Skocz do zawartości

Problem z cisnieniem paliwa. 120d n47


Molakxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam problem z moim BMW e82 (n47) 177km. Pisze tutaj ponieważ żaden mechanik nie może sobie z nim poradzić i już nie wiem co mam robić. Zacznę od początku silnik przeszedł poważna usterke lecz przed tym zdarzeniem 2 razy zdarzyło mi sie ze przy dynamicznym przyspieszaniu wyskoczył mi błąd silnika. Później przeszedl on generalny remont i zaczęły sie kłopoty. Przy 2 tys obrotów wyskakiwal błąd (za wysokie cisnienie na szynie wtryskowej). Mechanik wymienił czujnik na pompie, adaptowal wtryskiwaczne i błąd ten zaczął sie pojawiać ale przy wysokim zakresie, powyżej 3 tys obrotów. Ponieważ nie przeszkadzało mi to, bo jeżdżę spokojnie wiec błąd sie nie pojawiał stwierdziłem ze zostawie to tak jak jest. Jeździłem tak 1.5 roku, teraz oddałem samochód do profesjonalnego zakładu specjalizującego sie w marce BMW. Panowie mechanicy wymienili jeszcze raz czujnik na pompie i obydwa czujniki ja szynie lecz nic to nie dało. Sprawdzili również całą instalacje elektryczną. Później powiedzieli ze aby dalej kontynuowac diagnostykę należy naprawić istniejącą usterkę, turbo sprężarka nie przechodzila testów Panowie nastawiali różne wartości a ona caly czas pokazywała 25. Została wymieniona na nową, lecz problem z cisnieniem paliwa nie znikł. Pompa wysokiego cisnienia została ponoć sprawdzona i wszystko z nią ok. Teraz wtryskiwacze pojechały do sprawdzenia lecz wydaje mi sie że sa sprawne (były sprawdzane przy remoncie silnika). Moze ktoś mial taki przypadek i podrzuci jakis pomysl co powinienem zrobić? Niestety nie znam dokladnie kodu błędu ale oznacza on zbyt wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej. Pozdrawiam Edytowane przez Molakxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wklej ten błąd. Popraw tytuł - dopisz 120d n47.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , ten błąd to na pewno zbyt wysokie ciśnienie na listwie ?

Jeśli wyskakuje błąd silnika powyżej 3000obr przy przyśpieszaniu to raczej zbyt niskie ciśnienie , a powodem jest pompa wtryskowa :D

Chyba że ja się na pompach nie znam :oops:

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ten sam problem miałem w 123d, czujniki na starcie od innego auta pozyczone, sprawdzone - nie one. Jak już brakło pomysłów auto zaprowadzone do Sławka - post wyżej jego odpowiedz. Szybka diagnoza - pompa wtryskowa. W dobrej cenie ogarnął i części i naprawę, problem z odcięciem mocy zniknął ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.