Skocz do zawartości

Automatyczne zamknięcie dachu


maniek6600

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wyczytałem że przy E60 jeśli czujnik deszczu wykryje deszcz zamyka automatycznie szyberdach. Czy to samo jest możliwe w E88 by sam zamkął dach?



Takie coś znalazłem?


Zamknięcie szyberdachu przy deszczu (tylko przy włączonym sensorze deszczu)

SHD lub HSDH REGENSCHLIESSEN - aktiv

Kodować tylko z włączonym zapłonem i zamkniętym szyberdachem, jeśli pojawią się błędy to należy:


- włączyć zapłon;

- sprawdzić czy szyberdach jest w pełni zamknięty;

- nacisąć przycisk otwarcia szyberdachu i trzymać 1 minutę dopóki szyberdach ponownie się zamknie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz sprawdzić zakodować , według mnie marna pociecha z tego bo działa to tylko jeśli zapłon jest włączony .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć coś pokićkane w aucie bo u mnie jest czujnik+szyberdach i na zapalonym silniku wystarczy wylać szklankę wody w okolice lusterka i szyberdach sam się zamyka. Co do zwalniania do 50 to polemizowałbym, ponieważ nie raz zamykałem dach przy 100km/h, może w przypadku tej konkretnej sytuacji jaką jest deszcz, jest ograniczenie do 50.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od czytania ze zrozumieniem muszę poćwiczyć oznaczenia nadwozia :mad2:

Mogę Cię pocieszyć że raczej jest to możliwe ponieważ jeśli da się zamknąć dach z kluczyka to i da się żeby zamknął się w trakcie wykrycia deszczu. Ale szczerze dla mnie byłaby to zbędna funkcja, ponieważ w przypadku deszczu na milion % Ty wcześniej to zauważysz i zamkniesz dach niż zrobi to za Ciebie czujnik deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.