Skocz do zawartości

Swap silnika BMW E82


Dazpien

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Bardzo chciałbym ograniczyć jakieś ironiczne komentarze w tym wątku typu "nie opłaca Ci się" albo "jak nie masz umiejętności to się nie bierz za to" - a pytanie jest z rodzaju tych "grubszych" :D


Mam 123d, jaki byłby koszt i czy jest to wykonalne wrzucić do niego silnik ze 135? Rozumiem, że silnik, przewody paliwowe, skrzynia pewnie też i generalnie cały osprzęt silnika jest do wymiany, ale pytanie brzmi czy jest to wykonalne i w jakim zakresie cenowym. Robiłem jakiś wstępny research w zakresie ile może kosztować sam silnik, zakładam około 10 tys. Czy ktoś z Was robił taki swap? Jak to jest w kwestii rejestracji później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko jest wykonalne. Wywalasz wszystko z auta. Zaczynasz od wiazki, musi byc od 135i, pozniej cala reszta, jest tego tyle iz nie ma sensu/czasu wypisywac. Sadze ze realnie 50-60tys. Z zarejstrowaniem nie ma problemu, zglaszasz zmiane silnika.

Ps, za 10tys to kupujesz wal z blokiem n54, nie silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega kkx5 może rozwinąć temat kosztów? Mi też chodzi po głowie zrobienia ze 116i -130d. Plan jest taki, by kupić e90 i zrobić z niej dawcę do przeszczepu. Koszt 3ki ( anglik, rozbitek) 20-30 tys?

Skąd więc 50-60 tys? Robocizna?

I proszę o brak ironii, bo mogę wydać taką kwotę. To ma być tylko zabawka. Na co dzień jest f20 i f16. Denerwuję mnie takie podejście, bo znam mechaników u których jest wszystko drogo , a jak przyjdą do mnie coś przetoczyć , to np. za tarcze najlepiej by było dać 30zł.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ile sadzisz wezmie warsztat za rozebranie do golasa dwoch aut, lacznie z zawieszeniem, wyciagniecie calej wiazki z twojego, zakup wiazki EU od e90 (nie bylo 3.0d w e87) nastepnie dostosowanie tej wiazki do twojej bo caly tyl jest inny.....itp itd, 5tys? 10tys?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mowa byla o 135i, tam nie kupisz anglika za 20-30tys. Ja za 10tys bym tego nie robil. Zrobilem wiele i wiem ile jest pracy. Tygodnie dlubaniny. Projekt fajny, 130d z silnikiem n57, do tego 8hp, ale to juz pod 80tys zajezdzamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co to za grupa społeczna (mechanicy) co muszą kasować 120 zeta za 5 min roboty. Ja wiem, powiesz licencje na programy…

Ale ja też kupuje maszyny po 100 rys. i biorę 100, ale za godz. I dokładności 0,01.

Wytłumacz mi więc postępowanie mechaników samochodowych. Pachnie tu cwaniactwem. Dlatego uważam , że 10 tys.. za taką robotę to już wysoka cena.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przelozenie to jest odkrecamy, przykrecamy, to strona mechaniczna. Czasochlonna ale prosta. Problemem jest wiazka auta i elektronika. Tu jest duzo dlubaniny poniewaz musisz wszystko dostosowac do danego auta, dokladnie tak, dostosowac. Bmw od 2004r robi wiazki pod dane auto, nigdy nie trafilem na taka sama. To ty uwazasz ze nie widzisz wiecej niz 10tys. Robiles to kiedys? Nie? Wiec o czym rozmawiamy. Nie interesuja mnie kompletnie takie wywody ze ktos cos robi innego a pisze ile moze kosztowac cos o czym nie ma pojecia. Tak z grubsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik to robił wiele razy i mówi , nie ma problemu. Ogarnia elektronikę. Kwestia fachowości. Ostatnio przerabiał 7 pb na diesel „na moich oczach”

Na olx jest ( lub była) 130d za 30 tyś. Ktoś dokłada do interesu?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mój mechanik to robił wiele razy i mówi , nie ma problemu. Ogarnia elektronikę. Kwestia fachowości. Ostatnio przerabiał 7 pb na diesel „na moich oczach”

Na olx jest ( lub była) 130d za 30 tyś. Ktoś dokłada do interesu?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jesli rozkraczyl mu sie m47, to wstawil m57, tani w zakupie, diesel na diesel i wiazka ta sama. Ty chcesz pb na on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlatego uważam , że 10 tys.. za taką robotę to już wysoka cena.

Hmmm.Skoro masz apetyt na taki projekt,oraz warunki i fundusze to sprubój wykonać taką akcje samodzielnie i wyceń swoją prace-ile byś skasował klienta gdybyś miał to wykonać jako usługe...Był by to wyznacznik dla chetnych do takich akcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokladnie, ludzie zapominaja ze placa nie za dni pracy a wiedze/zdolnosci/programy i mozliwosc takich projektow. W glowach jest tylko, robil dwa tygodnie a chce 20tys, a gdzie lata nauki i doswiadczen? A gdzie zrozumienie jak auto jest zbudowane i jak postawione elektronicznie? Jest taki gosc, TurboLamik, robi magie ze skrzyniami 8hp, dzwonilem i pytalem ile za takie cos do e90, odpowiedzial 14tys i tydzien pracy. Nie skusilem sie, zrobilem sam ale zajelo mi to 4ry miesiace codziennego grzebania w aucie, a mam pojecie o bmw....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kolega kkx5 powinien iść wykładać na politechnice. Ja też nam wyższe, drogie maszyny robię projekty, a płacą mi za wykonaną pracę. Koniec , kropka. Czasem mam wrażenie , że ludzie przeceniają swoją pracę i „wiedzę’



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zaczyna sie, kolejny co najezdza na moja osobe a ma totalne zero pojecia o bmw. Ty pytasz o zbudowanie auta customowego :mad2: :mad2: :mad2: Steet legal...Nie pytasz o wymiame walu korbowego w n45, wymiane tarczy hamulcowej na zimmerman, to zrobi kazdy "Janusz". Odpal tv i zobacz ile za takie cos sie placi. Odpadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.