Skocz do zawartości

[E87] Obszycie kierownicy skórą


pepe118

Rekomendowane odpowiedzi

kolego chłopaki z Radziszowa bardzo dobrze szyją! tylko terminy odległe. i w Myślenicach jeszcze tez widziałem i polecam;)!

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich,

 

Jestem nowy - nowy na forum i "nowe" auto od kliku tygodni :D

Auto ma już 7 lat i kilku poprawek wymaga, powoli wymieniam wszystko, aby wyglądało i działało jak najlepiej.

Właśnie szukam miejsca, gdzie można obszyć skórą kierownicę a przy okazji może i mieszek i gałkę.

Jestem z centralnej polski Piotrków Trybunalski i mam do Was pytanie, prośbę o pomoc, czy ktoś zna, wie gdzie w okolicy (tak do 100km) można solidnie wykonać usługę obszycie kierownicy skórą ??? W samym Piotrkowie chyba takiego tapicera nie ma :? w Łodzi jest kliku, ale jak poczytałem w necie to opinie mieszane i sam nie wiem... Pogrzebałem jeszcze w necie i znalazłem firmę z Tomaszowa Mazowieckiego Maximonia http://maximonia.pl opinie w necie mają dobre, i zastanawiam się na poważnie czy ich nie odwiedzić. Pytanie do Was czy znacie te firmę ktoś z Was coś u nich robił ? Polecacie czy odradzacie zrobienie u nich obszycie kierownicy skórą ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie info zwrotne,

 

Na pomorze to trochę za daleko, wolę nie wysyłać bo ze względu na pracę kilka dni bez auta odpada.

Ta firma obok Pabianic to już o niej coś czytałem i biorę ja pod uwagę bo dość blisko i kilka pozytywnych opinii o nich zalazłem.

Po trzech godzinach grzebania w necie coraz bardziej kusi mnie obszycie kierownicy w firmie maximonia z Tomaszowa, z tego co poczytałem w necie i na forum BMW coś o nich znalazłem, forum Mercedesa, Saba, Fiata, Subaru kilka osób u nich robiło i są zadowoleni. Mam do nich najbliżej i może po weekendzie podjadę do nich, aby najpierw zobaczyć co mają i jak robią.

Pogrzebałem tez na ich galerii i znalazłem sporo kierownic BMW, które robili i przynajmniej na zdjęciach https://maximonia.pl/galeria-projekty wygląda to bardzo dobrze.

Przetrawię jeszcze temat przez weekend i zobaczymy co z tego wyjdzie... :?:

jak by ktoś miał jeszcze jakieś info, poradę gdzie i jak dobrze obszyć kierownicę skórą (województwo Łódzkie) to czekam na podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mojeautomojapasja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie,

Kierownica zrobiona... no prawie i tu pojawia się moja małe ale... pytanie i prośba o kolejną poradę.

Co do obszycia kierownicy to wyszło git, byłem w tej firmie z Tomaszowa Maximonia no i z tego jestem zadowolony.

No właśnie i tu pojawia się moje małe ale, skóra nowa, wygląda ładnie, ale teraz drażnią mnie te srebrne wstawki na dole/po boku (no moja kierownica to wersja ze srebrnymi plastikami po bokach) co do kolorystyki to rzecz gustu, ale one poprostu są już lekko przytarte i porysowane. Zastanawiam się nad kupnem na Alledrogo takiej folii samoprzylepnej "srebro chrom mat". I tu pojawia się moje pytanie czy takie oklejenie dla "amatora" to rzecz prosta i można sobie z tym poradzić bezproblemowo w domowym zaciszu ? Czy lepiej się za to nie brać ? Jest w Łodzi lub okolicy firma co by mi to zrobiła ? Ile to może kosztować ?

Z góry dzięki za info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę próbował :) Oglądałem te filmiki na youtube i wygląda na łatwe, zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Zamówiłem już na Alledrogo cztery rodzaje folii (łącznie z przesyłka 60 PLN, więc nie tak strasznie drogo;)

Zobaczymy, która w realu bedzie najlepiej pasowała i zaczynam klejenie :shock:

Jak skończę i wyjdzie GIT to się pochwalę i wrzucę fotę :D

Pozdrawiam i do usłyszenia/zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
No i znalazłem trochę czasu i zabrałem się za to oklejanie... Postanowiłem zrobić w czarnym karbonie, wszystkie listwy wewnętrzne, konsola, wokół lewarka biegów. Po demontażu, najpierw zabrałem się za listwy, nawet wyszło to przyzwoicie, ale konsola centralna i wokół biegów to tragedia dla amatora. Niby obejrzałem kilka filmików i poczytałem jak to robić, mam opalarkę, ale nieregularne wypukłe kształty i zagłębienia to masakra. Nie wiem czy to wina chińskiej folii z Alledrogo czy brak wprawy, ale wyszło to słabo, a raczej nie wyszło bo po kilku próbach zmarnowałem folię i nie było czym już oklejać (a na wszelki wypadek zamówiłem dwa razy więcej folii). Co prawda proste gładkie powierzchnie jak listwy jest okleić dość łatwo, ale pozostałe elementy to trzeba mieć wprawę, albo lepsza oryginalna folię 3m. Jak już miałem zdemontowane te wszystkie plastiki to postanowiłem jednak je wysłać do tej firmy maximonia z Tomaszowa co obszywałem u nich kierownicę i żałuje iż od razu tak nie zrobiłem. Wydałem 400 zł, ale wszystkie elementy mi okleili bardzo dokładnie i estetycznie i teraz wreszcie mogę się cieszyć w pełni super wyglądem wnętrza swojego auta :) jak by co to "amatorom" polecam oklejać tylko, proste, równe elementy - bardziej skomplikowane lepiej powierzać zawodowcom - przekonałem się o tym na własnej skórze (zmarnowałem 150 zł i cały weekend).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam wszystkich ponownie,

Kierownica zrobiona... no prawie i tu pojawia się moja małe ale... pytanie i prośba o kolejną poradę.

Co do obszycia kierownicy to wyszło git, byłem w tej firmie z Tomaszowa Maximonia no i z tego jestem zadowolony.

No właśnie i tu pojawia się moje małe ale, skóra nowa, wygląda ładnie, ale teraz drażnią mnie te srebrne wstawki na dole/po boku (no moja kierownica to wersja ze srebrnymi plastikami po bokach) co do kolorystyki to rzecz gustu, ale one poprostu są już lekko przytarte i porysowane. Zastanawiam się nad kupnem na Alledrogo takiej folii samoprzylepnej "srebro chrom mat". I tu pojawia się moje pytanie czy takie oklejenie dla "amatora" to rzecz prosta i można sobie z tym poradzić bezproblemowo w domowym zaciszu ? Czy lepiej się za to nie brać ? Jest w Łodzi lub okolicy firma co by mi to zrobiła ? Ile to może kosztować ?

Z góry dzięki za info

Pozdrawiam

 

Przekopuje forum w poszukiwaniu info na temat tuningu i zmiany kształtu kierownicy i widzę iż trafiłem na osobę która robiła kierownicę w firmie maximonia, którą mi też polecono na tym forum. Mam pytanie do ciebie kolego czy robiłeś w tej firmie tylko obszycie czy może jakąś modyfikacje kierownicy. Szukam opinii na temat zmiany kształtu kierownicy, mocne spłaszczenie dołu jak to się ma do codziennego użytkowania ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kierownice robią super, nie pierwsza i nie ostatnia którą u nich obszywałem w tej firmie maximonia z Tomaszowa Mazowieckiego. Co prawda najtańsi nie są na Aledrogo czy Oxl są tańsze oferty, ale radzę unikać najtańszych ofert bo to strata kasy i tyle. Ja się dwa razy naciąłem na te super tanie oferty i teraz wolę dopłacić i być zadowolonym. Co do modyfikowanych ściętych kierownic nie masz się czego obawiać, teraz jeżdżę A4 B9 w wersji S-Line, kierownica dość mocno ścięta taka patelka (fabryczna) i problemu nie ma.

Kiedyś w starszych autach były tylko okrągłe kierownice. Teraz coraz częściej w nowszych usportowionych są płaskie i nieregularne modyfikowane fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę po czasie, ale przynajmniej pozytywnie w temacie. Zamówiłem już kierownicę w tej firmie Maximonia. Co prawda terminy mają dość odległe bo sporo zamówień (przynajmniej człowiek wie, że jak mają dużo zamówień to raczej dobrze robią). Co do cen to w wakacje zrobiłem rekonesans i rzeczywiście rozstrzał jest spory. Co do mojej kierownicy dość mocno zmodyfikowana spłaszczona ścięta i obszyta skórą oraz oryginalną alcantarą to ceny w Polsce były od 900 zł do 4000 zł. Kwota 4000 to prawie ścięło mnie z nóg, ja wiem że firma Carlex ma renomę i robi świetne kierownice, ale cena dwa razy wyższa niż inne znane firmy o ugruntowanej pozycji w Polsce (jak bym miał Ferrari i milion na koncie to może cena w ogóle by nie grała roli;). Tak więc zdecydowałem sie na tą firmę Maximonia Car Design z Tomaszowa Mazowieckiego, wycenili mi mój projekt na 1600 zł i chyba będzie to najlepszy stosunek jakości do ceny. Jak to wyjdzie zobaczymy jak odbiorę swoją zmodyfikowana i obszytą kierownicę to się pochwale i opisze wrażenia. Przy okazji zamówiłem u nich jeszcze kilka detali ze skóry i alcantary do wnętrza auta. Tak więc do końca roku jest plan, aby zakończyć operację tuningu wewnętrznego auta i przejść do elementów zewnętrznych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i jak tam sytuacja u Ciebie OtoMotoJa, zrobiłeś sobie sobie moda kierownicy w tej firmie Maximonia ??? Jak Ci się to sprawuje na co dzień ??? Zmieniłem właśnie auto w nowym/starym samochodzie kiera do obszycia i zastanawiam sie czy sobie takiego moda właśnie u nich nie strzelić :D

Z płaska na dole jeździłem, ale te dodatkowe wszystkie wypustki, podpórki, profilowania... Wygląda fajnie, tylko jak się z tym jeździ w dłuższej perspektywie czasu?


ae309de8-f27e-46dd-ba0e-cebdf0e13252.jpg

Edytowane przez mojeautomojapasja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w twoich postach OtoMotoJa i już znalazłem odpowiedź na moje pytanie czy robić zmodyfikowaną kierownicę i w tym celu jechać do Maximonia ;)


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=266326&p=2664752#p2659881


Przy okazji, jak już do nich jechać, to wezmę do obszycia skórą kierownicę żony, może w "hurcie" dadzą rabat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
też po dłuższym użytkowaniu, jestem zadowolony ze zrobionej obszytej u nich skórą kierownicy. Znajomy obszył ostatnio kierownicę w jakieś firemce dużo taniej (taka super okazja) i teraz co się spotkamy to się cały czas z niego śmieje bo jego nowa kierownica wygląda gorzej niż moja po przebiegu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Ale tak to jest jak ktoś chce zrobić tanio, bo ALBO TANIO ALBO DOBRZE :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ano tak to jest jak sie po taniości obszyje kierownicę. Ja za soją dałem pare złotych więcej (obszywałem w poprzednim aucie F30) i była obszyta lepiej niż fabryczna, po roku nadał wyglądała jak nówka - jak by ktoś pytał; obszywałem u Maximonia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.