autostradzie prędkość 160-170. Na krajowej 100-140.

 

W Krakowie przy tych upałach 11-12 L na krótkich dystansach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zrobiłem chipa w 116d to przy wyłączonej trakcji butowaniu w trybie sport spaliłem średnio 7,5 więc chyba bez tragedii.

Nie wiem jak u was ale ja im więcej mam km pod stopą tym szybciej jeżdżę i bardziej mnie korci aby wciskać gaz w podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja po Wawie mam z ostatniego miecha 6,5. Większość ekspresówki 120-140 km/h Bemowo-Janki mam trasę do pracy , troszkę miasta.

Na baku ostatnio przejechałem 765 km i zostało jeszcze 3l przy tankowaniu. Jak dziadek nie jeżdżę ale po to mam tego diesla aby ogólnie było oszczędnie i nie piłuję tego małego traktora.

Jednak przy prędkościach 140 wzwyż już spalanie znacznie wzrasta. Ostatnia trasa Wawa-Gdańska przy prędkościach 170-200 i średnio z odcinka wyszło 9,2l.

Tak czy owak auto jest bardzo oszczędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po Wawie mam z ostatniego miecha 6,5. Większość ekspresówki 120-140 km/h Bemowo-Janki mam trasę do pracy , troszkę miasta.

Na baku ostatnio przejechałem 765 km i zostało jeszcze 3l przy tankowaniu. Jak dziadek nie jeżdżę ale po to mam tego diesla aby ogólnie było oszczędnie i nie piłuję tego małego traktora.

Jednak przy prędkościach 140 wzwyż już spalanie znacznie wzrasta. Ostatnia trasa Wawa-Gdańska przy prędkościach 170-200 i średnio z odcinka wyszło 9,2l.

Tak czy owak auto jest bardzo oszczędne.

 

U mnie większość to krótkie odcinki po 5-40km, czasem się zdarzy jakiś wypad S8 czy wislostrada, wiekszosc to po śródmieściu woli i bemowie, wiec wiadomo jak to wyglada, do tego oszczędnie na pewno się nie staram jeździć i nawet nie patrzę na spalanie bo lubię sobie szybko wystartować ze świateł i po wawie można sobie szybko tez polatać w dobrych porach :D mimo wszystko jak na moja jazdę to te 7,5 wydaje mi się ze jest całkiem spoko jak na ta moc miasto i lekkie ”zapierdzielanie”, przy moim stylu jazdy automat praktycznie większość czasu kręci 3krpm+. Oszczędne jedynki są to trzeba przyznać do tego dają dużo funu.

Ps. Mieszkasz na bemowie ? Ze się jeszcze nie widzieliśmy często jeżdżę po bemowie :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ostatnie 2 miesiące jazda po Warszawie

76041bf4ddaef8eba5beaa3fca0c2cd5.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

6500 km po mieście tylko przez 2 miesiące ? :shock:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Moja 120d (automat sport) rocznik 2011 pali różnie: :norty:

- spokojnie jadąc po mieście, czyli taaaak wolno jak wszyscy... ~7,5 litra

- jeżdżąc niespokojnie, po mojemu po Wwie - wynik około 8,5 (a nawet 8,8 litra)

- a poza miastem, np. mini traska do Płocka - gdy mój Kumpel zamulał, to ledwie 5,0 litra (na komputerze)

 

Swoją drogą: ciekawe jaki wpływ na spalanie może mieć dobry box Unitronica...?

(przed zmianą w 06/2017 zmierzono tylko 175KM i 380Nm... a jest to, co widać poniżej :twisted2:

 

cfc171cc558cc2bbmed.jpg

Edytowane przez JayZet

---

JayZet®

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po Wawie mam z ostatniego miecha 6,5. Większość ekspresówki 120-140 km/h Bemowo-Janki mam trasę do pracy , troszkę miasta.

Na baku ostatnio przejechałem 765 km i zostało jeszcze 3l przy tankowaniu. Jak dziadek nie jeżdżę ale po to mam tego diesla aby ogólnie było oszczędnie i nie piłuję tego małego traktora.

Jednak przy prędkościach 140 wzwyż już spalanie znacznie wzrasta. Ostatnia trasa Wawa-Gdańska przy prędkościach 170-200 i średnio z odcinka wyszło 9,2l.

Tak czy owak auto jest bardzo oszczędne.

 

U mnie większość to krótkie odcinki po 5-40km, czasem się zdarzy jakiś wypad S8 czy wislostrada, wiekszosc to po śródmieściu woli i bemowie, wiec wiadomo jak to wyglada, do tego oszczędnie na pewno się nie staram jeździć i nawet nie patrzę na spalanie bo lubię sobie szybko wystartować ze świateł i po wawie można sobie szybko tez polatać w dobrych porach :D mimo wszystko jak na moja jazdę to te 7,5 wydaje mi się ze jest całkiem spoko jak na ta moc miasto i lekkie ”zapierdzielanie”, przy moim stylu jazdy automat praktycznie większość czasu kręci 3krpm+. Oszczędne jedynki są to trzeba przyznać do tego dają dużo funu.

Ps. Mieszkasz na bemowie ? Ze się jeszcze nie widzieliśmy często jeżdżę po bemowie :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

No automat robi swoje dlatego nawet przy zapierdzielaniu spalanie jest niskie. Ja na BMW zawsze zwracam uwagę no i koło Twojego pięknego koloru nie da się przejechać obojętnie a mimo wszystko nie zauważyłem na drodze pewnie dlatego że głównie jedynką jeżdżę do pracy o 9 a wracam po 21,22. Spotkam to na pewno mrugnę :D

No spalanie to jest bajka i nawet chyba 125d dużo nie pali mimo 2 turbin i większej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Moja 120d (automat sport) rocznik 2011 pali różnie: :norty:

- spokojnie jadąc po mieście, czyli taaaak wolno jak wszyscy... ~7,5 litra

- jeżdżąc niespokojnie, po mojemu po Wwie - wynik około 8,5 (a nawet 8,8 litra)

- a poza miastem, np. mini traska do Płocka - gdy mój Kumpel zamulał, to ledwie 5,0 litra (na komputerze)

 

Swoją drogą: ciekawe jaki wpływ na spalanie może mieć dobry box Unitronica...?

(przed zmianą w 06/2017 zmierzono tylko 175KM i 380Nm... a jest to, co widać poniżej :twisted2:

 

cfc171cc558cc2bbmed.jpg

 

 

strasznie słaby ten mod masz - 180-182km i 410-415Nm to się agresywnym modem uzyskuje ze 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...

 

Moja 120d (automat sport) rocznik 2011 pali różnie: :norty:

- spokojnie jadąc po mieście, czyli taaaak wolno jak wszyscy... ~7,5 litra

- jeżdżąc niespokojnie, po mojemu po Wwie - wynik około 8,5 (a nawet 8,8 litra)

- a poza miastem, np. mini traska do Płocka - gdy mój Kumpel zamulał, to ledwie 5,0 litra (na komputerze)

 

Swoją drogą: ciekawe jaki wpływ na spalanie może mieć dobry box Unitronica...?

(przed zmianą w 06/2017 zmierzono tylko 175KM i 380Nm... a jest to, co widać poniżej :twisted2:

 

cfc171cc558cc2bbmed.jpg

 

 

strasznie słaby ten mod masz - 180-182km i 410-415Nm to się agresywnym modem uzyskuje ze 118d

 

Jestem podobnego zdania.

Seria była bardzo słaba, może coś jest nie tak ?

Ktoś to weryfikował przed montażem box'a ?

 

U mnie spalanie w mieście bez zmian po programie.

Jest nieco niższe na autostradzie, zwyczajnie auto się mniej męczy osiągając i utrzymując określoną prędkość.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt: strasznie słaby ten mod masz - 180-182km i 410-415Nm to się agresywnym modem uzyskuje ze 118d

 

nie wiem czemu uważasz że "strasznie słaby ten mod"... skoro dał on mi 195KM a seryjnie było 175KM...

czyli przyrost o 20KM i aż o 50Nm

 

poza tym ten box nie jest ustawiony agresywnie a zupełnie normalnie, tak mi doradzili no i zhamowali w Unitronic W-wa

(w KreatorMocy zapewne pokazałoby 215KM oraz 444Nm :norty: )

---

JayZet®

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu... ale ja mam BOX'a zewnętrznego, zamontowanego przez Unitronic, przecież opisałem to...

Box firmy Dimsport, on takich przyrostów NIE daje :mad2:

---

JayZet®

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box był używany kosztował... 1000 PLN.

Zestrojono mi go w Unitronic.

Powiedzieli że fakt, że mogę mieć jakieś 215KM, ale po co..o?

 

Jakieś kąśliwe uwagi jeszcze??

Buziaki dla fanów chiptuningu! :handshake:

---

JayZet®

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Box był używany kosztował... 1000 PLN.

Zestrojono mi go w Unitronic.

Powiedzieli że fakt, że mogę mieć jakieś 215KM, ale po co..o?

 

Jakieś kąśliwe uwagi jeszcze??

Buziaki dla fanów chiptuningu! :handshake:

 

Nie potrzebnie się napinasz.

Nikt Cię nie atakuje, zwyczajnie oceniamy to co pokazujesz, tak to bywa na forach.

 

Unitronic to dobra firma, zakładam, że ocenili osprzęt zanim zestroili box'a

Pytasz dlaczego 215ps ?

Bo dalej więcej frajdy niż 195ps a nie stanowi zagrożenia dla silnika.

Można by spytać po co w takim razie w ogóle program ?

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.