Skocz do zawartości

[E87] Obszycie kierownicy skórą


pepe118

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam sie do obszycia kierownicy skora, to jedyna rzecz ktorej mi w mojej jedyneczce brakuje. I teraz pytanie, czy ktos moglby polecic jakiegos dobrego tapicera w krakowie lub okolicach? Troche sie boje byle gdzie oddawac, przeciez to wymaga zdjecia kierownicy, podlaczenia z powrotem, a tam jest (chyba) jakas elektronika, poduszka powietrzna... Jest sie czego bac w ogole, czy przesadzam?

 

Bede zobowiazana za pomoc:)

pepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje i czekam na wiecej :)

 

niestety lodz troszke za daleko, ale moze bedzie pomocne dla kogos szukajacego tapicera w Twoich okolicach.

 

Gdzies w internecie wyszukalam niezle opinie dla tych panow z Sulkowa pod Krakowem: http://www.mgmaxstyling.net - ktos o nich slyszal? troche nie podoba mi sie, ze musze zostawic auto na caly dzien, czy to normalna praktyka? az tak dlugo to trwa, za 150 czy 200 zl ktos caly dzien pracuje...?

 

pozdrawiam

pp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej majstrowie tak biorą auto - na cały dzień - żeby mieć zapas czasu - jak parę lat temu oddawałem swoja trojkę do tapicerka (wymiana materiału wokół skrzyni biegów i obszycie boczków foteli skórą) i też z tego co pamiętam auto było zostawione na cały dzień.

A tak na marginesie - rozważałaś zakup nowej kierownicy w ASO - nie mam pojęcia jaki koszt tego może być - ale widziałem sportowe skórzane kierownice w katalogu z akcesoriami.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana na nowa chyba nie ma sensu. 1,5 tys sama kierownica sportowa, a do tego ASO mowi o koniecznosci nowej poduszki do kompletu. duzo, bardzo duzo.

jak ma sie w takim razie obszycie (=zdjecie kierownicy przez kogos chyba nie jakos super doswiadczonego) do airbagu? jest sie czego obawiac czy nie?

 

pozdrawiam

pepe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma się czego obawiać, przynajmniej u tego tapicera którego polecałem. Czas obszycia kierownicy zależy np. od tego ile ramion ma kierownica oraz od tego jaki fachowiec to robi. Generalnie wychodzi jeden dzień tym bardziej, że kierownicę się obszywa ręcznie a nie na maszynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i odsniezam temat :)

 

Widze, ze mozna kupic uzywane skorzane kierownice (bez poduszki oczywiscie) - czy taka akcja nie mialaby sensu?

Nie mam sterowania radiem z kierownicy, a wyszukana na allegro to kierownica multifunkcyjna - czy problemem byloby podpiecie sterowania do mojego standardowego radia? rozumiem, ze nalezaloby cala taka operacje zmiany kierownicy i podpiecia sterowania radiem (o ile to mozliwe) zlecic elektrykowi? Dobrze w ogole kombinuje - podmienic kierownice, przelozyc moj airbag i podpiac sterowanie radiem?

 

[edit: wklejam pare przykladowych linkow:

http://www.allegro.pl/item859182720_bmw_e87_e90_kierownica_sportowa_multifunkcyjna.html

http://www.allegro.pl/item847631513_bmw_1_e81_2008r_kierownica_skorzana.html

 

moja kierownica wyglada z kolei tak, pokrywka airbaga jest inna niz w wersji skorzanej i ze sterowaniem radia... http://www.allegro.pl/item863302499_bmw_kierownica_z_airbagiem_e87.html ]

 

 

pozdrawiam,

pepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę czasu minęło ale sądzę, że warto się pochwalić i przy okazji pochwalić Panów z Sułkowa (MG Max Styling). Zrobili świetną robotę, przepięknie obszyli mi kierownicę i do tego za naprawdę małe pieniądze. Mają ogromny wybór skór, ja sobie zrobiłam wersję jak w M Pakiecie, skóra perforowana z gładką czarną grubą fakturowaną. Wygląda świetnie!!

Po tym co oglądałam u nich w zakładzie to robią naprawdę fajne rzeczy więc można polecić, zwłaszcza jak ktoś chce sobie na przykład zrobić skórę w aucie.

Uprzedając pytania - fotki wkleję niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
wymiana na nowa chyba nie ma sensu. 1,5 tys sama kierownica sportowa, a do tego ASO mowi o koniecznosci nowej poduszki do kompletu. duzo, bardzo duzo.

jak ma sie w takim razie obszycie (=zdjecie kierownicy przez kogos chyba nie jakos super doswiadczonego) do airbagu? jest sie czego obawiac czy nie?

 

pozdrawiam

pepe

 

Widze, ze juz po ptokach, natomiast IMO obszywanie tej gumowej kierownicy to pomysl delikatnie mowiac sredni. Ceny kierownicy sportowej w ASO sa owszem wysokie, natomaist sporo tego jest na Allegro, a jakosc i wyglad zupelnie nieporownywalny. Stojac przed takim samym dylematem dlugo szukalem az w koncu kupilem kierownice ze sportpakietu w stanie igla z 3-ki o przebiegu ok. 3,000km za 250 PLN, czyli pewnie tyle ile by mnie wyszedl koszt obszycia. Oczywiscie do kompletu brakuje tej malej poduszki powietrznej natomaist licze ze jest to wydatek 600-700 PLN, z czego przynajmniej kilkaset PLN uda sie odzyskac sprzedajac ta 'piekna' gumowa kierowncie z airbagiem :lol:

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Bliżej mnie to okolice wadowic. Kumpel ma zakład , który obszywa tapicerki , kierownice. Nieraz można u niego jakąś porszawkę zobaczyć. Ceny bardzo bardzo przystępne ja płaciłem u siebie chyba 150zł. Ludzie z całej polski do niego wysyłają kierownice. Jeżeli chcesz namiary to wal na priv. Jeżeli sie z nim umówisz i powiesz np . że odemnie to zrobi ci na poczekaniu ok 1,5-2 godziny za ten czas możesz coś pozwiedzać :). Niemniej jednak ja bym wolał kupić sportową kierę jeżęli jest inne wyprofilowanie a klient na kiere z poduchą zawsze się znajdzie ....
Chłopcy mają ręczny a mężczyźni tylny napęd....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , sam mialem zwykla kierownice, teraz zmienilem na m-pakiet .

Mysle ze srednica jest identyczna w stosunku do serii natomiast jest mega roznica jezlei chodzi o meterial uzyty do tej kirowicy i wyprofilowanie...polecam jak najbardziej .

 

No bez kitu, sportowa / m pakiet jest na bank mniejsza od tej seryjnej gumowej.

Co do uzytych materialow / wyprofilowania to wszystko sie zgadza :cool2:

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. poszukuje jakiegos dostawcy który by miał skórę taką jak do obszycia kierownicy. Obszywałem sobie juz samemu kierę w e46 z Multifunkcja i wyszło ok. pod względem wykonania z mojej strony, jednak była to skaja bo niegdzie nie moge kupić takiej skóry jak obszywaja w zakładach. Czy ktos posiada namiary na taki sklep? lub sprawdzonego użytkownika na allegro. Kupiłem kiedys na allegro eko-skóre ale to co przyszło poczta nie jest nawet warte swieczki. Proszę o info bo już od pół roku nie mogenigdzie namierzyć takiej skóry. Gosć który u nas obszywa ma takową w dużej rolce, wiec to nie jest skóra naturalna ale jakość jest ok., miekka i trwała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Cześć przy okazji tematu obszywania kierownicy zapytam, co myślicie o obszyciu kokpitu skórą? Muszę go wymienić po wystrzale poduchy i tak się zastanawiam, czy nie lepiej byłoby obszyć? Czy ktoś się orientuje jaki może być koszt takiego zabiegu? No i pytanie czy warto? Do tego jeszcze mam do wymiany podsufitkę i też bym rozważył taki manewr. Tylko do tego by się prosiła skóra na siedzeniach, której nie mam ;)

 

Czy ktoś może polecić tapicera we Wrocławiu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No chyba dam sobie spokój. Pytałem wstępnie jednego tapicera: to koszt niby nie byłby taki duży: 600 zł za obszycie półki skajem i 350 zł za obszycie podsufitki materiałem. Podsufitkę znalazłem za tą samą kwotę tylko muszę podjechać 200km. Natomiast deska to będzie trochę droższa sprawa. No ale zamysł miałem taki, że miał być z tego super efekt wizualny - czyli raczej wolałbym skórę itp. A wtedy pojawiają się problemy z grubością skóry - chyba za dużo zabawy. Tym bardziej, że fotelów nie mam skórzanych i chyba to by wtedy wyglądało śmiesznie.

Poza tym właśnie tak jak piszesz, nie wiadomo jak to się zachowa w razie wystrzału poduszki. Pewnie trzeba byłoby jakoś ten materiał ponacinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Hmm.. we Wrocku ciężko mi namierzyć jakiegoś dobrego tapicera. Byłem u jednego to coś tam mi marudził. To stwierdziłem, że nie ma sensu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
W Kamiennej Górze jest dobry tapicer i nie masz tak strasznie daleko ( jakieś 80km)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.