Skocz do zawartości

Przerywanie i brak mocy


Bioły1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moja jedynka tzn od jakiegoś czasu cyklicznie co jakiś czas pojawia się problem . Autko jeździ normalnie i nagle podczas jazdy zaczyna przerywać w sposób taki ze mam cały czas wciśnięty gaz tak samo a auto tak jakby „skaka” i przerywa a po chwili zapala się check.Ruszanie wtedy z miejsca jest denerwujące bo trzeba dodać dużo gazu żeby nie zgasło itp. Komp pokazuje błąd 0402 z recyrkulacja spalin i przez to wymieniłem zawor EGR na oryginalny nowy plus elektrozawor sterujący również ale problem co kilka dni wraca ( w inne dni autko jeździ normalnie ) . Dodam ze podczas odpalania rano obroty przez chwile falują a potem się normują ale dalej przerywa a czasami odcina mu moc tzn mam 3tys obrotów a tu zero mocy tak jakby turbina nie działała po czym za chwile po redukcji jest okej . Co to może być ? Błędów oprócz tej recyrkulacji nie ma :/ silnik to 2.0d N47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego fajnie by było abyś podał model tej jedyneczki , miesiąc i rok produkcji. Ewentualnie Vin


A przyznaj się , czy pytałeś o to wujka GOOGLE.....????

Bo tam wszystko jest......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to E81 rok 2007 lipiec już po lifcie :) przebieg to 310tys prawdziwe . Wujka pytałem ale sami wiecie ze tam można wyczytać ze wszystko do wymiany a przede wszystkim EGR i tak tez zrobiłem ale bez efektu :/ dodam ze w ostatnim roku regenerowalem DPF bo się zapchał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to jeżeli wymieniłeś EGR i jego sterownik to pozostaje wymienić jeszcze przewody podciśnienia


http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/E81/Europe/118d-N47/L-N/jul2007/browse/engine/vacuum_control_agr/

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody były sprawdzane podmieniane i bez efektu :/ czy to może być wina przepływomierza ? Nie chce kupować w ciemno bo kosztuje około 600zl a mechanik o nim nie wspominał gdy zapytałem tylko szukał przyczyny w EGR ale Jest na bank sprawny bo na starym było to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic mi ten kod błędy nie mówi, podepnij komputer z inpa i wklej odczytany błąd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.