Skocz do zawartości

BMW E87 1.6 N45 Szarpie oraz faluje na niskich obrotach.


Bartoszku12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie !


Jak w temacie. Posiadam BMW e87 1.6 N45 z 2006 roku z przebiegiem 170tys km.

Jakis czas temu został wymieniony rozrząd i od tamtego czasu mam problemy. Auto przy ruszaniu badź przy bardzo niskich obrotach zaczyna szarpac . Dzieje sie to głownie na 1 oraz 2 biegu . Przy wyzszej prędkości oraz obrotach wszstko jest ok . Gdy zostawiam auto na wolnych obrtoach zaczyna falować. Zapalił sie również 'check engine ' , kody błędów są następujące : 2B62 ( camshaft sensor intake ) 2A88 ( Vanos exhaust ) 2A83 ( Vanos intake ) oraz 2C55 ( Oxygen-sensor ageing , period ) . Mechanik polecił mi zmienić czujniki położenia wałków rozrządu. Tak też zrobiłem , zostały wymienione oba ( firmy Febi ) jednak problem pozostaje ten sam . Dodam jeszcze , że przed wymiana czujników auto raz na jakis czas traciło moc i nie falowało na obrotach , po ponownym włączeniu silnika miało wiecej mocy ale obroty wariowały .

Mechanik polecił mi zmienić pompe olejową , według niego to jest problem ... Jest to dość drogi zabieg dlatego wolę pierw sie upewnić czy jego diagnoza moze byc trafiona.


Bardzo dziekuje wszsytkim za pomoc i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie koniecznie, te bledy moze powodowac "slaba", zapchana pompa olejowa. Brak cisnienia oleju na wolnych, vanosy nie utrzymuja rozrzadu w odpowiedniej pozycji i wali bledami korelacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.