Skocz do zawartości

Panel przełaczników w konsoli środkowej


Betsy_one

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zakupiłem niedawno swoją "Betsy" one :-)

E81 120D automat 2007


Nie dopatrzyłem jednak podczas oględzin jednego szczegółu. Nie jest aktywny cały panel przełączników w konsoli środkowej, mianowicie: grzanie foteli, PDC, start/stop. Żaden z przełączników nie reaguje, ani INPA ani elm nie pokazuje żadnego błędu z tym związanego.

Sprawdziłem moduł PDC pod lampą, suchy, ani kropli wody (swoją drogą nie wiem jak on może być zalany jak jest umieszczony w takiej styropianowej "wanience"), wszystkie bezpieczniki połączone z tymi systemami, zdjąłem panel, kable poprawiłem i nic...

Zanim udam się do elektronika może ktoś z Was miał podobny przypadek. Ja niestety nic takiego ani tutaj ani na innych stronach nie znalazłem.


Z racji wyjazdów do pracy nie miałem czasu na siedzenie z kompem i dziubanie w INPIe. Jednak jeśli cały panel nie reaguje, i to kilka różnych funkcji to nie będzie nic związanego z kompem.


Sprawa druga - kluczyki, lusterka, fotele...

Zauważyłem, że prawe lusterko podnosi się samoczynnie. Nie mówię tu o opuszczeniu do biegu wstecznego i powrocie. Ono idzie do góry i patrzy w niebo...

Wyczytałem, że jest możliwe zapamiętanie jego pozycji w kluczyku, ale tylko jeśli w aucie jest funkcja pamięci w fotelach.

Co prawda fotele ustawiam ręcznie, jest tam jakiś przełącznik, który nie wiem po co jest, nic się nie dzieje jak go klikam...ale nie wiem czy jest w nich jakaś pamięć ustawień.

Jak w takim razie zapisać ustawienia do kluczyka? Przecież to powinno być userfriendly i każdy użytkownik powinien mieć łatwą opcję by tego dokonać.


Podaję Vin ...VB94556 jeśli to coś da.


Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oj uwierz mi moduł PDC może być zalany w tym korytku. Tan w tej dziurze może być wody po brzeg:)

Czujniki parkowania tył działają, tylko ten przycisk nie działa? Jeśli żaden z przycisków nie działa, to miże ktoś ten panel odłączył. On jest taśmą do góry pociągnięty. Trzeba zdjąć ten dekor u góry i rozebrać konsole środkową. Tu masz wszystkie instrukcje jak rozbierać i schematy.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

Co do lusterka to moje robiło co chciało przez uszkodzony mechanizm sterowania lusterkiem. Wytarły mu się ząbki. U ciebie nie mam pojęcia co jest. Mógł byś przywrócić NCS Expertem moduł FRM, do deafultowych ustawień, jak nie jesteś pewien kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

Jakby sprawa dotyczyła tylko PDC to reszta przełączników działa.

Sprawdzę to jeszcze w wolnej chwili, zdejmę ten panel jeszcze raz. A jak do niczego nie dojdę to wizyta u elektronika samochodowego...

Z lusterkiem też spróbuję powalczyć, ale najpierw wolną chwilę muszę znaleźć. Działać działa, regulacja działa. tylko to patrzenie w niebo... tak, jakby było zaprogramowane. Zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ja bym jeszcze raz dostał się do modułu PDC i go otworzył. Wyjęcie płytki to chwila. Często ludzie osuszają i zaczyna działać, a po czasie gnije. Zobacz czy nie widać na niej korozji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurcze, brak czasu...

Jack79, jakby sprawa dotyczyła tylko PDC to pozostałe przełączniki (start/stop oraz grzanie foteli) działają normalnie.

Póki co te funkcje do życia nie są mi mega potrzebne.

Bardziej interesuje mnie sprawa programowania lusterek. Jak już wspomniałem - prawe ucieka do góry. Nie do dołu przy biegu wstecznym, tylko ustawia się max w górę. Przestawiam go ręcznie do pożądanej pozycji i wszystko jest ok. Ale czasem po otwarciu samochodu znowu jedzie do góry. Regulacja ręczna działa prawidłowo, żadne zęby w mechanizmie nie są wytarte.

Znalazłem w instrukcji do "trójki" jak wygląda programowanie. Jednak do tego wymagane jest elektryczne sterowanie fotelami. Ja niestety mam manual. Nie wiem więc co lusterko wyprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.