Skocz do zawartości

[E88] 120d N47 elektryka, bezpieczniki


Michu88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Powróciłem do tematyki BMW po długiej przerwie i mam problem z zasilaniem poszczególnych drobnych elementów auta. Bez problemu zlokalizowałem skrzynkę bezpieczników (za schowkiem na rękawiczki - dla tych co szukają). Znalazłem diagram zawierający legendę z numeracją, lokalizacją i rodzajem bezpiecznika dla danego obwodu.


Jednak nigdzie nie mogę znaleźć właściwego opisu znajdujących się elementów na danym obwodzie zasilania. Z tego co zauważyłem są przynajmniej 3 warianty skrzynek w zależności od modelu, silnika oraz samego wyposażenia. Numer mojej skrzynki wg. załączonej legendy to 9 232.904.1 E 3590 Z. Znalezione opisy zwykle nie opisują właśnie tej skrzynki.


Pytanie brzmi: na jakim obwodzie (bezpieczniku) znajduje się oświetlenie schowka na rękawiczki?


Uzupełnię, że całe oświetlenie dolne i górne wnętrza jest już sprawne, to w bagażniku również.


Najprościej było by zrobić bypass zasilnia z innego wolnego pola, bo masa sprawna ale chciałbym to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za schemat liczyłem jednak, że może być to inny bezpiecznik ponieważ 77 jest sprawny. Mam oświetlenie wnętrza i bagażnika. Nie świeci się tylko w schowku rękawiczek. Masa jest sprawna więc rozpiąłem wtyczkę zalutowałem końcówkę i wpiąłem nowy kabel w skrzynkę w miejscu 52 (wolne) robiąc taki bypass z bezpiecznikiem 5A.


W razie gdyby kiedyś udało się zlokalizować powód usterki zawsze można przywrócić do stanu fabrycznego, póki co nie ma ciągłości przewodu ze skrzynki w miejscu 77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobre pytanie, przeskanowałem takim podstawowym skanerem i jedyny błąd dot. FRM to ten poniżej. Z tego co pamiętam to od czujnika poziomowania świateł.


9CB4

Raw code: 9CB4

ECU: Central module (in driver's footwell) (FRM)

Status: Oczekiwana usterka obecna, Sprawdzone i przechowywane w nieulotnej pamięci, Zweryfikowana usterka obecna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.