Skocz do zawartości

120i gaśnie po odpaleniu


MemQ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Ostatnio coraz częściej po odpaleniu samochodu rano lub po postoju, po chwili spadają obroty, silnik kuleje i gaśnie. Jak dodam gazu - jest ok, Czasem wystarczy też zwyczajnie odpalić drugi raz. Zdarza się zazwyczaj rano, ale i ostatnio zgasła po godzinnym postoju. Podczas jazdy nie ma żadnych objawów, silnik pali od strzała. Wpiąłem się czytnikiem obd i żadnych błędów nie widać. Zerknę jeszcze dziś po pracy jaką temperaturę płynu pokaże. Gdzie szukać przyczyny?


- Nowiutkie świece i cewki

- Wymieniłem uszczelniacze zaworowe (max 100 km temu)

- Nowy silniczek valvetronica (ma może z 1500 km)


Poniżej filmik - udało mi się uchwycić jak zaczynał gasnąć.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie jest tak od momentu wymiany uszczelniaczy zaworowych? Sprawdziłbym szczelności dolotu i zajrzałbym do przepustnicy. Podepnij się komputerem z programem do bmw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wcześniej też się tak zdarzało, ale teraz dużo cześciej. Niestety nie mam INPY - podjechałem kolegi, który ma interfejs diagnostyczny ale Delphi - wyszły błędy 2A6C i 2A61, co sugeruje adaptację Valvetronica. Ale adaptacja działa normalnie - zrobiliśmy programowo i słychać, że śmiga. Coś mnie tknęło i wróciłem do domu na benzynie - mam wrażenie, że podczas butowania na benzynie delikatnie czuć zawahania, jakby pompa nie dawała rady. Na LPG tego nie odczułem.


Może pompa pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

2A6C Cyfrowy sterownik silnika: Valvetronic, funkcja programowania ogranicznika

2A61 Cyfrowy sterownik silnika: Valvetronic, adaptacja 1

Może delfi nie ogarnia tej funkcji, trudno powiedzieć, jak przechodzi prawidłowo to silniczek kończy swój żywot.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,


Nie chcę zakładać nowego tematu, a ponieważ mam bardzo podobny problem, dlatego chciałbym zapytać co może być jego przyczyną.

Mam model 116i z silnikiem N43 (niestety). Rano, kiedy temperatura w nocy spada poniżej 8 - 10 C po uruchomieniu, w pierwszej chwili - około 5 sekund - silnik pracuje normalnie.

Po chwili zaczyna się "potykać" tak jakby pracował na 3 cylindrach, słychać rytmiczne stuki. Silnik pracuje bardzo nierówno. Próba jazdy kończy się gaśnięciem silnika. Czuć zapach paliwa.

Gdy tylko trochę się nagrzeje - po około 1 minucie - wszystko wraca do normy. Auto normalnie jeździ, normalnie przyspiesza, wszystko działa poprawnie.

Czasem gdy jest chłodno, po 7 - 8 godzinach postoju występują podobne objawy. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Klasyczne objawy wtryskiwaczy. Podłącz komputer i sprawdź gdzie wypada zapłon.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.