Skocz do zawartości

[E87] Podłokietnik / tunel środkowy


trotom

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Widziałem dzisiaj katalog Oryginalne Akcesoria do serii 1...

Jest tam podłokietnik środkowy. Pytałem kiedyś w salonie,

to powiedzieli, że tunel cały trzeba wymienić...

 

No ale teraz jest w akcesoriach...

Próbował ktoś ten temat ruszyć?

Bo to chyba jedyna rzecz, której mi naprawde brakuje

na trasie... No moża poza małym stadem kuców... :wink:

Edytowane przez trotom

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realoem centralna konsola ma taki sam numer czesci zarowno z zainstalowanym podlokietnikiem jak i w przypadku zwyklej zaslepki.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UF11&mospid=48922&btnr=51_5808&hg=51&fg=95

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UF11&mospid=48922&btnr=51_5508&hg=51&fg=35

 

IMHO nie bedziesz musial wymieniac tunelu srodkowego. Zaznaczam ze moge sie mylic.

Najlepiej rozebrac tunel srodkowy, pojechac do ASO i na miejscu przymierzyc czy dana czesc bedzie pasowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też tu

http://bmwfans.info/original/E87/SH/116i-N45/ECE/L/N/2005/05/mg-51/ill-51_5509/

 

Nawet cena jest niezła, 186,50 Euro, w serwisie zaśpiewali > 1000

plus robocizna... :(

 

A czy da sie to kupić gdzieś samemu? W internecie np?

Czy tylko przez dealera?

Bo z rysunków wynika, że montaż chyba da się samemu załatwić...

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie obejdzie się bez tunelu środkowego, trzeba go wymienić na inny który ma mocowoanie pod podłokietnik. Jak już będzie kotś zamawiał to od razu proponuję zamówić tunel środkowy wraz z uchwytami na napoje.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Moze sie ktos orientuje czy kazdy tunel srodkowy od jedynki pasuje do wersji z 2005r?

 

Tak, każdy, jednakże zależy co dany tunel ma w "pakiecie" (miejsce na napoje, iDrive...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IMHO nie bedziesz musial wymieniac tunelu srodkowego. Zaznaczam ze moge sie mylic.

Najlepiej rozebrac tunel srodkowy, pojechac do ASO i na miejscu przymierzyc czy dana czesc bedzie pasowala.

 

Zwazywszy ze ASO nie ma wlasciwie zadnych czesci na miejscu i wszystko sciagane jest pod konkretne zamowienie mozliwosci przymierzenia czegokolwiek na miejscu sa praktycznie zadne, chyba ze komus bedzie sie chcialo rozkrecac ktores z aut demonstracyjnych (w co mocno watpie).

Tez rozwazam zakup podlokietnika i z research'u ktory do tej pory zrobilem rowniez wynika ze nie trzeba wymieniac tunelu srodkowego. Natomiast wazne jest by miec wlasciwa zaslepke tunelu - po zamontowaniu podlokietnika trzeba miec zaslepke od wersji fabrycznie wyposazonej w podlokietnik.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
z research'u ktory do tej pory zrobilem rowniez wynika ze nie trzeba wymieniac tunelu srodkowego. Natomiast wazne jest by miec wlasciwa zaslepke tunelu - po zamontowaniu podlokietnika trzeba miec zaslepke od wersji fabrycznie wyposazonej w podlokietnik.

 

Jesteś pewien ,że w miejsce zaślepki można założyć tą z podłokietnika ?

Kupiłem tunel z podłokietnikiem z auta wyposażonego z sterowanie nawigacją. Ja tego nie mam i teraz na konsoli straszy otwór :

http://img525.imageshack.us/img525/2505/17102011051.th.jpg

:mad2: :duh:

Szukam "zaślepki" z dwoma uchwytami na napoje :

http://img6.imageshack.us/img6/5474/c207035075.th.jpg

 

 

Pytanie : czy spasuje, czy można przełożyć do mojej konsoli sam podłokietnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ,że w miejsce zaślepki można założyć tą z podłokietnika ?

 

Niestety nie mialem jeszcze okazji sprawdzic, bo podlokietnik ktory kupilem okazal sie niekompletny - mi z koleji brakuje zaslepki przy zawiasie samego podlokietnika, ktora niestety nie wystepuje jako samodzielna czesc :P - viewtopic.php?f=164&t=160990

 

Kupiłem tunel z podłokietnikiem z auta wyposażonego z sterowanie nawigacją. Ja tego nie mam i teraz na konsoli straszy otwór

Szukam "zaślepki" z dwoma uchwytami na napoje

Pytanie : czy spasuje, czy można przełożyć do mojej konsoli sam podłokietnik ??

 

Moj podlokietnik tez byl w komplecie z tunelem pod idrive; dokladnie nie pamietam juz jak wyglada od spodu, ale cos mi sie zdaje ze tam zbytnio nie ma mozliwosci na wymiane 'cupholdera + dziury na idrive' na 'dwa cupholdery', jako ze calosc jest niejako zintegrowana z samym tunelem - nie jest to czesc osobno wkladana na zasadzie zaslepki. Polecam to jeszcze raz zweryfikowac, bo moze sie oakzac ze aby miec dwa cupholdery trzeba niestety wymienic caly tunel.

 

Co do spasowania - trzeba by ustalic czy w RealOem wystepuje osobno czesc pt. 'tunel pod podlokietnik'. Jesli nie, to znaczy ze tunel zawsze jest ten sam i jedyna roznica to sam podlokietnik + tylnia zaslepka. Jesli tak by bylo, wtedy mozesz jechac z obecnym tunelem.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlokietnik ktory kupilem okazal sie niekompletny - mi z koleji brakuje zaslepki przy zawiasie samego podlokietnika, ktora niestety nie wystepuje jako samodzielna czesc :P - viewtopic.php?f=164&t=160990]

 

mój podłokietnik powinien być kpl. bo kupiłem go razem z tunelem, więc zaślepkę przy zawiasie przełożę z zakupionego.

POwinno więc wszystko grać a uchwyty na napoje zleję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie kupujcie w ASO powiedzą oczywiście ze trzeba kupić nowy tunel. Nie trzeba wymieniałem wiem na 100% trzeba zdjąć zaślepkę z tyłu tunela tego który macie obojętne czy FL cz VFL - podłokietniki sa takie same pasuje każdy. Odkrecić chyba 4 śróby nastepnie jest tam taka czarna blach którą trzeba wykręcić ( warto pluzować śróby po mieszkiem ręcznego i tą z boku pod zaślepką, wtedy cały tunel latwo podnieśc trochę do gory) Włożyć z tyłu podlokietnik przykręćić śróby i gotowe.Nową zaslepkę tylną trzeba dokupić ta pod zawias nie do kupienia -chyba tylko szrot. Mnie sprzedali podlokietnik z werscji VFL chociaż zapewniali że jest FL dokupiłem nową pokrywę FL i co ciekawe też pasuje do VFL. Koniec nic już nie dokupuję bo mozna dostać kota. Handlarze sprzedają to co akurat potrzebujesz nie wszyscy wiedza ze jest wersja Fl i VFL że jest rózna faktura materiałów i potem w aucie jest jak w tobołku cyganki, nie wszystkim to wadzi ale ja nienawidzę takich puzli. Juz nigdy więcej żadnych doposażeń auto trzeba kupić takie jakie się chce, potem dokupywanie kosztuje w efekcie tyle samo co zamontowane fabrycznie . No coź człowiek uczy się na błędach ale mimo wszystko lubię to autko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie kupujcie w ASO powiedzą oczywiście ze trzeba kupić nowy tunel. Nie trzeba wymieniałem wiem na 100% trzeba zdjąć zaślepkę z tyłu tunela tego który macie obojętne czy FL cz VFL - podłokietniki sa takie same pasuje każdy. .

 

potwierdzam, spasował u mnie i leży jak ulał. Przy zakupie mogłem tylko zwrócić uwagę na wersję bo mam z gniazdem telefonu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie kupujcie w ASO powiedzą oczywiście ze trzeba kupić nowy tunel. Nie trzeba wymieniałem wiem na 100% trzeba zdjąć zaślepkę z tyłu tunela tego który macie obojętne czy FL cz VFL - podłokietniki sa takie same pasuje każdy. Odkrecić chyba 4 śróby nastepnie jest tam taka czarna blach którą trzeba wykręcić ( warto pluzować śróby po mieszkiem ręcznego i tą z boku pod zaślepką, wtedy cały tunel latwo podnieśc trochę do gory) Włożyć z tyłu podlokietnik przykręćić śróby i gotowe.Nową zaslepkę tylną trzeba dokupić ta pod zawias nie do kupienia -chyba tylko szrot. Mnie sprzedali podlokietnik z werscji VFL chociaż zapewniali że jest FL dokupiłem nową pokrywę FL i co ciekawe też pasuje do VFL. Koniec nic już nie dokupuję bo mozna dostać kota. Handlarze sprzedają to co akurat potrzebujesz nie wszyscy wiedza ze jest wersja Fl i VFL że jest rózna faktura materiałów i potem w aucie jest jak w tobołku cyganki, nie wszystkim to wadzi ale ja nienawidzę takich puzli. Juz nigdy więcej żadnych doposażeń auto trzeba kupić takie jakie się chce, potem dokupywanie kosztuje w efekcie tyle samo co zamontowane fabrycznie . No coź człowiek uczy się na błędach ale mimo wszystko lubię to autko.

 

Widze, ze mamy podobne odczucia co do pozniejszego doposazania auta. Generalnie jest to sliski temat, ilosc mozliwych opcji / wersji itp. powoduje ze zawsze jest ryzyko kupienia czegos co do konca nie bedzie pasowalo - czy to fizycznie, czy kolorystycznie, szczegolnie przy kupnie przez Allegro. Pozatym zawsze jest szansa otrzymania czesci niekompletnej badz zniszczonej, tak jak piszesz, handlarze tak naprawde nie znaja sie na tym co sprzedaja.

Ja do tej pory dodalem jedynie sportowa skorzana kierownice bez multifunkcji, galke zmiany biegow z chrom ringiem i alu felgi. Na zamontowanie czeka uchwyt recznego z chromowana wstawka oraz chromowana nakladka na wydech. Z checia dolozylbym jeszcze wlasnie podlokietnik i jakies fajne listwy wewnetrzne ale wiem ze w przypadku tych rzeczy sprzedaz wysylkowa odpada - tylko odbior osobosty, dokladne obejrzenie czy wszystko jest kompletne, czy pasuje itp. i jedynie wtedy ew. kupno :)

 

PS1. z ta zaslepka podlokietnika wewnetrznego zawiasu temat faktycznie jest niewesoly, jedyne co pozostaje to cierpliwie szukac i np. kupic jakis zdekompletowany podlokietnik celem wykorzystania tej czesci albo z wersji angielskiej za niewielkie pieniadze. Mnie sie specjalnie nie chce, wiec bede chcial sprzedac ten co mam z zaznaczeniem ze czesci brakuje by odzyskac choc czesc pieniedzy i kupic jakis inny, kompletnty bo nie mam juz checi / czasu na wertowanie Allegro i obdzwanianiu handlarzy. Troche szkoda, bo ten co mam jest w idealnym stanie i w dodatku fajna wersja - kieszen na ipod pod podlokietnikiem, obicie ze sztucznej skory, duza kieszen po podniesieniu wieczka bez tej bezsensownej podzialki na tel. itp.

 

PS2. jak rozpoznac czy podlokietnik jest z wersji poliftowej??

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura eko skóry podłokietnika konsoli środkowej musi być taka sama jak podłokietników w drzwiach. Wersja VFL ma zupełnie inną i to niestety widać . Inna jest również faktura zaślepek muszą być identyczne jak plastik konsoli środkowej. Jak masz taki podłokietnik to montuj szkoda kasy ciągle to sprzedawać i kupować. Zaślepkę dokupisz to domontujesz. Chyba trzeba przejechać się na giełdę i coś poszukać, na allegro nie ma co liczyć obdzwoniłem paru handlarzy ale nie wiedzą o czym mówię. Oglądałem

Twoje zdjęcia i wydaje mi się że niestety jest to VFL ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura eko skóry podłokietnika konsoli środkowej musi być taka sama jak podłokietników w drzwiach. Wersja VFL ma zupełnie inną i to niestety widać . Inna jest również faktura zaślepek muszą być identyczne jak plastik konsoli środkowej. Jak masz taki podłokietnik to montuj szkoda kasy ciągle to sprzedawać i kupować. Zaślepkę dokupisz to domontujesz. Chyba trzeba przejechać się na giełdę i coś poszukać, na allegro nie ma co liczyć obdzwoniłem paru handlarzy ale nie wiedzą o czym mówię. Oglądałem

Twoje zdjęcia i wydaje mi się że niestety jest to VFL ale może się mylę.

 

Dzieki za szczegolowa odpowiedź. Na tym moim niekompletnym podlokietniku widze że jest naklejka z zapisem najpewniej będącym datą: 19.10.07 co chyba jednoznacznie sugeruje ze jest to wersja z przed liftu VFL. W temacie dokupienia tej zaslepki zawiasu / calego podlokietnika z przeznaczeniem na czesci to bylem jakis czas temu na gieldzie w Slomczynie ale generalnie szkoda czasu - nic ciekawego tam nie ma, z czesci to co najwyzej alu felgi mozna tam dokupic.

Mimo wszystko chyba bede chcial kupic cos kompletnego juz po FL zeby wszystko mi pasowalo do całości, bo tez mam male zboczenie na punkcie wsadzania zbieraniny rożnych starych gratów do prawie nowego (no ok - juz prawie rocznego :norty: ) auta.

Jesli dobrze rozumiem to gwarancja kupienia podlokietnika w wersji poliftowej FL jest kupno takowego z E81 bo one nie wystepowaly w wersjach VFL - dobrze rozumuje?

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj z tym w drzwiach jak jest VFL to różnicę zobaczysz od razu. Te VFL sa pokryte eko skora taką jakby kropkowną te nowe maja fakturę bardziej przypominającą naturalną skórę.Niekoniecznie musisz kupować od E81 pasuje każdy ale po FL. Sprawdź dokładnie ten swój bo trudno jednoznacznie powiedzieć ze zdjęcia wydaje mi się ze jest VFL ale zobacz. Jak dołożysz do drzwi to skumasz o co chodzi. Trzeba kupić po Fl bo jak nie wiesz że są różne to może tego nie widzisz, ale jak już wiesz to potem to widzisz za każdym razem jak wsiadasz do auta i tak cie to wkurza że trzeba wywalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj z tym w drzwiach jak jest VFL to różnicę zobaczysz od razu. Te VFL sa pokryte eko skora taką jakby kropkowną te nowe maja fakturę bardziej przypominającą naturalną skórę.Niekoniecznie musisz kupować od E81 pasuje każdy ale po FL. Sprawdź dokładnie ten swój bo trudno jednoznacznie powiedzieć ze zdjęcia wydaje mi się ze jest VFL ale zobacz. Jak dołożysz do drzwi to skumasz o co chodzi. Trzeba kupić po Fl bo jak nie wiesz że są różne to może tego nie widzisz, ale jak już wiesz to potem to widzisz za każdym razem jak wsiadasz do auta i tak cie to wkurza że trzeba wywalić.

 

Dzisiaj zgodnie z Twoja sugestia wzialem ten moj podlokietnik do auta celem dokonania porownania i z cala pewnoscia moge stwierdzic ze jest to jednak wersja po lifcie FL. Material skoropodobny podlokietnika idealnie pasuje do boczkow drzwi, tak samo zgadza sie faktura tylniej zaslepki podlokietnika z ta ktora jest w aucie. Zreszta, jesli dobrze pamietam to lift byl w maju 2007 (pierwotnie myslalem ze w 2008) co zgadzal by sie z data 19.10.07 na podlokietniku jako juz od wersji poliftowej. No i teraz zagwostka co robic, zastanawiam sie czy w ogole uda sie dokupic ta zaslepke. Niby mozna by bylo zamontowac narazie bez zaslepki, w sumie jej i tak nie widac jak podlokietnik jest opuszczony, ale wieje mi to troche drutem i wolalbym sie wstrzymac do czasu jak calosc bedzie kompletna.

Widze ze jest np. do kupienia obecnie cos takiego za stowke dla tej zaslepki: http://allegro.pl/bmw-e87-podlokietnik-i1851901335.html no ale tu kolor sie nie zgadza - niby mozna dac do malowania pod kolor. Za sam podlokietnik z tylnia zaslepka tunelu dalem 220 PLN wiec raczej korzystnie, natomiast cos czuje ze cokolwiek na tym zaoszczedzilem teraz doplace celem zdobycia tej zaslepki :oops: Generalnie jest to nauczka by kupowac jedynie kompletne graty, bo potem ze skompletowaniem zestawu jest niezly cyrk.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do tapicera to Ci to dorobi. Wytnie z tworzywa oklei skórą wklei w rynienki w tylnej zaślepce w które wchodzi ta brakująca zaślepka i naprawdę jest ok . Ja tak zrobiłem, szkoda sprzedawać tego co masz jak ma dobrą pokrywę, kupisz nowy z zaślepką a pokrywa będzie inna i to dopiero obciach bo widać to od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do tapicera to Ci to dorobi. Wytnie z tworzywa oklei skórą wklei w rynienki w tylnej zaślepce w które wchodzi ta brakująca zaślepka i naprawdę jest ok . Ja tak zrobiłem, szkoda sprzedawać tego co masz jak ma dobrą pokrywę, kupisz nowy z zaślepką a pokrywa będzie inna i to dopiero obciach bo widać to od razu.

 

IMO sugestie niezla, aczkolwiek tak sie zastanawiam czy z dwojga zlego nie lepiej jednak kupic np. ten jasny podlokietnik z linka za 100 PLN wylacznie dla samej zaslepki i nastepnie ja pomalowac na czarno. Sadze, ze jesli zrobilo by sie to porzadnie (zmatowienie, odtluszczenie, potem kilka warstw czarnej farby matowej do plastykow w sprayu i na koniec jakis bezbarwny lakier) to efekt bylby nie gorszy niz w przypadku oryginalnej czarnej zaslepki i mimo wszystko bardziej profi niz w przypadku prowizorki dorabianej u rzemyslnika.

Poza Allegro mozna jeszcze patrzec np. na ebay.co.uk - czasem trafiaja sie jakies okazje za grosze, gorzej natomiast z kosztami wysylki.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podlokietnikowe żale cd. :D

Zadzwonilem dzisiaj w sprawie ogloszenia dot. czesci wnetrza E81 ktore widzialem na Allegro kilka tygodni temu: http://allegro.pl/show_item.php?item=1888034032

Po otrzymaniu informacji ze ogloszenie jest aktualne i ze poliftowy podlokietnik jest do kupienia za 200 PLN wsiadlem w auto i zrobilem trase Warszawa-Plock.

Na miejscu okazalo sie ze podlokietnika nie ma :duh: Gosciu szukal i szukal w swoim garazu, natomiast koniec koncow nie mogl znalezc (co tez specjalnie nie dziwi bo tak zawalonego zlomem garazu dawno nie widzialem) w efekcie czego wrocilem do Warszawy, przejechawszy ~230km i marnujac ok. 3.5h z pustymi rekoma :twisted:

 

PS. gosciu ma jakies plastyki, elementy wnetrza itp. natomaist jest to wszystko skladowane b. niedbale i szczerze mowiac to nie pokusilbym sie o zakup wysylkowo, chyba ze komus nie przeszkadza jak czesc ktora dostanie okaze sie np. porysowana :?

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.