Skocz do zawartości

tweetery logic 7 do stereo e87


Mikołaj120d

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Planuję zrobić małą modyfikacje w moim 120D. Temat raczej oklepany ale nie znalazłem jakichś wrażeń albo pomysłów w tej kwestii. W moim aucie jest navi ccc prof+ audio stereo. Chciałbym podpiąć pod fabryczne złącza głośników w drzwiach, głośniki wysokotonowe, na pewno w trójkątnych maskownicach drzwi przednich i zastanawiam się nad zmianą półek w bagażniku na te od hifi/logic i tam również podpiąć pod te fabryczne wtyczki tweetery logic 7. Czy ktoś to robił? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

O ile z tyłu wg mnie nie warto, to warto w przednich drzwiach zmienić średniotonowe i wysokotonowe na te z logic7. Koszt stosunkowo niewielki, a efekt wyraźny na plus.


Z tym, że aktualnie masz tak dokodowaną jednostkę, aby podbijała wysokie tony, nadrabiając braki głośnika szerokopasmowego w drzwiach. Żeby to ogarnąć jak należy, to powinieneś przekodować radio aby wyłączyć korekcję.




Niedawno podobną robotę robiłem w E60.

Fabrycznie był system Hifi. Głośniki w drzwiach wylądowały z Logic7(mid i tweeter).

Subwoofery wymienione na głośniki z logic7 z przedliftowego E65(jedyne, które mają impedancję 4ohm)

Do tego zamiast wzmacniacza hifi(tego małego do subwooferów), zamontowany został wzmacniacz 4 kanałowy pracujący w mostkach(zamiast 30W na kanał, mamy 120W). Różnica bardzo wyraźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile z tyłu wg mnie nie warto, to warto w przednich drzwiach zmienić średniotonowe i wysokotonowe na te z logic7. Koszt stosunkowo niewielki, a efekt wyraźny na plus.


Z tym, że aktualnie masz tak dokodowaną jednostkę, aby podbijała wysokie tony, nadrabiając braki głośnika szerokopasmowego w drzwiach. Żeby to ogarnąć jak należy, to powinieneś przekodować radio aby wyłączyć korekcję.




Niedawno podobną robotę robiłem w E60.

Fabrycznie był system Hifi. Głośniki w drzwiach wylądowały z Logic7(mid i tweeter).

Subwoofery wymienione na głośniki z logic7 z przedliftowego E65(jedyne, które mają impedancję 4ohm)

Do tego zamiast wzmacniacza hifi(tego małego do subwooferów), zamontowany został wzmacniacz 4 kanałowy pracujący w mostkach(zamiast 30W na kanał, mamy 120W). Różnica bardzo wyraźna.

 

I tutaj pytanie, czy jest sens zkładać tweety logic bez wzmacniacza, może lepiej założyć te od hifi- otrzymałem od znajomego informacje, że takie rozwiązanie jest lepsze ze względu na dane techniczne głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I tutaj pytanie, czy jest sens zkładać tweety logic bez wzmacniacza, może lepiej założyć te od hifi- otrzymałem od znajomego informacje, że takie rozwiązanie jest lepsze ze względu na dane techniczne głośników.

We wspomnianej E60 głośniki w drzwiach są nadal podłączone do radia. Dodatkowy wzmacniacz zasila tylko subwoofery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Warto. Poprawa dzwieku jest na duzy plus.

 

kolego, zakładać te od logic czy od hifi i dlaczego? cena praktycznie taka sama.. tak jak mówiłem, całość ma jechać bez wzmacniacza

Skoro są w tej samej cenie, to nie warto pchać się w HIFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Warto. Poprawa dzwieku jest na duzy plus.

 

kolego, zakładać te od logic czy od hifi i dlaczego? cena praktycznie taka sama.. tak jak mówiłem, całość ma jechać bez wzmacniacza

Jeden "pies" co tam zalozysz. Graja podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Od jakiegoś czasu już mam je w aucie. Dla osób które się zastanawiają- polecam. Sygnał z aux, dobry korektor w źródle dźwięku i granie jest po prostu przyjemne, nie zwala z nóg ale jak osłuchałem efektu to mam wrażenie, że właśnie tego mi brakowało. Głośniki z montażem wyniosły mnie 140zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.