Skocz do zawartości

[E87] wkład lusterka fotochrom


sruba5

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić wkład lusterka kierowcy - teraz jest fabryczny fotochrom, ale wylany i do niczego się juz nie nadaje. Chce założyć zwykłe szkło, bez fotochromu ale z grzaniem. Wkład fotochrom jest wpięty na wtyczkę 4-PIN, wkład z grzaniem ma 2-PIN. Które piny/kable z oryginalnej wtyczki 4-PIN mam podpiąć do nowego wkładu tak, aby grzanie działało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

- czewony - grzanie +

- brązowy - grzanie -

Niby komp wyświetla błąd grzanych lusterek jak da się na odwrót ale, ja chyba tego nie zaobserwowałem. Zrobiłem sobie przejściówke, kupując dwie wsuwki na grzane lusterko, a piny do wtyczki wziąłem ze starej płyty głównej z kompa. Działało.

Kup jakieś szkło fotochrom od anglika. Szkła są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć Panowie,

Odgrzebię trochę temat. Mam w swojej jedynce lusterko fotochrom 4-pinowe, ale nigdzie na necie nie mogę znaleźć żeby takiego samego żeby wymienić. Czy da radę pospinać, a jeśli tak to jak 4pin do lusterka 3pinowego albo 5 pinowego? Zależy mi żeby ten fotochrom działał, a wszystkie luterka fotochromatyczne, które znalazłem w necie mają 3 albo 5 pinów, nie 4 jak u mnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W ktorym moejscu masz 4 piny? Mówisz o wkladzie,, bo o tym jest temat? Czy o calym lusterku, ktore moga byc 3 lub 5 pinowe. Do E8x nie bylo 4 pinowych calych lusterek. Najlepiej wstaw fotę miejsca o którym piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu wtyk jaki mam w lusterku.

thumb_show.php?i=gfyz2rwy2

Na drugim zdjęciu wtyczka jaka wychodziła z mojego wkładu lusterka - wtyczka jest na białej taśme więc nic więcej tam nie widać.

thumb_show.php?i=m2hwq3ng5.


Potrzebuję zamówić nowy wkład tak żeby fotochrom działał, stary totalnie wylał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to to jest wklad fotochrom. Wszystkie fotochromy wklady maja 4 pinowa kostke. Dwa piny są od ogrzewania i dwa od fotochromu. Nowy w ASO to koszt ponad 1500zl za sam wklad. Uzywki zazwyczaj to szroty z plamami.

Zwroc jeszcze uwage na sam kształt, bo byla zmiana z owalnych na tzw DUMBO, czyli bardziej prostokatne. Te same lusterka sa w E9x i E8x. Nie ma znaczenia czy kupisz z angola czy eu. Sam wklad jest identyczny, całe lusterka sa inne.

Numer, ktorego nie bedzie na lusterku, ale jakbys chcial zamowic z ASO to

-Zwykłe

Mirror glas, heated, wide-angle, left - 51167132743

Mirror glas, heated, wide-angle, right - 51167132744

-Dumbo

Mirror glas, heated, wide-angle, left - 51167158309

Mirror glas, heated, wide-angle, right - 51167158310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu na niektórych aukcjach przedmiot jest opisany fotochrom 3pin albo 5pin? Pytam bo na zdjęciach z reguły są całe zdjęcia, a nie sam wkład w związku z czym nie ma możliwości porównania wtyczki. Nie mniej i tak dziękuję za dotychczasową odpowiedź, mimo wszystko rozjaśniło mi to trochę temat ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

3 pin lub 5 pin dotyczy calych lustetek kompletnych.

Same wkl5ady sa albo dwu pinowe, czyli na wsuwki i tylko grzane wtedy, albo te ktorych szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.